Logo

Aldaris LBL: čempionu titulu pirmo reizi izcīna “Valmiera/ORDO”!

Aldaris LBL: čempionu titulu pirmo reizi izcīna “Valmiera/ORDO”!

Septītā finālspēle attaisnoja neitrālo līdzjutēju cerības uz spraigu, aizraujošu cīņu ar neparedzamiem sižeta pavērsieniem, lieliskais meistarības uzplaiksnījumiem un stresa rosinātām kļūdām.

Valmieriešiem spēles lielākajā daļā bija neliels pārsvars, bet izšķirošo lūzumu izdevās panākt tikai ceturtajā ceturtdaļā, kad mājinieku kolektīvais spēks izrādījās lielāks par “VEF Rīga” līderu centieniem.

Valmieras komanda par Latvijas čempioni kļuvusi pirmo reizi, bet vairāki “Valmiera/ORDO” basketbolisti iepriekš jau izcīnījuši zelta medaļas citu komandu sastāvos.

Par trīskārtējiem Latvijas čempioniem kļuva Artūrs Bērziņš (iepriekš 2009.gadā ar BK “Ventspils”, 2015.gadā – “VEF Rīga”), Akselis Vairogs (2009. un 2014.gadā – BK “Ventspils”) un Mārtiņš Laksa (2011.gadā – “VEF Rīga”, 2014.gadā – BK “Ventspils), divkārtējiem – Armands Šķēle (2008.gadā “Barons/LMT”) unLauris Blaus (2013.gadā “VEF Rīga”). Pirmos čempiona titulus ieguva Jānis Kaufmanis (2012.gada sezonas pirmajā pusē bija “VEF Rīga” sastāvā), Ervīns Jonāts, Raimonds Gabrāns, Dāvis Rozītis, Aigars Šķēle, Viktors Iļjins, Mārtiņš Vīņauds, Haralds Kārlis, Edgars Kaufmanis un amerikānis Kvameins Mičels, kā arī treneris Gatis Melderis (līdz Jaungadam komandu vadīja galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš).

LBL rekordista Kristapa Purņa (11 tituli) pozīcijas ir nesatricināmas. Seko Sandis Valters (9), Mārtiņš Skirmants (7), Arnis Vecvagars (7), Aigars Vītols (6) un Ainars Bagatskis (6).

Roberts Štelmahers kļuvis par ceturto treneri, kurš galvenā trenera statusā līdz LBL čempiona titulam aizvadījis divas komandas (2014.gadā triumfs ar BK “Ventspils”). Iepriekš to spēja arī absolūtais rekordists Kārlis Muižnieks (5 tituli ar BK “Ventspils” un viens – ar “Barons/LMT), Armands Krauliņš (3x “Brocēni”, 2x BK “Ventspils”) un Ramūns Butauts (1x “ASK Rīga” un 3x “VEF Rīga”).

Ventspilnieki 19.reizi pēc kārtas (vispār – 20.reizi) finišēja Latvijas čempionāta pirmajā trijniekā un ceturto reizi izcīnīja bronzas medaļas (9 reizes čempionu tituls, septiņas reizes sudraba medaļas).

Liepājas komandai šī bija piektā neveiksme astoņās “bronzas sērijās”. 

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!