Logo

LBL3 janvāra spēlētājs – Reno Silavs (Salaspils Sporta skola)

LBL3 janvāra spēlētājs – Reno Silavs (Salaspils Sporta skola)

Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas turnīrā Salaspils Sporta skolas komanda janvārī uzvarēja trijās spēlēs no četrām. 28 gadus vecais Reno Silavs vidēji katrā mačā laukumā pavadīja 34 minūtes, gūstot 24,5 punktus, izcīnot 11,3 atlēkušās bumbas, izdarot 6 rezultatīvas piespēles, izprovocējot 6,3 piezīmes un sakrājot lietderības koeficientu 38,8.

Basket.lv arhīvā atrodama ziņa, ka 2009. gada sezonā komandas “Ķeizarmežs” sastāvā esi aizvadījis vienu spēli…

Jā, pret Valmieras komandu. Atceros, ka 17 gadu vecumā trīcošām kājām centos segt Rinaldu Sirsniņu. Vispār basketbolu esmu mācījies spēlēt Ogrē, bet 14 gadu vecumā pārgāju uz “Ķeizarmežu”, kur jau trenējās mans vecākais brālis Sandis.

Kāpēc šis ieraksts palicis pēdējais līdz pat šai sezonai?

Pauze bija tikai Latvijas turnīros, basketbolā viss turpinājās. Studēju Dānijā, pēc tam strādāju Norvēģijā un paralēli arī spēlēju. Divas reizes kļuvu par Dānijas vicečempionu, finālā zaudējot “Bakken Bears” komandai, kurai ir sava attiecību vēsture ar BK “Ventspils”. Esmu bijis Norvēģijas čempions, spēlējot vienā komandā ar Edmundu Gabrānu.

Basketbola spēlēšana taču nebija pamatnodarbošanās ārzemēs?

Nē, Dānijā studēju sporta menedžmentu, tiku pie bakalaura grāda. Basketbola spēlēšana nodrošināja finansiālu atspaidu, klubs palīdzēja nokārtot dzīvošanu, nebija jāmaksā par mācībām. Studiju laikā pavērās iespēja praksi iziet Norvēģijas Riteņbraukšanas federācijā, kur pēc tam piedāvāja darbu. Iepazinu riteņbraukšanas sacensību virtuvi, strādāju pasaules čempionāta organizācijas komitejā. Tur radās arī ieceri attīstīt savu biznesu.

Kādu?

Toms Skujiņš pērn nebija vienīgais latvietis, kurš piedalās Tour de France – bija vēl puiši, kas rosījās aiz skatuves (smejas). Attīstījām savu ideju, kā sekmēt sportistu drošību sacensību laikā. Vienkārši runājot, izdomājām veidu, kā brīvprātīgos dzeltenajās vestēs aizstāt ar digitālām zīmēm, kas palīdz regulēt kustību, sniedz braucējiem nepieciešamo informāciju, arī mazina riskus. Pērn strādājām arī pasaules čempionātā, šogad turpinām sadarbību ar Tour de France rīkotājiem un debitēsim arī Giro d’Italia.

Un kā šajā dzīves ritmā iekļaujas basketbols?

No oktobra līdz martam esmu mājās, tad varu uzspēlēt. Savam priekam un emocijām.

Kā nokļuvi Salaspils komandā?

Esmu uzaudzis Salaspilī, te dzīvo un joprojām spēlē mani draugi. Kad treneris Valdis (Razumovskis) mani uzaicināja, citu domu pat nebija. Zinu, ka Salaspils LBL3 pārstāvēta pirmo gadu, bet komanda ir laba. Esam jau pierādījuši, ka varam uzvarēt visus līderus.

Vienlaikus tuvojas gan LBL3 izšķirošās cīņas, gan riteņbraukšanas sezona…

Jā, mums pienākumi riteņbraukšanā sāksies 8. martā un tad basketbols diemžēl paliks otrajā plānā. Bet ceru, ka vismaz dažās izslēgšanas spēlēs varēšu palīdzēt komandai.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!