Logo

Aldaris LBL: līderi pret atpalicējiem un dzīvības spēle Jēkabpilī

Aldaris LBL: līderi pret atpalicējiem un dzīvības spēle Jēkabpilī

BK “Ventspils” (24-7) – BK “Jelgava” (9-24) 108:66

Uzvarētājiem Damjērs Pits guva 17, Alans Viginss 15 punktus. Zaudētājiem Augustīns Jankaitis guva 14 punktus.

Sestdien, 9.aprīlī, 17:00: BK “Jēkabpils” (16-15) – “Jūrmala/Fēnikss” (19-15) – LMT Straume

Nedēļas spēle starp komandām, kuras vēl nav nodrošinājušas tiesības piedalīties izslēgšanas turnīrā! Iznākumā ieinteresēti ne tikai dalībnieki, bet arī pamatturnīrā savu pēdējo spēli jau aizvadījusi “Valka/Valga” komanda, kurai jātur īkšķi, lai vismaz viens konkurents neiegūst vairāk par 19 uzvarām.

Jūrmalnieki savu trešo play-off pavasari pēc kārtas var nodrošināt jau sestdien – uzvara Jēkabpilī garantēs piekto vietu, neatkarīgi no pēdējās spēles iznākuma. Neveiksmes gadījumā 16.aprīlī savā laukumā noteikti būs jāuzvar BK “Ventspils” (vai arī jāsagaida “brīnums” – jēkabpiliešu vismaz divi klupieni atlikušajās četrās spēlēs ar tabulas lejasgala komandām).

Jēkabpiliešiem uzvara nogludinās ceļu uz pirmo sešnieku, savukārt zaudējums to pavisam neaizšķērsos – neveiksmes gadījumā pietiks uzvarēt atlikušajos četros mačos savā laukumā ar Ogres komandu un baroniem, kā arī izbraukumā ar “Latvijas Universitāti” un Jelgavā.

Pēdējās laikā abas vienības spēlējušas nestabili. “Jēkabpilij” pēdējās astoņās spēlēs tikai trīs uzvaras, toties viena no tām izcīnīta pret “VEF Rīga”. Viens no iemesliem – savainojumu epidēmija (pirms nedēļas pret “Ventspili” nespēlēja četri pamatsastāva basketbolisti – Rinalds Sirsniņš, Ronalds Rutkausks, Renārs Magone un Jānis Pozņaks).

Jūrmalnieki pēc ļoti nepatīkamā zaudējuma savā laukumā pret “Ogri”, sparīgi pacīnījās ar čempioniem “VEF Rīga” (pirmajā puslaikā 40:48; iznākumā gan 84:98) un dramatiskās cīņās izrāva uzvaras Jelgavā (88:83) un Rīgā pret “Barons/LDz” (pagarinājumā 97:87). Katrā mačā bijušas gan spožas epizodes, gan brīži, kad spēles pavediens izlaists no rokām. Salīdzinot ar pretiniekiem, “Jūrmalai” ir garāks “soliņš” un vairāk spēka zem groziem. Toties mājinieku pusē būs skatītāju atbalsts un līderu prasme svarīgākajās spēlēs parādīt labāko sniegumu.

Savstarpējo spēļu bilance līdz šim 2:1 “Jūrmala/Fēnikss” labā – 78:74, 95:102 (pagarinājumā) un 86:77

Sestdien, 9.aprīlī, 18:30: “Valmiera/ORDO” (25-6) – “Ogre/Kumho Tyre” (7-25): sportacentrs.com TV

Aldaris LBL pamatturnīra līderiem valmieriešiem jātiek galā ar sāpi par Baltijas līgas bronzas izslīdēšanu no rokām, un jākoncentrējas sezonas izšķirošajām cīņām, kuru likme tagad vēl pieaugusi. Bilance kopš Jaungada ir iespaidīga – 14 uzvaras 15 spēlēs, tai skaitā pēdējos astoņos mačos pēc kārtas. Tomēr darvas karote pavasarī ir spējīga sabojāt visu basketbola sezonu krāto medus mucu

Aldaris LBL kalendārs ir labvēlīgs Valmieras basketbolistu dvēseles brūču un fizisko rētu dziedēšanai, tuvākajos mačos savā laukumā pretim sūtot pastarīšus (trešdien Vidzemes Olimpiskajā centrā viesosies “Latvijas Universitāte”). Būtu ļoti vieglprātīgi cerēt uz vieglām uzvarām, tomēr komandas “soliņš” ir gana garš, lai atrastu konkrētajā dienā viskaujinieciskāko sastāvu un bez zaudējumiem tabulā sagatavotos pamatturnīra vētrainajai izskaņai – vizītei Liepājā, kā arī “VEF Rīga” un “Ventspils” uzņemšanai.

“Ogre/Kumho Tyre” vienība debijas sezonas izskaņā, šķiet, atradusi spēles garšu un laukumā izskatās labāk nekā tabulā. Pēdējās piecās spēlēs izcīnītas trīs uzvaras, tai skaitā sabojātas izredzes vieniem izslēgšanas turnīra kandidātiem jūrmalniekiem (88:81) un nopietni noeksaminēti citi (pret “Valka/Valga” pagarinājumā 74:81). Valmierā pie favorītiem nebūs, ko zaudēt – tieši tas padara Ogres komandu par bīstamu pretinieci.

Iepriekšējo spēļu bilance 3:0 “Valmiera/ORDO” labā – 78:71 (pagarinājumā), 95:62 un 93:69.

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!