Logo

“Kandava/COMPOR” treneris: “Progresējam paši, progresē konkurenti”

“Kandava/COMPOR” treneris: “Progresējam paši, progresē konkurenti”

Līderpozīcijas Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas turnīrā un LBL2 Decembra spēlētāja balva komandas kapteinim Guntaram Strāķim – tie ir vismaz divi iemesli, kāpēc komanda “Kandava/COMPOR” nokļuvusi LBL2 mērķauditorijas uzmanības centrā. Kā tas izdevies un ko gaidīt sezonas turpinājumā – uz šiem un citiem basket.lv jautājumiem atbild “Kandava/COMPOR” treneris Edgars Priede.

Guntars Strāķis LBL2 mēneša spēlētāja balvu saņems otro sezonu pēc kārtas. Likumsakarība?

Manuprāt, jā. Meistarīgs un gudrs spēlētājs, kurš izceļas ne tikai ar punktiem. Arī rezultatīvām piespēlēm, cīņassparu. Mūsu komandā viņš ir galvenā figūra, kapteinis. Arī pieredzējušākais – savulaik spēlējis Latvijas jauniešu izlasēs, 2007. gadā izcīnījis Eiropas U18 čempionāta bronzas medaļu kopā ar Dairi Bertānu un Jāni Strēlnieku. Profesionāļa karjera Guntaram neizveidojās, bet meistarība nezūd. Arī visai mūsu komandai decembris bija veiksmīgs mēnesis, kurā izcīnījām svarīgas uzvaras. Atzinība pelnīta.

Pērn, debitējot LBL2. daudziem par pārsteigumu izcīnījāt 4. vietu, tagad esat līderi (patlaban dalīta 1. vieta ar “Gulbenes bukiem”). Tēmējat augstāk?

Pirms gada nezinājām, ko sagaidīt, iznāca tāda taustīšanās. Tikai sezonas gaitā sapratām, ka varam cīnīties par visaugstākajām vietām un beigās ceturtdaļfināla sērijā gulbeniešiem zaudējām tikai ar 1:2. Šogad ir mērķtiecīgāka apņēmība – jātiek pirmajā četriniekā!

Ko esat darījuši, lai piepildītos?

Gatavojamies vēl nopietnāk. Esam tipiska amatieru komanda, visi spēlētāji strādā vai mācās, tāpēc komandas kopīgiem treniņiem pilnā sastāvā sapulcējamies reti. Ikdienā katrs pats uztur sevi sportiskajā formā, gan darbojoties individuāli, gan piedaloties amatieru turnīros un pilsētu meistarsacīkstēs. Pirms sezonas bija labs pārbaudes turnīrs ar “Latvijas Universitātes”, Jelgavas un lietuviešu piedalīšanos. Labi, ka LBL2 ir daudz spēļu un to gaitā saprašanās uzlabojas. Process iznāk saraustīts, bet ejam uz priekšu.

Kuri spēlētāji kopā ar Guntaru Strāķi nosaka toni komandas spēlē?

Arvis2 Savčenko (vidēji spēlē 16,7 punkti un 12,2 atlēkušās bumbas) un Ritvars Kauliņš (12,3 + 14,2 atlēkušās) ir mūsu galvenais spēks pie groziem. Ja vien tiek uz spēlēm, viņi savu darbu laukumā izdara. Komandas sadarbības vedas labāk, kopš pievienojies saspēles vadītājs Jānis Zemels (10,4 punkti un 5,3 rezultatīvas piespēles). Individuālā statistika daudziem spēlētājiem ir labāka nekā pērn – acīmredzot, progresējam.

Varbūt konkurenti kļūst vājāki?

Noteikti nē, līmenis aug un spēki izlīdzinās. Iespējams, pērn bija izteiktāki favorīti, bet šogad astoņas deviņas labākās komandas var uzvarēt viena otru. Arī tabula liecina, ka neviena komanda nav izvairījusies no zaudējumiem. Katra uzvara nāk ar lielām grūtībām, tāpēc izslēgšanas turnīrs būs ļoti interesants.

Ir komanda, ar kuru negribētu tikties vismaz līdz finālam?

Ar gulbeniešiem. Labi spēlētāji un mums neparocīga komanda. Ne velti pērn no piecām spēlēm tikai vienā viņus uzvarējām.

Kādu atbalstu saņemat no kandavniekiem?

Vislielāko. Lepojamies ar saviem faniem, kuru atbalsts un degsme dzen uz priekšu savā laukumā. Mums ir īsts “6. spēlētājs”, kas palīdzējis uzvarēt arī tad, ja spēle nav gājusi no rokas. Fani pavada mūs arī izbraukuma spēlēs. Savukārt bez novada domes atbalsta līdzdalība LBL2 nebūtu iespējama, jo izmaksas spēļu sarīkošanai un izbraukumiem ir pietiekami lielas. Protams, paldies “COMPOR” un citiem mūsu atbalstītājiem, kurus cenšamies iepriecināt ar savu spēli.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!