Logo

LBL2: pirms pēdējām sešām sēlēm sastrēgumi divos četriniekos

LBL2: pirms pēdējām sešām sēlēm sastrēgumi divos četriniekos

Vislabākās iespējas izcīnīt pirmo vietu pamatturnīrā ir „ViA/Valmiera Glass” (11-5) komandai – “tikai” jāuzvar pēdējās divās spēlēs mājās ar Mārupes SC (trešdien) un izbraukumā ar RSU (sestdien). Ar 13 uzvarām vidzemnieki būs neaizsniedzami. Ja vienā spēlē gadīsies paklupt, svarīga nozīme būs tiešo konkurentu veikumam un savstarpējo spēļu bilancei. “ViA Valmiera Glass” ir pārsvars pār BK “Saldus” (2-0, +5) un OC “Limbaži” (1-1, +12), bet mīnusi pret BA “Turība” (0-2, -31)

BK “Saldus” (11-6)pagājušajā sestdienā izcīnīja svarīgu uzvaru,izbraukumā pieveicot tiešos konkurentus OC „Limbaži” (69:67). Pēdējā spēle savā laukumā pret Mārupes SC (piektdien). Uzvaras gadījumā saldenieki nodrošinās vismaz otro vietu (ja ViA” uzvarēs vismaz vienā spēlē), bet varētu būt pat pirmie – ja ViA zaudēs abos mačos. Savstarpējās spēlēs saldeniekiem ir pārsvars pret BA “Turība” (2-0, +12), bet mīnusi pret ViA (0-2, -5) un limbažniekiem (1-1, -3). Savukārt zaudējot pēdējā spēlē pērnie Aldaris LBL dalībnieki var noslīdēt uz ceturto vietu.

BA “Turība” (11-7) pamatturnīru noslēdza jau otrdien, 15.martā, spēlējot ar “VEF skolu” (66:72). Zaudējot izredzes uz pirmo un faktiski arī otro vietu (savstarpējās spēlēs studentiem ir pārsvars pār kolēģiem no Vidzemes - 2-0, +31, bet mīnusi pret “Saldu” 0:2 un -12). Iespējams, nāksies atkrist uz ceturto pozīciju (pret OC “Limbaži” 0-2, -11).

OC “Limbaži” (10-7) pēdējo spēli aizvadīs piektdien Līvānos. Uzvara dos trešo vai pat otro vietu, ja vien BK “Saldus” zaudēs savā pēdējā spēlē. Zaudējuma gadījumā jāmet bažīgs skats pār plecu uz mārupiešu sekmēm, jo pret šo komandu “Limbažiem” ir negatīva savstarpējo spēļu bilance (0-2, -30; pret RSU 1-1, +4).

Tiesa, Mārupes SC (8-8) izredzes pakāpties augstāk aptumšo smagais spēļu grafiks izbraukumā: trešdien Valmierā ar “ViA/Valmiera Glass”, piektdien Saldū. Vismaz viena uzvara gan būtu vajadzīga, lai nepalaistu priekšā kādu atpalicēju. Pret RSU komandu savstarpējās spēlēs 1-1, +9, pret “Pārdaugava/LU” 1-1, +17, bet pret “VEF skolu” 1-1, -17.

Pērnās sezonas 2.vietas ieguvēji RSU (8-8) basketbolisti pat teorētiski vairs nevar tikt augstāk par piekto vietu pamatturnīrā (pret “Limbažiem” 1-1, -4). Pēdējos mačos savā laukumā jāuzņem “Līvānus” (trešdien) un ViA (sestdien). Lai apsteigtu mārupiešus, jāiegūst par vienu uzvaru vairāk (savstarpējās spēlēs 1-1, -9), toties abām jauniešu komandām studenti var ļaut sevi panāk, jo bilance tik un tā ir labāka: pret “Pārdaugavu” 1-1, +28, pret “VEF skolu” 1-1, +2.

BJBS “Rīga/Pārdaugava/LU” (8-9) pēc uzvaras pār pastarīšiem Jēkabpilī (81:62) piektdien cīnīsies ar tiešajiem konkurentiem “VEF skolu”. Labas izredzes izvairīties no 8.vietas un pārspēlēm, kā arī iespēja pakāpties vēl kādu vietu augstāk par septīto pozīciju, ja vien izdosies uzvarēt un mārupieši vai RSU paklups divreiz (pret abām komandām “Pārdaugavai” ir mīnusi savstarpējā spēlē).

“VEF skola” (8-9) pēc uzvaras pār BA “Turība” (72:66) piektdien spēlēs ar “Pārdaugavu”. Uzvara nodrošinās septīto vietu un, iespējams, ļaus pakāpies vēl augstāk. Savstarpējās spēlēs ar Mārupes komandu vefiešiem ir pozitīva bilance (1-1, +17), pret RSU - negatīva (1:1, -2).

Otrajā finālgrupā uz pirmo vietu un tiesībām piedalīties pārspēlēs nopietnākie pretendenti ir “DSN/Sporta bode” (10-3), kam uzvara trešdien pār RTU (7-5) garantēs līderpozīcijas arī turnīra noslēgumā.

Ja DSN piedzīvos neveiksmi, izredzes parādīsies “Ogre-2” komandai (9-4), kurai ir plusi pret DSN savstarpējās spēlēs (1-1, +17). “Tikai” vajadzēs piektidien Gulbenē uzvarēt līdergrupas komandu “ASK/Buki”. Līdzās “DSN/Sporta bode” un “Ogre-2” teorētiski var nostāties arī “Jugla/EMERALD”, tomēr negatīvā savstarpējo spēļu bilance Juglas komandai neļaus tikt augstāk par 3.vietu (pirmie būs ogrēnieši).

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!