Logo

LBL2 Februāra spēlētājs Guntars Strāķis (“Kandava/COMPOR”)

LBL2 Februāra spēlētājs Guntars Strāķis (“Kandava/COMPOR”)

28 gadus vecais Kandavas komandas aizsargs februārī palīdzēja komandai uzvarēt četrās no sešām spēlēm, vidēji katrā laukumā pavadot gandrīz 28 minūtes, gūstot 20 punktus, izcīnot 5 atlēkušās bumbas, izdarot 3,2 rezultatīvās piespēles, pārķerot 3,2 bumbas un sakrājot lietderības koeficientu 23,2.

Kandavas komanda LBL 2. divīzijā atgriezusies pēc vairāku gadu pārtraukuma, bet tabulā, sākoties pamatturnīra pēdējam mēnesim, esat augstajā 4. vietā. Paši tēmējāt tik augstu?

Pirms sezonas bijām piesardzīgi, šķita, ka būs grūtāk. Bet sākās spēles un sapratām, ka varam cīnīties ar visiem. Krājās gan uzvaras, gan pārliecība. Esam ieskrējušies, bet skaidrs, ka visas galvenās cīņas vēl priekšā.

Pats savulaik esi spēlējis Latvijas U16 un U18 izlasēs, dažus gadus arī LBL2, bet tad basket.lv atrodamajā karjeras aprakstā parādās pārtraukums. Kāpēc tā?

Studiju laikā “VEF/LSPA” komandas sastāvā spēlēju gan LBL3, gan LBL2. Kad beidzu mācības, sāku strādāt Kuldīgas slimnīcā par fizioterapeitu un turpināju spēlēt pakāpi zemāk - Rietumu līgā, arī DAL. Izveidojusies sava kompānija – vīri, ar kuriem savulaik jaunatnes basketbolā spēlēts kopā – vienā komandā vai laukumā cīnoties pretējās pusēs. Pirms šīs sezonas nolēmām izvirzīt augstākus mērķus.

Visi esat saistīti ar Kandavu?

Ir gan kandavnieki, gan kuldīdznieki, gan puiši no Ventspils. Ir atbalstītājs un nopietni mērķi – godam pārstāvēt Kandavu un cīnīties par medaļām.

Komandas sastāvā ir arī padsmitnieki – Kandavas sporta skolas audzēkņi. Laukumā jūtat palīdzību?

Treniņos noteikti – puikām ir gan azarts, gan emocijas. Spēlēs padsmitniekiem vēl klājas pagrūti. Jāpaaugas un jātrenējas.

Kāds ir treniņu ritms pašam un komandai?

Cenšos kustēties katru dienu – gan basketbola zālē, gan manēžā, gan ārā. Cenšamies reizi nedēļā sabraukt uz treniņiem Kandavā, taču ne vienmēr izdodas pilnā sastāvā, jo visi esam aizņemti darbos. Plus, protams, spēles.

Ar kurām komandām iznākušas visinteresantākās spēles?

Nopietnu konkurentu netrūkst. Laba komanda ir Jelgavā, mums ļoti neparocīga – Gulbenē, stipras ir Saldus un Valmieras vienības. Izslēgšanas turnīrā būsim, bet tur jāuzmanās no katra pretinieka.

Un viņiem jāuzmanās no Kandavas?

Protams!

Komentāri (1)

Seko mums!