Logo

Cēsu komandas uzvara LBL3: prieks pašiem un pilsētai

Cēsu komandas uzvara LBL3: prieks pašiem un pilsētai

Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas turnīrā BK “Cēsis”/Cēsu sporta skola sezonas garumā uzvarēja 25 spēlēs un piedzīvoja tikai trīs zaudējumus, izcīnīja pirmo vietu pamatturnīrā un izslēgšanas turnīra finālsērijā ar 2-0 pieveica BK “Jaunpils” komandu. Par komandas veiksmīgo sezonu stāsta BK “Cēsis”/Cēsu sporta skola galvenais treneris Viktors Brizgalovs.

Pēdējos gados LBL3 turnīrā divreiz esat bijuši otrie, divreiz trešie, tagad uzvarējāt. Cienījama stabilitāte!

Jā, par to prieks, bet sezona sezonai nelīdzinās. Amatieru turnīrā spēku samēri mainās ļoti strauji, tiklīdz kādai komandai pievienojas kāds meistarīgs spēlētājs vai, pretēji, kāds aiziet prom.

Kāda Šogad bija šīs “migrācijas” bilance Cēsu komandai?

Pozitīva. Atgriezās Dmitrijs Brizgalovs un Elvis Saulītis, sezonas laikā pievienojās Jānis Dumburs un Rinalds Mihailovs. Spēlētāji ar LBL2 un pat LBL1 pieredzi deva lielu pienesumu paši un viņiem līdzās atraisījās arī partneri. Bija diezgan plaša līdzvērtīgu spēlētāju rotācija un tas bija ļoti svarīgi spēlēs ar tuvākajiem konkurentiem.

Labi pastrādāja komandas selekcionāri?

Lai nopietni nodarboties ar selekciju vajadzīgi lielāki resursi (smaida). Esam tāda pati amatieru komanda, kā citas LBL3 vienības, nevienu nevaram pievilināt ar īpašiem noteikumiem. Visi minētie ir Cēsu sporta skolas audzēkņi, kuriem dažādu iemeslu dēļ dzīvē notika pārmaiņas un viņi atgriezās dzimtās pilsētas komandā. Vispār mums gandrīz visi ir cēsinieki un divi, kuri dzimuši citur, jau sen saistīti ar mūsu pilsētu.

Jau pirms sezonas tēmējāt uz pirmo vietu?

Mērķis bija iekļūt finālā. Pirmajā posmā mazliet paveicās ar grupu, otrajā cīņas bija saspringtākas. Piedzīvojām tikai trīs zaudējumus – ļoti laba bilance, bet bija spēles, kurās uzvarēt palīdzēja arī veiksme. Tuvojoties finālcīņām, spriedze pieauga, tāpēc arī prieks par uzvaru ir liels.

Kāds bija komandas darba režīms sezonas laikā?

Kā jau amatieriem – kopā nācām divreiz nedēļā. Vai nu divi treniņi vai treniņš un spēle. Ja kādam bija iespējas, varēja trenēties kopā ar sporta skolas vecākās grupas audzēkņiem. Iespējams, komandas līderu pieredze palīdzēja kompensēt to, ko nepaguvām izdarīt treniņos.

Vai sporta skolas puiši varēja palīdzēt pamatsastāvam?

Dažiem bija lielākas spēles laiks, citam mazāks, bet sporta skolas audzēkņiem jau pati iespēja trenēties un spēlēt kopā ar pieaugušajiem bija ļoti noderīga.

Šosezon spēlējāt ar jaunu nosaukumu…

Jā, kopš pagājušās vasaras basketbola komanda ir biedrības “Sporta klubs Cēsu Basketbols” paspārnē. Treniņapstākļi nodrošināti, bija dažādas aktivitātes spēļu laikā, kas, kopā ar komandas labajiem rezultātiem, ievilināja tribīnēs vairāk skatītāju, nekā iepriekš.

Kāda izskatās nākotne – vēlreiz cīnīsieties par 1. vietu LBL3 vai spersiet soli augstāk?

Varu runāt tikai par basketbola aspektu – pērnā LBL3 turnīra uzvarētāja Rēzeknes komanda LBL2 nospēlēja cienījami. Manuprāt, mums sastāvs nav sliktāks un būtu interesanti pārbaudīt sevi. Bet – tās ir citas izmaksas, un tas ir svarīgs aspekts.

**

Biedrības “Sporta klubs Cēsu Basketbols” valdes vadītājs Dzintars Berkolts:

“Liels paldies komandai – spēlētājiem, treneriem un skatītājiem, kuru skaits sezonas laikā pieauga. Tas nozīmē, ka basketbols Cēsīm ir vajadzīgs. Liels paldies arī manai komandai, ar kuru pagājušajā vasarā sākām strādāt pie Cēsu basketbola attīstības – Artim Zviedrānam, Mārtiņam Vīņaudam, Reinim Rudzītim, Mārtiņam Mīlbergam un viņu ģimenēm.

Lielāko finansiālo atbalstu sniedza “TelCom”. Mūs atbalstīja Cēsu pašvaldība un “Alteco”, ar praktiskām lietām nodrošināja “Svētavots”, “Green Line”, “Smiltenes piens”, “Studio Pica”, “Cēsu Alus”. Liels paldies Cēsu Sporta skolai.

Lai spertu soli augšup un pieteiktos LBL 2. divīzijai jāpiepildās trim priekšnoteikumiem. Pirmkārt, jābūt spēlētāju kodolam, kurš grib un var mazliet vairāk trenēties, lai spēlētu augstākā līmenī. Otrkārt, jābūt vēl lielākai pilsētas pašvaldības ieinteresētībai par basketbola attīstību visos līmeņos. Treškārt, jāpiesaista vēl vismaz viens jauns atbalstītājs. Ja tie piepildīsies – spēlēsim LBL2.

Mūsu devīze: “Ar sirdi Cēsīs un basketbolā!””

Guntis Keisels

P.S. LBL3 turnīra trešās vietas ieguvēji kļūs zināmi svētdien, 19. maijā, kad notiks izšķirošā trešā spēle sērijā BK “Salacgrīva” – BK “Tukums/TSS”.

LBL3 turnīru laureāti

Gads 1.vieta 2.vieta 3.vieta
2019 BK Cēsis/Sporta skola BK Jaunpils BS Tukums/TSS 
2018  Ezerzeme/Rēzekne  Dārznieks/Cēsu sporta sk.  BK Salacgrīva 
2017  SC Mēmele/Bauskas BJSS  Ezerzeme/Rēzekne  BK Jaunpils 
2016  Iecavas Dartija  Dārznieks/Cēsu sporta sk.  Vidzemes Augstskola-2 
2015  Iecavas Dartija  BK Salacgrīva  Dārznieks/Cēsu sports sk. 
2014  BK Salacgrīva  RTU  Saulkrasti 
2013  Iecavas Dartija  Carnikava  Dārznieks/Cēsu sporta sk. 
2012  Vidzemes Augstskola  Iecavas Dartija  SC Mēmele/Bauskas BJSS 
2011  BK VEF  Saulkrasti  Kursa/MRU 
2010 Jūrmala/Fēnikss Latvijas Universitāte Iecavas Dartija
2009 BA Turība Līvu akvaparks/Jūrmala Variants
2008 ASK Kadeti Līvu akvaparks/Jūrmala Kandava
2007 BK Saldus ASK Kadeti Ogre/Monta
2006 BK Roja RNS-D/Līvāni SCO/Reinis/Valmiera
2005 SK Cēsis Rīdzene Kvēle/Bauskas BJSS
2004 Bauska/BJSS Daugavpils DU/SAB VIA Rīga
2003 Jelgavas BK Zemgale/BJSS SCO/Reinis/Valmiera Daugavpils DU/SAB
2002 BK AML LSAB BK Barons-2
2001 Ogres BK Iecavas Dartija LVRTC

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!