Logo

LBL3: “Talsos tā vēl nav bijis”

LBL3: “Talsos tā vēl nav bijis”

Par Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas Februāra spēlētāju atzīts BK “Talsi” kapteinis Māris Grīnvalds, kurš pagājušajā mēnesī palīdzēja komandai uzvarēt četrās no piecām spēlēm, vidēji katrā pavadot laukumā 31 minūti, gūstot 20,8 punktus, izcīnot 8,8 atlēkušās bumbas un izprovocējot 6 pretinieku pārkāpumus. Divas nedēļas pirms pamatturnīra beigām BK “Talsi” ieņem pirmo vietu turnīra tabulā, un komandai ir reālas izredzes finišēt augstāk nekā pērn sasniegtajā 4. vietā.

“Prognozes no manis nedzirdēsiet. Vismaz sešas komandas ir spēkos ļoti līdzīgas, tāpēc iespējami dažādi pavērsieni gan pamatturnīra pēdējās spēlēs, gan izslēgšanas turnīrā,” BK “Talsi” treneris Mārtiņš Ziediņš sarunā ar basket.lv izklausās piesardzīgi lietišķs.

LBL 3. divīzijā Talsi pārstāvēti tikai otro sezonu. Kur bijāt “paslēpušies”?

Basketbola dzīve Talsos nekad nav apstājusies. Kādu laiku spēlējām Rietumu līgā, jo tā bija lētāk. Bet gadu no gada vienas un tās pašas pretinieku sejas sāka apnikt. Pirms pērnās sezonas nolēmām atgriezties LBL apritē un nenožēlojam.

Naudas pietiek?

Amatieru komandai pietiek. Paldies mūsu atbalstītājiem – Talsu novada pašvaldībai, SIA “Ice Berry” un SIA “Green Hive”. Lielu palīdzību sniedz menedžeris Agnis Cīrulis.

Pērn debitējāt ar 4. vietu. Pārsteidzāt paši sevi?

Tā var teikt. Labi nospēlējām izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, no cīņas izsitot vairākkārtējos turnīra uzvarētājus Iecavas “Dartiju”. Turpinājumā gan emocijas mazliet pietrūka un zaudējām gan pusfinālā, gan “bronzas” sērijā. Bet debitantiem 4. vieta nebija slikti.

Pirms šīs sezonas pastiprinājāt sastāvu?

Jā, ar vietējiem resursiem. Novada sporta skolas puikas aug, šogad divus U19 grupas spēlētājus jau varam laist pamatsastāvā arī LBL3 spēlēs. Esam kļuvuši labāki aizsardzībā, sastāvā izveidojies labs apvienojums – ir gan pieredzējuši vīri, gan enerģiski jaunie.

“Leģionārus” nemeklējiet?

Nē, par 99 procentiem komandu veido talsinieki – mūsu sporta skolas absolventi un audzēkņi. Plus viens puisis no netālās Rojas, bet viņš jau tikpat kā savējais.

Trenējaties nopietni?

Sporta skolas audzēkņi trenējas katru dienu, pārējos cenšamies pulcēt kopā vismaz divas reizes nedēļā. Ne visi tiek – vairāki strādā Rīgā un piebrauc tikai uz spēlēm. Bet tā jau notiek daudzās LBL3 komandās. Tādos apstākļos noslīpēt komandas taktiku nav viegli, bet sezonas laikā saprašanās uzlabojas.

Papildinājums aug?

Ir ar ko lepoties – Jaunatnes Basketbola līgā uzreiz trijās grupās – U19, U17 un U15 – Talsu komandas spēlē Superlīgā. Tā nekad nav bijis.

Sadzimuši talanti?

Ir perspektīvi puikas ar kuriem nopietni strādājam. Divatā ar pieredzējušo treneri Arkādiju Bajāru. Zinu, ka daudziem treneriem patīk savas grupas audzināt no iesācējiem līdz U19 vecumam, kolēģus nelaižot klāt. Mēs strādājam tandēmā un, manuprāt, puišiem tas iet labumā. Arī jaunākajās grupās ir spēlētāji, kuri ar laiku varēs palīdzēt Talsu komandai, ja paliks te. Piemēram, Henriks Bajārs, kurš 16 gadu vecumā jau izstiepies līdz 211 cm.

Paliks?

Redzēsim… Interese par mūsējiem ir gan Latvijā, gan ārzemēs.

Tomēr, spriežot pēc statistikas, komandas līderi pagaidām ir pieredzējušie spēlētāji – Ernests Cīrulis un Māris Grīnvalds.

Kā, kā paši smejamies, Māris ir kā vecs vīns – ar gadiem kļūst tikai labāks. Vienmēr bijis bīstams ar pustālajiem un tālajiem metieniem, bet ar gadiem dod lielāku pienesumu arī groza apakšā. Šogad viņu iecēlām komandas kapteiņa godā – ikdienā dzīvojot un strādājot Talsos, viņam komandu saturēt kopā vieglāk nekā iepriekšējam kapteinim Ernestam Cīrulim, kurš strādā Rīgā.

Uzņēmējs?

Nē, pašvaldības policijas priekšnieks.

Tad jau laukumā talsiniekiem nav no kā baidīties!

Nē, laukumā Māris nav nekāds policists. Bet kārtīgs cīnītājs gan.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!