Logo

Douglas BBL: “Basketbols dāvā emocijas, kādas ikdienā neatrast”

Douglas BBL: “Basketbols dāvā emocijas, kādas ikdienā neatrast”

Par Douglas BBL Decembra spēlētāju izraudzīta „Tallin Ulikool“ pārstāve Annika Kostere. 27 gadus vecā uzbrucēja, kura treneres Maias Dorbekas vadībā basketbolā sāka trenēties 12 gadu vecumā, komandai palīdzēja uzvarēt abās spēlēs, vidēji katrā laukumā pavadot 28 minūtes 36 sekundes, gūstot 23,5 punktus, izcīnot 14 atlēkušās bumbas, izdarot 4,5 rezultatīvas piespēles, pārķerot 4 bumbas un nopelnot vidējo lietderības koeficientu 39,5.

Kas tevi motivē spēlēt basketbolu?

Lielākais iemesls – emocijas, kuras varu gūt spēlē. Tādas grūti atrast ikdienā vai darbā. Piedevām, draudzība, komandas gars, sacensības azarts. Basketbolā jau esmu tik ilgi, ka tas jau kļuvis par manu dzīvesveidu. Man nav sevi īpaši jāmotivē – tas notiek pats no sevis.

Šosezon regulāri izdodas double-double. Kāds ir iemesls tik labam sniegumam?

Individuāli pēdējās divas sezonas ir stipri līdzīgas. Te nav noslēpumu, vienkārši sakrituši vairāki faktori. Pirms diviem gadiem krasi mainīju savus uztura paradumus un tas palīdzēja jūtami uzlabot fizisko kondīciju. Manas basketbola prasmes īpaši nav mainījušās, taču pieredze krājas un palīdz tās likt lietā. Esmu apmierināta ar dzīvi ārpus laukuma un šī sajūta ļauj spēlēt ar lielāku pārliecību. Piedevām zinu, ka treneri un partneres man uzticas, un tas ļauj spēlēt bez lieka spiedienu.

Kādi ir tavi ikdienas rituāli pirms spēlēm?

Pirms sākas komandas iesildīšanās man vajadzīgs laiks, lai veiktu īpašus vingrinājumus bez pretestības un noteipotu potītes. Iespējams, tas skan dīvaini, bet iesildīšanās laikā man patīk laukumā atrasties noteiktā vietā.

Ko vēlies sasniegt spēlētājas karjerā?

Esmu ambicioza, tomēr vienlaikus arī noskaņota reāli. Gribu spēlēt savā iespējami labākajā līmenī, stabili un efektīvi, lai palīdzētu komandai sasniegt mērķus. Nākotne rādīs, ko tā man nesīs.

Kas ir tavi piemēri basketbolā?

Ir daudzas spēlētājas, no kurām varu mācīties – Emma Mēsemana, Anastasija Veremejenka, Sonja Vasiča… Uzmanīgi sekoju daudzām spēlētājām Eirolīgā un WNBA, pēdējās divas sezonas īpašu uzmanību pievēršot “TTT Rīga”. Lieliski, ka mūsu reģionā ir augsta līmeņa komanda, kas spēlē labākajā līgā Eiropā.

“Tallin Ulikool” pērn Douglas BBL ierindojās 4. vietā. Kāds ir mērķis šogad?

Būtu pašpārliecināti teikt, ka vēlreiz spēlēsim Final 4, bet – centīsimies. Pagaidām mūsu komandas mērķis ir iegūt tiesības spēlēt izslēgšanas turnīrā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!