Logo

LBL 2: “Pārdaugava/LU” revanšējas RSU un turpina cīņu par 5.vietu

LBL 2: “Pārdaugava/LU” revanšējas RSU un turpina cīņu par 5.vietu

Abu komandu iepriekšējā spēlē RSU savā laukumā Hanzas vidusskolā svinēja pārliecinošu uzvaru (86:54). Komandas turnīra tabulā cīnās par 5.vietu. Pirms spēles BJBS “Rīga/Pārdaugava/LU” ieņēma 7.vietu (6 panākumi 15 mačos), bet RSU atradās 6.vietā (8 panākumi 15 spēlēs).

Jau spēles sākumā iezīmējās mājinieku pārsvars – tablo 4.minūtē vēstīja 11:0, un tikai 5.minūtē stradiņiem izdevās gūt pirmo grozu. Toni noteica mājinieku pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām, tiekot pie atkārtotām uzbrukuma iespējām un gūstot punktus no tālās distances. Pārdaugavieši vadībā turējās visu spēli – rezultāta starpība vairākas reizes pārsniedza 10 punktus, vienubrīd sasniedzot 14. RSU pa retam izdevās samazināt starpību līdz -7, bet mājinieku komanda nebija viesmīlīga un tikpat ātri atkal palielināja pārsvaru.

Pēdējās desmit minūtēs RSU komandai izdevās nostiprināt aizsardzību un panākt mājiniekus – 38. minūtē centra spēlētājs Kristaps Jurjāns ar precīzu divpunktnieku izlīdzināja rezultātu – 67:67. Tomēr turpinājumā mājinieki atguva vadību un pacietīgi spēlēja aizsardzībā. Lai atgūtu bumbu, RSU komandai nācās pārkāpt noteikumus, bet pārdaugavieši precīzi realizēja soda metienus un svinēja uzvaru ar 72:68.

Viens no BJBS “Rīga/Pārdaugava/LU” svarīgākajiem argumentiem šajā spēlē bija precīzie trīspunktnieki – 12 no 31 (39%). RSU statistika šajā elementā – 1/12.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija sezonas lielāko daļu Aldaris LBL vienībā „Latvijas Universitāte” spēlējušais Edgars Leja ar 24 punktiem, 6 atlēkušajām bumbām, savukārt Dāvja Klegera rēķinā 15 punkti. RSU komandā par ražīgāko punktu guvēju kļuva Kristaps Jurjāns (19). Spēles iznākumu ietekmēja cīņa par atlēkušajām bumbām – mājinieki spēja izcīnīt 55, bet viesi 47, kā arī RSU komandas sakrātās piezīmes – laukumu priekšlaicīgi ar piecām piezīmēm nācās atstāt vienam no stradiņu līderiem Rihardam Ginteram.

Edgars Leja (BJBS Rīga/Pārdaugava/LU) atzina, ka spēle bija diezgan haotiska un pārsvara zaudēšanu galotnē skaidroja ar komandas pieļautajām kļūdām. Liela nozīme bijusi RSU spēlētāja Riharda Gintera piektajai piezīmei, jo šis pretinieku spēlētājs varētu iemest izšķirošu trīspunktu metienu. Uzvarētāju komandas treneris Mārtiņš Dombrovskis spēli raksturoja kā izslēgšanas spēļu cienīgu – smagnēju, ne visai skatāmu, ar izteiktu cīņu par katru bumbu. Komandu būtiski pastiprinājis Edgars Leja. RSU atspēlēšanos Dombrovskis skaidroja ar “Pārdaugavas” komandas jaunību un veiksmes trūkumu atsevišķās spēles epizodēs. Treneris uzteica Arņa Bebriša cīņu par atlēkušajām bumbām (9).

LBL2 pamatturnīra septiņas labākās komandas iegūs tiesības spēlēt ceturtdaļfinālā. 8.vietas ieguvēji par vietu ceturtdaļfinālā cīnīsies pārspēlēs ar otrās grupas uzvarētājiem.

Kaspars Radkēvičs

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!