Logo

Aldaris LBL finālsērija: pēc četrām spēlēm neizšķirts

Aldaris LBL finālsērija: pēc četrām spēlēm neizšķirts

Spēles sākums sekmīgāks padevās "Valmiera/ORDO" basketbolistiem un jau tradicionāli tieši spēles sākumā labu sniegumu demonstrēja Armands Šķēle, palīdzot mača sākumā vidzemniekiem izvirzīties vadībā ar 11:5. Ceturtdaļas vidū "VEF Rīga" atspēlējās un pārņēma mača vadību, bet ceturkšņa noslēgumā Valmieras basketbolisti kopīgiem spēkiem izlīdzināja rezultātu, noslēdzot pirmās desmit minūtes ar rezultātu 19:19.

Otro ceturtdaļu rezultatīvi iesāka Giljermo Rubio, bet valmieriešu metieni spītīgi nekrita grozā, kas ceturtdaļas vidū lika "Valmiera/ORDO" atrasties iedzinējos ar 7 punktu deficītu. Ceturkšņa vidū Artūrs Bērziņš “atdzīvināja” valmieriešu uzbrukumu, bet Akseļa Vairoga un Ervīna Jonāta precīzie “trejači” ļāva Valmieras komandai atgūt vadību. Pirmā puslaika izskaņā vadības groži vairākkārt nomainījās, bet ceturtdaļu ar diviem precīziem soda metieniem noslēdza Akselis Vairogs, ļaujot savai komandai puslaika pārtraukumā doties ar vadību 41:40.

Otro puslaiku ar precīzu metienu iesāka Dāvis Rozītis un pirmos punktus no spēles guva līdz tam klusējušais Mārtiņš Laksa. Tomēr, realizējot metienus ar augstu precizitāti, "VEF Rīga" pārņēma spēles vadību un saglabāja pārsvaru līdz trešās ceturtdaļas noslēgumam, kurā metienu realizēja Aigars Šķēle, pietuvojot valmieriešus līdz 61:66.

Noslēdzošās ceturtdaļas otrajā minūtē Akselis Vairogs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet "VEF Rīga" atrada iespējas palielināt pārsvaru no tālās distances, tālmetienu realizējot Pako Krusam. Tāpat valmieriešiem nenāca par labu nesekmīgā cīņa par atlēkušajām bumbām, kur pretinieki ieguva atkārtotas uzbrukuma iespējas. Ceturtdaļas vidū valmieriešiem nekrita samērā brīvi metieni no distances. Divas minūtes pirms mača beigām Aigars Šķēle pēc diviem garām aizmestiem trejačiem trešo tālmetienu trāpīja un panāca vairs tikai divu punktu deficītu, tomēr meksikānis Pako Kruss uzreiz atbildēja ar savu tālmetienu un praktiski pielika punktu spēles iznākumam. Pēdējās sekundēs Artūrs Bērziņš trāpīja tālmetienu, bet tas nelīdzēja "Valmiera/ORDO" izvairīties no zaudējuma - 77:82. Līdz ar to rezultāts sērijā atkal kļuvis neizšķirts 2-2.

"Valmiera/ORDO" spēlētājs Dāvis Rozītis: "Manuprāt, neizpildījām spēles plānu, ko treneri bija teikuši. Dažādas sīkās kļūdas, vaļības un VEF par to mūs sodīja. Tomēr nevarēja gaidīt, ka viņi nāks un padosies. VEF mūs sodīja par tām kļūdām, kuras pieļāvām."

"Valmiera/ORDO" galvenais treneris Roberts Štelmahers: "2-2. Nekas nav noticies. Spēlējām normāli, neiemetām savus metienus, tāpat arī bija dažas lietas, kuras, kā jau Dāvis teica, neizdevās pilnībā izpildīt. Protams, Kruss iemeta septiņus trīspunktniekus - labāk jānospēlē aizsardzībā. Spēles beigās bija daudzas iespējas, vienkārši neiekrita savi metieni."

"VEF Rīga" spēlētājs Pako Kruss: "Domāju, ka bija ļoti sarežģīta spēle. Pretinieki labi spēlē gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Tajā pašā laikā mēs vēl neesam nospēlējuši savu labāko spēli - varam kļūt labāki un vienkārši jānoskaidro, kur varam pilnveidoties."

"VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis: "Spēle bija grūta kā jau tas piedienas play-off sēriju spēlēm. Šodien labāk darbojāmies uzbrukumā - iesaistījām tajā visu komandu. Atšķirībā no iepriekšējām spēlēm ļoti labi spēlē iesaistījās spēlētāji no rezervistu soliņa, dodot enerģiju, punktus, aizsardzību, atlēkušās bumbas uzbrukumā. Šodien nospēlēja komanda un joprojām ticu, ka varam spēlēt labāk, kā jau Pako to teica. Gatavosimies uz nākamo spēli, kas ir piektdien Valmierā. Noteikti, ka jāuzlabo spēle aizsardzībā."

 

"Valmiera/ORDO" - "VEF Rīga" 77:82 (19:19, 22:21, 20:26, 16:16)

"Valmiera/ORDO": Bērziņš 14, Arm. Šķēle 14, Aig. Šķēle 9, Vairogs 9, Mičels 8, Laksa 6, Jonāts 6, Rozītis 4, Kaufmanis 3, Blaus 2, Iļjins 2.

"VEF Rīga": Kruss 25 (7/11 3pm), Meiers 15, Rubio 14, Bērziņš 10 (8ab + 6rp), Jakovičs 7, Mejeris 6, Bostiks 5, Geks, Harelsons (9ab).

Finālsērijas piektā spēle jau piektdien, 27. maijā, plkst 19:30 Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Informācija: bkvalmiera.lv un vefriga.com

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!