Logo

Baltijas sieviešu čempionāts: Starptautiskās grupas Decembra spēlētāja Māra Mote

Baltijas sieviešu čempionāts: Starptautiskās grupas Decembra spēlētāja Māra Mote

Starptautiskās grupas līdervienības “TTT Juniores” līdere Māra Mote decembrī savai komandai palīdzēja uzvarēt četrās no piecām spēlēm, vidēji katrā mačā laukumā pavadot 31 minūti, gūstot 16,2 punktus, izcīnot 7,6 atlēkušās bumbas, pārķerot 4 bumbas, izdarot 3,6 rezultatīvas piespēles un iekrājot lietderības koeficientu 20,2.

Balva atbilst pašas sajūtai – Decembris bijis veiksmīgs mēnesis?

Par balvu, protams, prieks, bet galvenais, ka jūtos labi. Visu sezonu trenējos ar “TTT Rīga”, esmu kļuvusi fiziski stiprāka, pārliecinātāka, drošāka. Jau esmu tikusi laukumā vairākās spēlēs lielās komandas sastāvā. Savukārt “Juniorēs” šosezon man ir līderes loma, jāuzņemas iniciatīva.

Līderes loma gan nav sveša jau kopš Cēsu komandas laikiem Jaunatnes līgā…

Jā, Cēsīs tā bija, bet, atnākot uz Rīgu sākumā kā jaunajai spēlētājai tāda statusa, protams, nebija. Pērn jau spēlēju vairāk, šogad – vēl vairāk.

Jau esi īsta rīdziniece?

Mājas joprojām ir Cēsīs, bet ikdienā dzīvoju Rīgā – 49. vidusskolas kopmītnēs. Treniņi, spēles…

Kā izdodas pārslēgties no lielās komandas uz Juniorēm un atkal atpakaļ?

Grūtāk atgriezties no Juniorēm uz “TTT Rīga”. Lielajā komandā ir fiziskāks, gudrāks basketbols. Piedaloties treniņos, kad komanda gatavojas Eirolīgas spēlēm, daudz iemācos. Pēc tam “Juniorēs” spēlēt vieglāk.

No kuras spēlētājas iemācies visvairāk?

Ļoti patīk, kā spēlē Šeilanija Pedija. Kā redz laukumu, kā lasa spēli, kā pārvietojas. Bet kaut ko varu iemācīties no visām pieredzējušajām komandas biedrenēm. To arī cenšos darīt. Tāpat, kā esmu centusies paņemt visu iespējamo no treneriem, kas ar mani strādājuši. No Ineses Briedes-Urtiņas Cēsīs, No Aināra Čukstes “Juniorēs” un vairākās jaunatnes izlasēs, no citiem.

Pedija ir saspēles vadītāja, tu parasti spēlē otrajā pozīcijā. Negribi ko pamainīt?

Gan savulaik Cēsīs, gan tagad ”Juniorēs” iznāk darboties arī ar bumbu, tomēr vairāk sevi redzu otrajā pozīcijā.

Ceri tikt laukumā arī Eirolīgas spēlē?

Trenējoties kopā ar komandu un no soliņa skatoties spēles neliekas, ka tas ir kosmiski neaizsniedzams līmenis. Protams, sākumā būtu uztraukums, bet laukumā spēles karstumā tas parasti atkāpjas.

Ja pašai būtu iespēja izvēlēties, kur pabeigt sezonu, kam dotu priekšroku – Latvijas čempionu titulam ar “TTT Rīga” vai cīņai par medaļām ar “Juniorēm”?

Interesantāk būtu spēlēt “Juniorēs”. Būtu lielāks spēles laiks, lielāka loma. Mums ir ļoti labs mikroklimats, esam draudzīgas gan laukumā, gan ārpus tā. Domāju, ka to var redzēt un just arī no malas. Nopietni pacīnītos par bronzu vai pat sudrabu.

Vai komandā valdošais mikroklimats būtiski ietekmē tavu spēli?

Noteikti! Nācies spēlēt arī komandā, kurā ir grupējumi, un tā nav laba sajūta, kas traucē arī spēlē. Pēdējā laikā šai ziņā veicies. Pagājušajā vasarā U18 Eiropas čempionātā bija vislabākais komandas gars un tas palīdzēja izcīnīt 4. vietu un tikt uz pasaules čempionātu.

Tev tas būs jau trešais…

Jā iznācis daudz spēlēt jauniešu turnīros. Ļoti interesants laiks. Čempionāti, arī Baltijas jūras kausa izcīņas… Tikko skatījos translācijas no Tallinas un sametās mazliet žēl, ka šis posms man jau aiz muguras.

Vai jau zini, kāds būs nākamais?

Pabeigšu vidusskolu un došos studēt uz ASV – Arizonas universitāti. Par nākamajiem četriem gadiem viss skaidrs. Pēc tam? Gribas spēlēt augstā līmenī. Eirolīgā…

Šovasar Rīgā notiks Eiropas čempionāts pieaugušajiem…

Vispirms jātiek starp kandidātēm. Ja treneris iekļaus, tad būs nākamais mērķis. tikt sastāvā. Kāpēc ne?

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!