Logo

LBL3: Tukumā basketbols ar ilgtermiņa perspektīvu

LBL3: Tukumā basketbols ar ilgtermiņa perspektīvu

Par Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijas Janvāra spēlētāju atzīts “Tukums/TSS” pārstāvis Eduards Horeliks. 27 gadus vecais aizsargs pagājušajā mēnesī palīdzēja komandai uzvarēt visās trijās spēlēs, kurās piedalījās, vidēji katrā laukumā pavadot 31 minūti, gūstot 19 punktus, izcīnot 8,7 atlēkušās bumbas, izdarot 5,3 rezultatīvas piespēles, izprovocējot 9 piezīmes un nopelnot vidējo efektivitātes koeficientu 20,3.  Līderis un komanda, basketbola atdzimšana Tukumā, tagadne un nākotnes plāni – uz basket.lv jautājumiem atbild “Tukums/TSS” menedžeris un galvenais treneris Sandis Poga.

Apsveicu ar pirmo balvu jūsu komandai!

Paldies, mazliet negaidīti. Statistika liecina, ka mums ir diezgan līdzvērtīgs sastāvs. Pieci seši vīri var uzspēlēt un samest, tāpēc uz individuālām balvām īpaši nepretendējam. Tikko gan pastrādājām, lai Eduards iekristu acīs (otrdien mačā ar “Rīga/Pārdaugava” Eduards Horeliks sasniedza LBL3 sezonas rekordu, gūstot  49 punktus un izcīnīja 18 atlēkušās bumbas).

Šī statistika ir februāra kontā, bet balva piešķirta par sniegumu janvārī, kad uzvarējāt trijās spēlēs. Arī visas sezonas bilance cienījama – 12 uzvaras un tikai četri zaudējumi. Nav slikti LBL3 debitantiem…

Paši negaidījām, ka varēsim pieveikt tik daudzas komandas. Pareizāk sakot, īsti nezinājām, ko sagaidīt, atgriežoties LBL apritē.

Kāds bija galvenais impulss, lai startētu LBL 3. divīzijā?

Gribam Tukumā un visā novadā attīstīt basketbolu un piesaistīt jauniešus. Pēdējos desmit gados tukumniekiem pieaugušo basketbolā nav bijis ar ko lepoties. Par pārmaiņu galveno iniciatoru kļuva Mārtiņš Tīss. Pats savulaik spēlējis “ASK Juniorā”, bet atgriezies Tukumā un strādā ar jauniešiem. Procesam pieslēdzās vēl vairāki vīri un pakāpeniski attīstījās ideja izveidot pieaugušo komandu no tukumniekiem, kuri spēlējuši Rietumu līgā un citos amatieru turnīros, kā arī piesaistīt talantīgākos sporta skolas audzēkņus.

Kāds ir jaunās paaudzes pienesums?

Pagaidām ne tik liels, cik gribētos, tāpēc jābūt pacietīgiem. Jaunākajās grupās ir perspektīvi puiši, kas varētu papildināt komandu pēc 3-4 gadiem. Taču negrasāmies mainīt komandas modeli un meklēt pastiprinājumu no malas. Ja spēlē savējie, cilvēki sāk nākt skatīties basketbolu un pēdējos mačos tribīnēs jau bijuši apmēram 150 līdzjutēju. Liela nozīme ir tam, ka spēlējam LBL čempionāts – tas skan nopietni un pilsētā mūs jau pamanījuši.

Bērni aktīvāk nāk trenēties?

Gribētāju netrūkst, tiesa, nopietns faktors Tukumā ir futbols. Viņi labi strādā, aktīvi piesaista pavisam mazos puikas. Par laimi, starp basketbolu un futbolu ir iespējama sadarbība, bērnus novirzot uz to sporta veidu, kur viņam objektīvi lielākas perspektīvas.

Kādā režīmā darbojas “Tukums/TSS”?

Cenšamies vienreiz nedēļā sanākt kopā uz treniņu, bet pārējā laikā katrs uztur sportisko formu individuāli – trenējas, spēlē amatieru turnīros. Sporta skolas audzēkņiem ir savs treniņu režīms. Tagad meklējam iespēju nedēļā regulāri organizēt otro treniņu visiem kopā.

Veiksmīgais starts pamodinājis apetīti – gribas tikt uz LBL2?

Gribas, bet nav pašmērķis to izdarīt jau nākamgad. Neskrienam pēc ātri gūstamiem rezultātiem, strādājam ar  ilgtermiņa perspektīvu.

Kas palīdz praktiski?

Tukuma novada pašvaldība un Sporta skola. Ceram, ka mums noticēs arī vietējie uzņēmēji. Kā jau teicu – šis nav projekts vienam gadam, basketbols Tukumā ir uz palikšanu.

Guntis Keisels, basket.lv

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!