Logo

LBL3 Februāra spēlētājs Gatis Justovičs (Iecavas “Dartija”)

LBL3 Februāra spēlētājs Gatis Justovičs (Iecavas “Dartija”)

30 gadus vecais Iecavas komandas aizsargs palīdzēja uzvarēt visās četrās spēlēs, vidēji laukumā pavadot gandrīz 33 minūtes, gūstot 11,8 punktus, izcīnot 5,3 atlēkušās bumbas, izdarot 9,3 rezultatīvās piespēles, izprovocējot 4 pretinieku piezīmes, pārķerot 2,5 bumbas un nopelnot vidējo efektivitātes koeficientu 22,8.

Ir uzreiz divas tēmas par ko runāt – kā BK “Jelgava”/LLU galvenais treneris ar savu komandu esi starp līderēm LBL 2. divīzijā, kā Iecavas “Dartija” spēlētājs – starp labākajiem 3. divīzijā. Kurā statusā jūties labāk?

Pamatā tagad jau esmu treneris – LBL2 komandā un arī sporta skolā. “Dartija” ir tikai hobija līmenī. Lai nekļūtu par treneri ar lielu vēderu, kaut kas regulāri jādara arī pašam. Ja visu mūžu aktīvi sportots, nevar taču vienā brīdī pēkšņi apstāties. Labāk spēlēju basketbolu, nekā skrienu pa parku. Jo īpaši komandā, kuru pārstāvu jau daudzus gadus.

Cik bieži iznāk darboties kopā ar Iecavas komandu?

Retāk nekā gribētos. “Dartija” trenējas trīsreiz nedēļā, bet tik bieži saskaņot treniņu un spēļu grafiku nav reāli. Sanāk, kā sanāk. Ne vienmēr tieku pat uz spēlēm.

Kā trenera domāšana un pieredze noder laukumā?

Manuprāt, tā vairāk palīdz Iecavas jaunajiem čaļiem, kuri redz, ka neskrienu ar galvu sienā, cenšos pretinieku apspēlēt nevis apskriet, mēģinu izvēlēties pareizu pozīciju.

3-5 spēles pirms pamatturnīra beigām ar bilanci 14-5 esat otrajā vietā, bet LBL3 tabula ir ļoti interesanta – trim komandām pa pieciem zaudējumiem, četrām – pa sešiem, vēl vienai – septiņi…

Jā, tāds blīvums un spēku līdzsvars, šķiet, sen nav piedzīvots. Katrs var uzvarēt katru un vismaz piecas sešas komandas otrā posmu var pabeigt pirmajā pozīcijā. Tas nozīmē, ka priekšā gaida pilnīgi neprognozējams izslēgšanas turnīrs.

Uz ko tajā tēmē “Dartija”?

Pēdējos gados esam bijuši pirmajā četriniekā, tāpēc arī šosezon mērķis nevar būt zemāks.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!