Logo

LBL2: “Gulbenes Buki” krāj uzvaras un piepilda tribīnes

LBL2: “Gulbenes Buki” krāj uzvaras un piepilda tribīnes

Sešas uzvaras pēc kārtas, tai skaitā četras janvārī – tāda bijusi “Gulbenes buku” bilance, kas komandu ierindo starp Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas turnīra galvenajām favorītēm. Piedevām gulbeniešu uzbrucējs Ingars Aizpurs atzīts par LBL2 Janvāra spēlētāju – vidēji spēlē gandrīz 33 minūtes, 21,5 punkti, 7 atlēkušās bumbas, 4 rezultatīvās piespēles un vidējais efektivitātes koeficients 25,3.

“Ingars studē Aizsardzības akadēmijā, tāpēc ne vienmēr tiek pat uz spēlēm. Kad viņš ir ierindā – tas ir nopietns faktors, kas jāņem vērā ikvienam pretiniekam,” uzsver “Gulbenes buku” galvenais treneris Artūrs Brūniņš.

Kā esat apmierināti ar sezonas gaitu?

Otrajā posmā viss ir kārtībā. Esam uzvarējuši pat slikti aizvadītās spēlēs un tas jau ir galvenais. Pirmajā posmā trāpījās ne ļoti stipra grupa un tas mazliet iemidzināja. Divreiz zaudējām Limbažu komandai, pēdējā mačā ar vienu punktu zaudējām Bauskā. Tas mūs pamodināja, sapratām, ka ar pusspēku uzvarēt neizdosies. Kopš tā vakara spēlējam labāk.

Kandavas komandas treneris izteicies, ka izslēgšanas turnīrā vismazāk gribētu tikties ar Gulbenes komandu… Kāds izskatās spēku samērs, raugoties no Gulbenes?

Manuprāt, LBL 2. divīzijā visas komandas ir spēkos stipri līdzīgas. Milzīga nozīme ir tam, kādā sastāvā izdodas aizvadīt konkrēto spēli. Amatieru problēmas – kurš tiem., kurš nē. Neprognozējami, tāpēc īpaši interesanti.

“Bukiem” pieredzes netrūkst – LBL augstākās divīzijas pieredze ir Aizpuram, Mārtiņam Vīņaudam, Raimondam Gabrānam, Robertam Mednim, Jānim Dilevkam, vēl citiem…

Jā, esam saglabājuši pieredzējušo spēlētāju kodolu. Ikdienā daudzi strādā Rīgā, tāpēc vienīgo kopīgo treniņu rīkojam galvaspilsētā. Arī tas ir ļoti vērtīgi.

Pērn izcīnījāt 3. vietu LBL2, šogad tēmējat augstāk? Varbūt uz Latvijas – Igaunijas līgu?

Augstākā līga pagaidām nebūtu pa spēkam. Ne finansiāli, ne sportiski. Gulbenē mūs nesaprastu, ja censtos mākslīgi pastiprināt komandu ar iebraucējiem. Noēstu bez sāls. Arī pašiem interesantāk audzināt savējos. Ja izaugs jauni talanti, tad centīsimies tikt nākamajā līmenī.

Kad tas varētu notikt?

Pagaidām no jaunajiem visvairāk var palīdzēt uzbrucējs Kristiāns Šulcs, kurš pērn U16 izlases sastāvā piedalījās Eiropas čempionātā. Ar savu enerģiju viņš var iekustināt partnerus, pārķert piespēli, izcīnīt kādu neitrālo bumbu. Citi jaunie spēlētāji pagaidām atpaliek. Jaunatnes līgā Gulbenes komanda visaugstāk – līdz pat 2. vietai – tikusi U15 grupas tabulā. Azarta puikām netrūkst. Vēl gan priekšā kritiskais vecums, tomēr ceram, ka ar laiku tur iznāks labs papildinājums “Bukiem”.

Tribīnēs gan, šķiet, gaisotne jau tagad atgādina teju 20 gadus seno pagātni, kad “Buki” vairākkārt izcīnīja trešo vietu Latvijā…

Jā, pēc dažiem pieklusuma gadiem jau pērn sezonas otrajā daļā skatītāji atgriezās tribīnēs. Prieks spēlēt – pilna zāle, skaļš atbalsts. Tas pagaidām ir lielākais sasniegums. Tātad ejam pareizā virzienā.

Guntis Keisels, basket.lv

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!