Logo

LBL3 uzvarētāji: “Lai Bauskas bērniem ir kur tiekties”

LBL3 uzvarētāji: “Lai Bauskas bērniem ir kur tiekties”

Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijas čempionātā pirmo reizi uzvarēja Bauskas komanda SC “Mēmele”/BJSS, kas pamatturnīrā finišēja tikai septītajā vietā, toties lieliski aizvadīja izslēgšanas turnīru – septiņas uzvaras un viens neizšķirts iznākums. Par komandas veidošanos, tradīcijām un mērķiem basket.lv iztaujāja treneri Juri Ojaru.

Kā veidojās un attīstījās komanda?

Pirms četriem gadiem sāku strādāt Bauskas sporta skolā par treneri un tad arī izveidojām komandu līdzdalībai LBL 3.divīzijas čempionātā. Lai Bauskas jauniešiem būtu mērķis, kur tiekties. Lai būtu iespēja uzspēlēt ne tikai ar vienaudžiem, bet arī pieaugušajiem. Iesaistījām pieredzējušus spēlētājus, uzsvaru liekot uz vietējiem kadriem. Ar katru gadu esam progresējuši – astotā vieta, sestā, ceturtā un tagad pirmā.

Komandā spēlē tikai baušķenieki?

Pamatā jā. Klāt nākuši divi iecavnieki, kuri “Dartijā” varbūt nedabūja spēlēt tik daudz, cik gribētos. Arī pats esmu no Iecavas.

Runā, ka Bauskas komandas un Iecavas “Dartijas” savstarpējās spēles esot īsts Zemgales derbijs...

Grūti jau tā vienā vārdā raksturot, bet – tās spēles tiešām ir īpašas. Visu sezonu vari spēlēt, kā iznāk, bet uz šiem mačiem visi koncentrējas maksimāli. Divas iepriekšējās sezonas Iecavas komanda bija pirmajā vietā LBL3, šogad – mēs.

Kā komandas līdzdalība LBL 3 ietekmējusi basketbola dzīvi Bauskā?

Protams, pozitīvi. Pirmajā sezonā skaitītāju tribīnēs nebija un Bauskā valdīja florbols. Tagad esam tikuši pie saviem atbalstītājiem, un sporta skolā visas basketbolistu grupas ir pilnas. Puikas redz un novērtē, ka padsmitnieki jau tiek pie spēļu prakses LBL3 līmenī. Jā, medaļu cīņu smagumu uz saviem pleciem iznesa pieredzējušie, bet arī jaunieši dabūja apostīt pulveri.

Kāds bija komandas darba režīms?

Trenējāmies divreiz nedēļā, bet obligātā kārtā visiem vajadzēja būt uz vismaz uz vienu treniņu. Visi puiši strādā vai mācās, tai skaitā arī Rīgā. Daudzi spēlēja arī citās līgās, uzturot sportisko formu. Sporta skolas puiši trenējās četrreiz nedēļā.

Ivars Zemītis tika atzīts par izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju un visā turnīrā sakrāja iespaidīgu statistiku – vidēji spēlē 23,5 punkti un 11,2 atlēkušās bumbas. Kuri spēlētāji vēl deva lielāko ieguldījumu komandas spēlē?

Noteikti saspēles vadītājs Toms Vilks, kurš kopš pirmās sezonas ļoti progresējis, un labi organizēja visu komandas spēli. Viņa personiskais rekords bija 17 rezultatīvās piespēles spēlē, bet vidējais sezonas rādītājs – 8 – bija labākais visā līgā. Mikus Karlovs nav tik pamanāms statistikā, bet komandai ļoti noderēja viņa darbs aizsardzībā. Piemēram, finālsērijā ar Rēzeknes komandu Mikus ļoti labi ierobežoja līgas rezultatīvākā spēlētāja Valda Seņkāna aktivitātes.

Pamatturnīrā finišējāt septītie, 22 spēlēs izcīnot 14 uzvaras un piedzīvojot 8 zaudējumus, bet izslēgšanas spēlēs kļuvāt neapturami. Kāpēc tādas pārmaiņas?

Sezonas laikā lielākā problēma – uz katru spēli sapulcēt visus labākos spēlētājus. Vīri aizņemti darbos – policijā, būvniecībā, zemnieku saimniecībās –, tāpēc uz dažiem mačiem brauca tikai septiņi vai astoņi. Izslēgšanas turnīrā bija iespēja kalendāru sakārtot tā, lai allaž esam pilnā sastāvā. Un vēl kāds aspekts. Rudenī, kad savā laukumā pamatīgi zaudējām Rēzeknes komandai, sanācām kopā un izrunājām, ko tad īsti šosezon gribam – vienkārši uzspēlēt vai cīnīties par augstāku vietu. Vienojāmies, ka gribam cīnīties un tās sapulces sekas noskaņojumā bija jūtamas līdz pat sezonas beigām. Startējot no septītās pozīcijas mums pretī visu laiku bija it kā stiprākas komandas, taču mēs vairāk gribējām uzvarēt, revanšēties par sezonas gaitā piedzīvotajām neveiksmēm.

Kas ir komandas galvenie atbalstītāji?

Sporta centrs “Mēmele” un tā direktore Līga Rimševica, kā arī Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola un direktore Biruta Grantiņa. Abas dāmas mūs atbalsta no pirmās dienas – paldies, ka noticēja mums un prieks, ka esam attaisnojuši šo uzticību.

Kad virsotne sasniegta, jālūko pēc jaunas...

Jā, savā starpā esam runājuši: ja reiz radusies iespēja izmēģināt spēkus LBL 2.divīzijā, būtu grēks to neizmantot. Arī vadību informējām, ka gribam kāpt soli uz augšu un saņēmām izpratni. Ceram, ka lēmums būs pozitīvs. Kas mainīsies? Būs kopā jātrenējas divreiz nedēļā un pēc vasaras kopā jāsanāk nevis oktobrī, kā izdarījām šosezon, bet augustā. Arī jāpastiprina sastāvs – protams, ar baušķeniekiem, kuri spēlē citās komandās.

Guntis Keisels, basket.lv 

Gads 1.vieta 2.vieta 3.vieta
2017 SC Mēmele/BJSS Ezerzeme/Rēzekne SK Jaunpils
2016 BK Dartija Dārznieks/Cēsu Sp.skola Valmiera Glass VIA-2
2015 BK Dartija BK Salacgrīva Dārznieks/Cēsu sp.sk.
2014 BK Salacgrīva RTU Saulkrasti
2013 Dārznieks/Cēsu sp.sk. OC Limbaži BK Dartija
2012 Vidzemes Augstskola BK Dartija Kvēle/SC Mēmele
2011 BK VEF Saulkrasti Kursa MRU/Mārupe

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!