Logo

Aldaris LBL: “Valka/Valga” vēl cer uz sešnieku, pakāpjas "VEF Rīga" un BK "Jēkabpils"

Aldaris LBL: “Valka/Valga” vēl cer uz sešnieku, pakāpjas

“Ogre/Kumho Tyre” (7-25) – „Valka/Valga” (10-9) 74:81 (pagarinājumā)

Spēles iznākums svarīgāks bija “Valga/Valka” komandai, kam uzvara saglabāja reālas izredzes iekļūt izslēgšanas turnīra sešniekā. Savukārt Aldaris LBL debitanti ogrēnieši pēdējās spēles sajutuši īsto virslīgas cīņu garšu, izcīnot trīs uzvaras pēdējās četrās spēlēs, un negatavojās viesiem pasniegt dāvanas.

Spēles gaitā nevienai komandai neizdevās iegūt lielāku pārsvaru par 8 punktiem, un 11 reizes vadības groži ceļoja no rokas rokā. Pamatlaika izskaņā lielākas izredzes uzvarēt vispirms bija viesiem (59:66 – 37.minūtē), bet galotnē uzvara jau bija “Ogre/Kumho Tyre” rokās (68:66 - 19 sekundes pirms beigām). Tomēr Kristo Sāges metiens pēdējā sekundē sasniedza mērķi, un pagarinājumā iniciatīva jau piederēja viesiem.

Uzvarētājiem Sāge guva 24, Mārtiņš Berķis – 23 punktus. Zaudētājiem Kārlis Apsītis guva 16 punktus. Viesiem bija izteikts pārsvars cīņā pie groziem (55-45).

“Valka/Valga” palikusi vēl tikai viena spēle – 2.apīlī savā laukumā ar “Liepāja/Triobet”. Uzvaras gadījumā vidzemnieki pamatturnīrā finišēs ar 55% uzvaru. Lai viņus apsteigtu, “Jūrmala/Fēnikss” un BK “Jēkabpils” būs vajadzīgas vismaz 20 uzvaras.

„VEF Rīga”(13-4) – „Jūrmala/Fēnikss” (17-15) 98:84

„VEF Rīga” pēc negaidītā klupiena pret “Jēkabpili” un paredzamā zaudējuma Maskavā pret CSKA savā laukumā sadūrās ar jūrmalnieku agresīvu un kvalitatīvu pretdarbību, pēc pirmā puslaika nonākot zaudētājos ar 42:50. Nācās koncentrēt fiziskos un morālos spēkus, lai otrajā puslaikā pārņemtu iniciatīvu un pārsvaru individuālajā meistarībā, kā arī atlētismā (atlēkušās 46-24) materializētu uz tablo.

Uzvarētājiem Entonijam Mailsam 18 punktu, zaudētājiem Edgaram Jeromanovam 18 punktu un 12 rezultatīvās piespēles.

“VEF Rīga” vismaz līdz svētdienai atgriezās otrajā vietā. Jūrmalnieki atkāpās uz sesto pozīciju un priekšā vēl izbraukuma spēles Jelgavā, Rīgā ar “Barons/LDz” un Jēkabpilī, kā arī savā laukumā ar BK “Ventspils”. Lai garantētu līdzdalību izslēgšanas spēlēs iespējams, būs vajadzīgas trīs uzvaras.

“Barons/LDz” (11-19) – BK „Jēkabpils” (16-14) 75:78

15 reizes mainījās vadība, vēl 7 reizes rezultāts bija neizšķirts, līdz galotnē uzvaras kausi nosvērās “Jēkabpils” labā. “Barons/LDz” iemeta divreiz vairāk trīspunktnieku (14/39 pret 7/26), toties viesi aktīvi lauzās uz pretinieku grozu (piezīmes 30-20, soda metieni 9/11 – 27/37).

Uzvarētājiem pa 14 punktiem guva Rinalds Sirsniņš un Pāvels Veselovs, zaudētājiem 28 iemeta Džeisons Kalliste.

“Jēkabpils” komanda pakāpās uz 5.vietu, bet vēl nevar būt droša par līdzdalību izslēgšanas turnīrā – atlikušajās sešās spēlēs vajadzīgas vismaz divas, bet varbūt pat četras uzvaras.

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!