Logo

LBL2: „Pārdaugava/LU” iekļūst ceturtdaļfinālā, zināmi visi pāri

LBL2: „Pārdaugava/LU” iekļūst ceturtdaļfinālā, zināmi visi pāri

Abas komandas pirms spēles turnīra tabulā atradās līdzās, ieņemot 7. un 8.vietu ar 8 panākumiem 17 mačos. Cīņas likme bija vieta ceturtdaļfinālā, iztiekot bez pārspēlēm ar LBL2 otrās grupas (11-18.vieta) uzvarētājiem „DSN/Sporta bode”.

Spēle iesākās līdzvērtīgā cīņā. Pārdaugavieši spēja iegūt dažu punktu pārsvaru, vefiešiem rezultātu izlīdzinot pāris reizes. Lielākais izrāviens mājiniekiem izdevās spēles 18.minūtē, kad rezultāts uz tablo vēstīja 44:30 (puslaiks 48:35). BJBS „Rīga/Pārdaugava/LU” pārsvaru izdevās iegūt ar precīziem trīspunktniekiem, kā arī veiksmīgiem caurgājieniem, kurus viesi nespēja apstādināt bez noteikumu pārkāpumiem.

Otrajā puslaikā mājinieki pakāpeniski ieguva lielāku pārsvaru. Pārdaugaviešu veiksmīgā spēle aizsardzībā un labā precizitāte metienos no visām distancēm ļāva veikt izrāvienu un 28.minūtē jau sasniedza 30 punktu pārsvaru – 71:41. Spēles pēdējās 10 minūtēs mājiniekiem izdevās palielināt rezultāta starpību svinot ļoti pārliecinošu uzvaru - 100:63.

Spēles rezultātu izšķīra mājinieku dominance visos elementos. Uzskatāmi vairāk kļūdas pieļāva „VEF skola” – 21 (pārdaugavieši – 13), tāpat liels pārsvars mājiniekiem cīņā par atlēkušajām bumbām (57-44). BJBS „Rīga/Pārdaugava/LU” komandai izdevās gūt uz pusi vairāk punktu ar tālmetieniem (12/34 - 6/20).

Uzvarētāju komandas rezultatīvākie spēlētāji bija Daniels Minajevs (15 punkti un 9 atlēkušajām bumbas) un Dāvis Klegeris (15). „VEF skolai” rezultatīvākie bija Eduards Hāzners (16) un Roberts Ikaunieks (14).

Daniels Minajevs (BJBS „Rīga/Pārdaugava/LU”) atzina, ka pēc līdzvērtīgā sākuma pakāpeniski sāka darboties pretinieku komandas “īsā soliņa” faktors (bija pieteikti astoņi basketbolisti, turklāt pieredzējušais Raitis Grafs savainojuma dēļ jau otrajā minūtē nosēdās malā). Viesu darbībās parādījās sagurums, kas palielināja „VEF skola” kļūdu skaitu. Savukārt pārdaugaviešiem labi krita tālmetieni un labi tika nostrādāts aizsardzībā. Minajevs kā būtisku faktoru spēles grožu pārņemšanā iezīmēja arī Raita Grafa traumu, jo centra spēlētājs potenciāli varēja būt bīstams pie groziem.

Arī “Pārdaugavas” treneris Mārtiņš Dombrovskis pieminēja pretinieku īso soliņu, kā arī uzteica komandas labo sniegumu aizsardzībā un metienos no tālās distances. Izredzes izslēgšanas spēlēs treneris vērtē kā cerīgas, mērķis - cīnīties par iekļūšanu pirmajā četriniekā.

Pārspēlēs starp 8.vietas ieguvējiem Mārupes SC un otrās grupas uzvarētājiem "DSN/Sporta Bode" uzvarētāji noskaidrosies divu spēļu summā, bet, sākot no ceturtdaļfināla, cīņa sērijās ritēs līdz divām uzvarām.

Neatkarīgi no pamatturnīra divu pēdējo spēļu rezultātiem ceturtdafinālā "Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass" cīnīsies ar pārspēļu uzvarētājiem. Vēl spēlēs BK "Saldus" (2.) - "VEF skola" (7.), OC "Limbaži" (3.) - "Pārdaugava/LU" (6.), "BA Turība" (4.) - RSU (5.).

Kaspars Radkēvičs

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!