Logo

LBL 2 pusfināls: Mārupes SC basketbolisti iekļūst finālā, pirmā spēle jau trešdien

LBL 2 pusfināls: Mārupes SC basketbolisti iekļūst finālā, pirmā spēle jau trešdien

Pusfināla sēriju veiksmīgāk iesāka RSU basketbolisti, kas savā laukumā pirmajā spēlē bija pārāki ar 66:63, savukārt mārupieši otrajā mačā revanšējās ar 73:66, sēriju panākot izlīdzinājumu. Pēc divām līdzvērtīgi noritējušajām cīņām trešā spēle tika gaidīta ar lielu interesi. Šajā spēlē piedalījās arī otrajā mačā laukumā neizgājušie stradiņu līderi Kristaps Jurjāns un Gatis Upesleja.

Spēles pirmajās desmit minūtēs nevienai komandai neizdevās iegūt izteiktu pārsvaru. Abas komandas labi cīnījās aizsardzībā un precīzi uzbruka no pustālās distances. Pēc 10 minūtēm – 17:14 par labu mājiniekiem. 12.minūtē RSU basketbolistiem izdevās veikt pirmo izrāvienu – 25:16. Pārsvaru mājinieki ieguva ar veiksmīgām darbībām aizsardzībā un uzbrukumā, kurus bieži pretinieki spēja apturēt tikai ar noteikumu pārkāpumiem, tādējādi dodot studentiem iespējas stāties uz soda metiena līnijas. Līdz 16.minūtei RSU sasniedza 13 punktu pārsvaru. Puslaika beigās mārupieši uzlaboja aizsardzību, piespiežot pretiniekus kļūdīties un izpildīt vairākus neprecīzus metienus. Rezultāta starpība saruka. Pēc puslaika 38:34 par labu mājiniekiem.

Otro puslaiku veiksmīgāk iesāka RSU, taču mārupieši sāka gūt virsroku cīņā pie groziem, tiekot pie iespējām atkārtotiem uzbrukumiem, kā arī trāpīja vairākus trīspunktu metienus. 24.minūtē ar Naura Metnieka precīzo trīspunktu metienu mārupieši atguva vadību (43:44). Pēc 30 minūtēm – 48:52. Pēdējās desmit minūtēs RSU basketbolisti ātri sapelnīja piezīmju normu un viesi precīzi meta no soda metiena līnijas. Mārupieši diezgan droši turēja iniciatīvu savās rokās, veiksmīgi darbojoties aizsardzībā, gala rezultātā svinot uzvaru ar – 66:80.

Mārupiešiem bija izteikts pārsvars izpildīto un trāpīto soda metienu ziņā (31/37 – 15/25). Gana veiksmīgi izdevās sabojāt RSU līderu metienu precizitātes procentus (Kristapam Jurjānam divpunktnieki – 2/12, Mārcim Benefeldam – 3/10).

Uzvarētāju komandā rezultatīvākais spēlētājs bija Roberts Pāže ar 23 punktiem, savukārt RSU labākais punktu guvējs bija Rihards Ginters (21).

Mārupes SC rezultatīvākais spēlētājs Roberts Pāže atzina, ka spēles sākums komandai nebija veiksmīgs, taču pamazām izdevās atrast spēles pavedienu. Šajā mačā mārupiešiem izdevās labāka bumbas kustība, bija laba metienu precizitāte, turklāt liels akcents tika likts uz RSU līderu neitralizēšanu. Pāže uzsvēra, ka finālā pret BK „Saldus” visas 40 minūtes vajadzēs spēlēt augstā līmenī, “neatliekot” kvalitatīvu basketbolu uz spēles otro puslaiku.

Mārupes SC galvenais treneris Matīss Rožlapa atzina, ka komanda sākumu aizvadīja miegaini, zaudējot cīņā par atlēkušajām bumbām, un ļaujot RSU basketbolistiem tikt pie atkārtotiem uzbrukumiem. Otrajā puslaikā mārupiešiem izdevās uzlabot aizsardzību, kā arī nomierināties un izvairīties no muļķīgām piezīmēm. Treneris norādīja uz komandas soda metienu skaitu un uzteica procentuāli augsto precizitāti (31/37, 84%). Izdevās veiksmīgi nosegt RSU līderus Kristapu Jurjānu un Ivaru Ikstenu. Pievēršoties finālcīņām, treneris iezīmēja, ka saldeniekiem ir ātra komanda ar plašu taktisko shēmu arsenālu, turklāt izbraukuma spēlēs Saldū būs jāsaskaras ar līdzjutēju aktīvo atbalstu mājinieku komandai.

Kaspars Radkēvičs

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!