Logo

LBL3 Decembra spēlētājs – Gundars Brička (“Dartija”)

LBL3 Decembra spēlētājs – Gundars Brička (“Dartija”)

Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas turnīrā Iecavas “Dartija” decembrī uzvarēja visās četrās spēlēs. Komandas veiksmīgajā sniegumā lielu ieguldījumu deva uzbrucējs Gundars Brička, vidēji spēlē laukumā cīnoties 30 minūtes, gūstot 27,5 punktus, izcīnot 9,5 atlēkušās bumbas, izdarot 2,8 rezultatīvas piespēles, pārķerot 4 bumbas un sakrājot lietderības koeficientu 33,5.

Mēneša MVP balva Gundaram Bričkam - tā jā kļuvusi par vienu no stabilām LBL3 tradīcijām…

Jā, parasti reizi sezonā tā sanāk (smejas).

Skaitļi liecina, ka decembris tiešām bijis veiksmīgs mēnesis gan pašam, gan komandai. Sajūtas apliecina to pašu?

Uz to pusi ir. Pats sezonas sākums komandai iznāca mazliet lēnāks, nekā gribētos. Bija traumas, nebijām pietiekami saspēlējušies. Kā jau amatieru komandā, ne vienmēr visi tiekam uz treniņiem un spēlēm, tāpēc komandas veidošanas process iekavējas. Bet pamazām iet uz labo pusi. No spēles uz spēli kļūstam saliedētāki, iezīmējies stabils komandas kodols.

Pašam arī iepriekš bijusi laba statistika, bet šosezon ej uz personisko rekordu. Ir kāds racionāls skaidrojums?

Vairāki. Pirmkārt, pats jūtos labi, pieredze krājas un tad jau ir vieglāk likt lietā to, ko māku. Otrkārt, komandā atgriezies Jānis Eiduks (Iecavas sporta skolas audzēknis iepriekš četras  sezonas spēlēja “Latvijas Universitātē” – G.K.), kurš tāpat piesaista lielu pretinieku aizsardzības uzmanību un mums, pārējiem, vieglāk spēlēt. Turklāt aizsargi Nauris Bikovs un Gatis Justovičs labi novada visu komandas spēli.

Kā pats uzturi sportisko formu?

“Dartijai” nedēļā ir viens obligātais treniņš, kurā cenšos piedalīties. Plus spēles amatieru līgās un individuālie treniņi. Cenšos izkustēties katru dienu.

Darbam netraucē?

Savienot nav viegli, tāpēc treniņu grafiks reizēm cieš. Strādāju Latvijas televīzijā, gādāju par raidījumiem nepieciešamo apgaismojumu. Koncerti studijās, bērnu raidījumi… Priekšniecība ir pretimnākoša, bet darba pietiek.

Kā patīk šās sezonas izspēles sistēmu ar komandu dalījumu ģeogrāfiskajās zonās?

Labi, ka nav tālo divdienu izbraukumu, kuros kāds parasti netika un kas noēda fiziskos spēkus. Tagad pretinieki ir apmēram stundas brauciena attālumā. Izbraukumos dodamies visi kopā ar busiņu, nevis personisko transportu. Var labāk koncentrēties spēlei.

“Dartija” tradicionāli bijusi starp LBL3 līderēm, bet kopš pēdējās uzvaras 2016. gadā labāko trijniekā nav izdevies iekļūt. Varbūt šogad?

Pirmais trijnieks ir mūsu mērķis katru gadu. Pēdējās sezonās izslēgšanas spēlēs allaž kaut kas pietrūka. Gadījās kāda trauma, pazuda veiksme. Ceram, ka šosezon viss būs kārtībā. Pagaidām iet labi, bet cāļus skaitīsim pavasarī.

Guntis Keisels

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!