Logo

LBL2 Decembra spēlētājs Ingars Aizpurs (“Gulbenes buki”/BJSS)

LBL2 Decembra spēlētājs Ingars Aizpurs (“Gulbenes buki”/BJSS)

25 gadus vecais Gulbenes komandas uzbrucējs decembrī palīdzēja komandai uzvarēt četrās spēlēs, vidēji katrā laukumā pavadot 33 minūtes, gūstot 20 punktus, izcīnot 9,5 atlēkušās bumbas, izdarot 3,8 rezultatīvas piespēles un nopelnot vidējo efektivitātes koeficientu 23,8.

Gulbenē esi atgriezies pēc sešu gadu spēlēšanas OlyBet LBL – četras sezonas “Latvijas Universitātē”, divas Liepājas komandā. Kāpēc tāda izvēle?

Ieprirekšējās sezonas otro pusi Liepājā izjauca savainojums. Vasarā pirmais zvans bija no Gulbenes – vai negribot spēlēt pilsētā, kurā esmu izaudzis. Piekritu un nenožēloju.

Sportiskā ziņā solis atpakaļ...

Jā, bet ne tik liels, kā varbūt izklausās. Protams, OlyBet LBL viss ir nopietnāk, solīdāk. Ipaši tas attiecas uz to, kas notiek ap spēlēm. Bet sportiskā ziņā LBL2 līmenis ir audzis, jūtams, ka spēlē daudzi puiši ar augstākās līgas pieredzi. Piedevām man komandā ir nozīmīga loma un liels spēles laiks.

Esi pusprofesionālis?

Jā, paralēli spēlēšanai strādāju par treneri sporta skolā. Darbojos ar pašu jaunāko puišu grupiņu – mācu basketbola pamatus. Kad piekritu spēlēt Gulbenē, tādas idejas vēl nebija, bet viss veiksmīgi sakrita un varu likt lietā Universitātē iegūto pedagoga izglītību.

Vai tas nozīmē, ka basketbola profesionāļa gaitām pielikts punkts?

Nesteigšos likt pieturzīmes – ne punktu, ne komatu. Redzēs, ko dzīve piedāvās.

Treniņngrupu Gulbenē nokomplektēt bija viegli?

Jā, paveicās – konkrētajā gadā Gulbenē sadzimis daudz bērnu. Bet ir grupas, kurās bērnu trūkst.

Savulaik Gulbenē bija sadzimuši tik daudz talantīgu basketbolistu, ka “Buki” gandrīz tikai saviem spēkiem trīs reizes izcīnīja Latvijas čempionāta bronzu. Kādas šogad sportiskās ambīcijas?

Formāli pieticīgas – gribam pārvarēt izslēgšanas turnīra pirmo kārtu, ko nav izdevies izdarīt vairākas sezonas. Ja paveiksim, tad – uzvarēt jau gribas katrā spēlē... Komandā sapulcēti pieredzējuši labi basketbolisti. Pats sākums nebija viegls, bet pamazām iespēlējāmies, sākām labāk saprast viens otru.

Kuri ir bīstamākie sāncenši?

Īstās cīņas tagad tikai sākas. Līdz šim visgrūtāk gāja pret ”Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola. Viņiem ir daudz līdzvērtīgu spēlētāju un iespēja visu spēli aizvadīt vienādā augstā tempā. Mums tomēr ir dažādi piecnnieki.

Jaunie nepalīdz?

Pagaidām jauniešu loma nav ļoti liela. Katru gadu talanti nedzimst. Bet – Gulbene atkal ir pārstāvēta U16 izlasē. 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!