Logo

LBL2: februārī fokusā “BA Turība” un Kārlis Večens

LBL2: februārī fokusā “BA Turība” un Kārlis Večens

Piecas uzvaras februārī, septiņas uzvaras pēc kārtas – “BA Turība” komanda pēdējā laikā sasniegusi labāko bilanci Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas turnīrā. Pagaidām stipri samudžinātajā tabulā studenti pakāpušies uz 5. vietu ar reālām izredzēm pēdējos pamatturnīra mačos tikt vēl augstāk. Viens no “Turības” līderiem 23 gadus vecais saspēles vadītājs Kārlis Večens (attēlā - ar bumbu) atzīts par LBL2 Februāra spēlētāju un viņa ieguldījumu raksturo skaitļi – vidēji spēlē nepilnas 27 minūtes, 11,8 punkti, 8,6 rezultatīvas piespēles, 5,2 atlēkušās bumbas un vidējais efektivitātes koeficients 20,2.

“Paldies par novērtējumu. Ja reiz esam spēlējuši tik veiksmīgi, tad jau arī Mēneša spēlētāja balva ir pelnīta,” “BA Turība” galvenais treneris Ziedonis Jansons uzsver komandas ieguldījuma nozīmi. “Kārlis ar sirdi un dvēseli ir iekšā basketbolā. Pats jau izmēģinājis trenera maizi un šī pieredze noder arī mūsu komandai – gan skautings, gan jaunas idejas. Mums ir demokrātija – nav tā, ka Jansons pasaka priekšā un visi dara. Liekam galvas kopā un meklējam labākos lēmumus. Arī Kārlis nāk ar savu pienesumu. Sezonas laikā viņam bija piedāvājumi no Liepājas un Valkas, bet – nekur nav tik labi, kā mājās.”

“BA Turība” uzvaru sērija – veiksmīga apstākļu sakritība vai likumsakarība?

Iespējams, bija izdevīgs kalendārs, bet arī paši kļūstam labāki un pieredzējušāki. Pēc labā sezonas sākuma bija neliela bedrīte, bet tagad visi veseli, visi labi ieskrējušies. Taču aizsapņoties nevaram atļauties – vēl ir, kur pielikt un izšķirošās cīņas vēl tikai būs.

Spriežot pēc LBL2 “saspiestās” tabulas – neprognozējamas…

Tabula atbilst dzīvei – katrs  var uzvarēt katru. Tas attiecas gan uz visām komandām, kas spēlē pirmajā grupā, gan otrās grupas līdervienībām. Tāpēc izslēgšanas turnīrs būs ļoti interesants un varam piedzīvot visādus pavērsienus.

Kā gatavojaties izšķirošajām cīņām?

Trenējamies. Visā sezonas garumā septiņas astoņas reizes nedēļā. Cenšamies kaut ko mācīties un darīt – ja ne labāk, tad savādāk. Efekts sakrājas. Tāpat kā citām jauniešu un studentu komandām. Nav noslēpums, ka daudzi pieredzējušie LBL2 komandu basketbolisti sportisko formu uztur lielākoties spēlējot dažādos amatieru turnīros, bet tā palielinās savainojumu risks. Lai ķermenis būtu gatavs spēlei, tas mērķtiecīgi jāsagatavo. Vienalga – jauniešu vecumā vai pirms veterānu spēlēm.

Esat īsta studentu komanda?

Jā, visi mācās. Kurš ļoti nopietni, kurš pagaidām vēl nav īsti sapratis savu sūtību, bet visi ir “BA Turība” studenti. Vienīgais “leģionārs” ir Ričards Pinne, kurš studē Latvijas Universitātē. Forši puikas, laba, draudzīga komanda. Vismaz kamēr uzvaram (smejas). Pie pilna galda visiem viegli būt draugiem, bet jābūt saglabāt komandas garu arī grūtākos laikos.

Sastāvā ir arī bijušie jaunatnes izlašu spēlētāji, dažam ir arī LBL augstākās divīzijas pieredze. Puiši cer atgriezties augstākā līmenī?

Kāda kuram motivācija – to vislabāk pateiks katrs pats, bet 20-23 gadu vecumā progresēt ir pilnīgi iespējams un daudzi to dara.

Esat Jūrmalas komandas fārmklubs. Vai jūrmalnieki nav interesējušies par iespēju kādu spēlētāju izmēģināt jau šosezon?

Interese ir bijusi, bet būtu ļoti grūti savienot spēlēšanu Latvijas – Igaunijas līgā ar mācībām, kas pagaidām daudziem ir prioritāte.

Varbūt cerat uz augšu tikt visi kopā – atgriežoties Latvijas augstākajā līgā, kur “BA Turība” spēlēja no 2011. līdz 2014. gadam?

Gaisa pilis nebūvējam. Tikko pēc labā sezonas sākuma mazliet aizsapņojāmies, dzīve un konkurenti mūs nolika pie vietas. Tāpēc koncentrējamies reāliem mērķiem, cenšoties soli pa solim virzīties uz priekšu. Tik tālu, cik spēsim aiziet.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!