Logo

LBL3: startē rūdīti favorīti un apņēmīgi debitanti

LBL3: startē rūdīti favorīti un apņēmīgi debitanti

Otrdien, 1. oktobrī, ar spēli SC “Mēmele”/Bauskas BJSS-2 – BJBS “Rīga” sākas Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas čempionāts.

Pēdējos desmit gados LBL3 čempionāta laureātos bijušas 12 pilsētu komandas un 11 no tām (izņemot Saulkrastus) būs pārstāvētas arī 2019./2020. gada sezonā. Šogad klāt nākuši arī vairāki debitanti, paplašinot turnīra ģeogrāfiju un, cerams, saasinot konkurenci.

BK “Salaspils” ģenerālmenedžeris un galvenais treneris Valdis Razumovskis:

“Salaspils Sporta skolā atvērta jauna – basketbola – nodaļa, kurā treniņus turpina bijušās Igora Miglinieka skolas audzēkņi. LBL3 komandas izveide ir nākamais solis, veidojot pilnu “piramīdu”. No kluba veidotāju puses nav nekāda spiediena par izcīnāmām vietām. Galvenais mērķis – palīdzēt progresēt jauniešiem, kuriem 15-16 gadu vecumā treniņi un spēlēšana kopā ar pieaugušajiem ir ļoti noderīga. Komandā iesaistīti arī pieredzējušāki puiši un ceram treniņos un spēlēs turēties pie paritātes - puse “lielo”, puse jauno. Redzēs, kā tas izskatīsies praksē. Šī būs ieskriešanās sezona, bet pēc dažiem gadiem, ceru, tēmēsim uz LBL2.”

Balvu Sporta skolas komandas galvenais treneris Arnis Voika:

“LBL3 komandu izveidojām, lai palielinātu interesi par basketbolu mūsu novadā. Lai bērni un viņu vecāki redzētu, ka basketbols – tas ir interesanti, tās ir izaugsmes iespējas. Komandas pamatkodolu veido 2001. gadā dzimuši puiši, kuriem tuvojas izlaidums sporta skolā. Klāt nāks daži jaunāki un arī daži pāris pieaugušie – balvēnieši, kuri mācās vai strādā Rīgā. Finansiālā varēšana ir stipri ierobežota, paļaujamies uz entuziasmu. Skaidrs, ka cīņā ar pieredzējušākām un finansiāli varošākām komandām neklāsies viegli. Mans – trenera – uzdevums ir meklēt trumpjus, lai atrastu iespēju izcīnīt vismaz kādu uzvaru. Bet galvenais mērķis – darboties un spēlēt tā, lai Balvu puikām būtu paraugs, uz ko tiekties. Lai viņi gribētu spēlēt basketbolu.”
Pamatturnīrā piedalās 23 komandas, kuras sadalītas divās zonās pēc reģionālā principa.

Rietumi: BK “Jaunpils”, BS “Tukums”/TSS, BK “Talsi”, Iecavas “Dartija”, “Jūrmala/JSS”, BK “Jelgava”/BJSS, “Bauska-2”, BK “Salaspils”, “East Ball”, BJBS “Rīga/Pārdaugava”, BJSS “Rīga”, BJBS “Rīga/Jugla”.

Austrumi: BK “Cēsis”/Cēsu Sporta skola, BK “Salacgrīva”, BK “Krāslava”, BK “Carnikava”, SK “Rūjiena”, “Jēkabpils lūši”/SC, Rugāju SC, BK “Daugavpils novads”, “Valmiera Glass VIA”-3, Balvu Sporta skola, BK “Madona”/BJSS. 

Katrā zonā līdz marta vidum tiks izspēlēti divi apļi (Rietumos katrai komandai pa 22 spēlēm, Austrumos – pa 20). Pa astoņām labākajām komandām kvalificēsies izslēgšanas turnīram, kura pirmajā kārtā savā starpā tiksies dažādu zonu pārstāvji (A1-B8, A2-B7) utt. Astotdaļfinālā uzvarētājus noteiks divu spēļu summā, ceturtdaļfinālā, pusfinālā un sērijā par 3. vietu komandas sacentīsies sērijās līdz 2 uzvarām, finālsērijā – līdz 3 uzvarām.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!