Logo

Aldaris LBL: līderu divcīņa Ventspilī, ceturtdaļfināla ģenerālmēģinājums Jēkabpilī

Aldaris LBL: līderu divcīņa Ventspilī, ceturtdaļfināla ģenerālmēģinājums Jēkabpilī

BK “Ventspils” (22-6) – “Valmiera/ORDO” (23-6): LMT Straume

“VEF Rīga” klupiens spēlē ar “Jēkabpili” citām komandām pavēris vārtus uz pirmo vietu pamatturnīrā – ja ventspilnieki vai valmierieši atlikušajās spēlēs nepiedzīvos vairāk par vienu zaudējumu, līderu pozīcijas garantētas. Teorētiski iespējams variants, ka čempionus apsteidz pat abi tuvākie konkurenti, un skaidrs, ka katrai spēlei turpmāk būs īpaša vērtība.

Ventspilniekiem pēc izstāšanās no FIBA kausa izcīņas režīms kļuvis mierīgāks – ir laiks sakārtot rindas pirms izšķirošajām cīņām. Nesenā uzvara Liepājā (83:70) tika izcīnīta gana pārliecinoši, liekot domā, ka spēles kvalitātes kritums jau pārvarēts. Kā labs papildinājums sevi pieteica Villijs Dīns, tiesa, būt pārsteidzīgi teikt, ka pieredzējušais debitants jau pilnībā atradis savu vietu komandas spēles mehānismā.

Valmierieši turpina cīnīties divās “frontēs”, un uz Ventspili dodas pēc sāpīgās neveiksmes BBL pusfināla sērijā. Fiziskie spēki neiet vairumā, toties motivācijai reabilitēties gan nevajadzētu trūkt. Īpaši spēlētājiem, kuri pret Tartu “TU/Rock” neparādīja labāko sniegumu. Aldaris LBL uzvarēts 11 no pēdējām 12 spēlēm, ieskaitot 16.janvārī ar BK “Ventspils” (87:83).

Papildus faktors intrigai – “Valmiera/ORDO” sastāvā ir astoņi(!) spēlētāji un galvenais treneris, kuri iepriekš pārstāvējuši “Ventspili”.

BK “Jēkabpils” (15-13) – “Liepāja/Triobet” (20-9)

Jēkabpilieši ar “neplānoto” uzvaru pār “VEF Rīga” atgriezušies piektajā vietā un, ņemot vērā atlikušo spēļu kalendāru, viņiem ir lielas iespējas palikt šajā pozīcijā. Savukārt liepājniekiem būs grūti pakāpties augstāk vai noslīdēt zemāk. Abas komandas, visticamāk, gaida tikšanās ceturtdaļfināla sērijā un šo maču savā ziņā var uzlūkot kā izslēgšanas turnīra prologu.

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!