Logo

LBL2 čempionu recepte: precīzi metieni, maz kļūdu

LBL2 čempionu recepte: precīzi metieni, maz kļūdu

Ziemā par komandas izredzēm izteicies piesardzīgi, uzsverot, ka daudzas komandas ir spēkos līdzīgas. Kādi argumenti palīdzēja no 3.vietas pamatturnīra noslēgumā pakāpties līdz pirmajai vietai?

Esam spēlējuši rezultatīvi (vidēji spēlē 88,8 punkti – 2. vieta līgā), sasniedzot labu precizitāti metienos (visā sezonā divpunktnieki 55,5 – 1. vieta līgā, trīspunktnieki 36,3% - 2. vieta, sodi 78,8% - 1.vieta) un pieļaujot maz kļūdu (vidēji spēlē 13,3 – labākais rezultāts). Ņemt vērā mūsu sastāva īpatnības, uzsvaru likām uz metieniem no distances. Kad varējām trāpīt, pretiniekiem bija problēmas. Piedevām arī vissvarīgākajās spēlēs varēju iesaistīt septiņus astoņus basketbolistus, nepārslogojot līderus, kā gadījās, piemēram, pamatturnīra uzvarētājiem “Ķekavai”.

Kurš pretinieks izslēgšanas turnīrā bija visneērtākais?

Konkurence bija nikna, ceturtdaļfinālā Līvānu komandu un pusfinālā “Turību” uzvarējām tikai ar 2-1, finālsērijā ar Vidzemes Augstskolas komandu pēc divām spēlēm bija neizšķirts. Bet, tiklīdz sapratām, kā pareizi jāspēlē aizsardzībā, pretiniekiem pēdējās spēlēs daudz variantu nebija.

Speciāli gatavojāties tā, lai labākā kondīcija būtu izslēgšanas turnīrā?

Protams (smejas). Realitātē visi mūsu komandas pamatspēlētāji strādā vai mācās un sezonas gaitā vidēji iznāca četri treniņi nedēļā. Bet pieredzējušie spēlētāji – Edgars Krūmiņš, brāļi Justoviči, Kalvis Krūmiņš – prot sevi sagatavot un noskaņot sezonas svarīgākajām cīņām. Tas bija īsts play-off basketbols – ar emocijām, ar vīrišķīgu cīņu.

Vai gados jaunākie basketbolisti sezonas laikā meistarībā tuvojās komandas līderiem?

Būtu priecīgs atbildēt apstiprinoši, bet... Kā treneris biju starp diviem dzirnakmeņiem: klubam bija vajadzīgas uzvaras, sporta skolu interesēja jauno spēlētāju audzināšana un rūdīšana. Bet, spēlējot jaunajiem, LBL2 uzvarēt grūti, jo konkurence ir nopietna. Ar vienu komandu abus zaķus noķert nevar – iespējams, ir vērts sadalīt sastāvu divās komandās, kas spēlētu dažādās līgās.

LBL2 uzvarētājiem bez kausa un medaļām pienākas arī uzaicinājums pievienoties OlyBet LBL. Vai jelgavnieki ir gatavi nopietni apsvērt iespēju atgriezties?

No trenera pozīcijām raugoties, starp OlyBet LBL un LBL2 jau izveidojusies diezgan plata plaisa. Lai būtu konkurētspējīgi, vajadzētu mainīt darba ritmu – trenēties divreiz dienā. To vairs nevarētu apvienot ar strādāšanu, tāpēc sastāvā būtu vajadzīgas nopietnas pārmaiņas.

P.S. BK “Jelgava” valdes priekšsēdētājs Dins Ušvils basket.lv apliecināja, ka patlaban tiek izskatīti dažādi kluba attīstības scenāriji. Lēmums tiks pieņemts dažu nedēļu laikā.

LBL 2.divīzija

Gads 1.vieta 2.vieta 3.vieta
2017 BK Jelgava/BJSS Valmiera Glass VIA BK Ķekava
2016 BK Saldus Mārupes SC RSU
2015 BK Ogre RSU BS Rīga/Pārdaugava
2014 Ventspils Augstskola Ventspils BTA Mārupes SC
2013 BK Saldus VEF/LSPA Jelgava/LLU

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!