Logo

Ramirent LBL2 Decembra spēlētāji: Rihards Strauts un Arvis Savčenko

Ramirent LBL2 Decembra spēlētāji: Rihards Strauts un Arvis Savčenko

Ramirent LBL2 pamatturnīra pirmo trīs mēnešu distanci bez zaudējuma veikusi BK “Jēkabpils” vienība, bet gan Austrumos, gan Rietumos decembrī veiksmīgu spēļu sērijas bijušas arī citām komandām. Abās grupās spriedze valda gan līderu sabiedrībā, gan ap 8. vietu – pēdējo, kas dos tiesības piedalīties izslēgšanas turnīrā.

Decembra spēlētājs Austrumos – Rihards Strauts (“Līvānu stikls”)

18 gadus vecais Līvānu komandas ārējās līnijas līderis decembrī palīdzēja komandai uzvarēt trijās spēlēs, vidēji katrā laukumā pavadot 29 minūtes 49 sekundes, gūstot 25,7  punktus, izcīnot 5,3 atlēkušās bumbas, izdarot 2,7 rezultatīvas piespēles un nopelnot vidējo lietderības koeficientu 27,3. “Līvānu stikls” ar bilanci 9-3 gadumiju sagaidīja 1. vietā Austrumos, tiesa, mazāk zaudējumu ir trim citām komandām.

Izklausies pārsteigts…

Pārsteigums ir milzīgs, jo pašam pagaidām spēle neiet tik labi, cik gribētos. Bet, protams, esmu priecīgs.

Individuālā statistika ir pārliecinoša, bet, izraugoties mēneša spēlētāju sava nozīme noteikti ir arī komandas sniegumam – “Līvānu stiklam” bilance šogad labāka, nekā pēdējos gados. Kas mainījies?

Daži spēlētāji nākuši klāt, esam kļuvuši stiprāki. Cenšamies divas trīs reizes nedēļā sanākt kopā uz treniņiem, uzturam fizisko kondīciju. Komandā ir labs mikroklimats. Arī pagājušajā gadā nespēlējām slikti, bet pietrūka vienas uzvaras, lai iekļūtu pirmajā finālgrupā.

Šogad uzvaru krietni vairāk nekā zaudējumu. Kuras palikušas atmiņā visvairāk?

Spēlē ar RSU komandu, kad nebijām pilnā sastāvā, tomēr izdevās uzvarēt izbraukumā. Labi sākām arī spēli Jēkabpilī, kur tribīnēs bija fantastiska gaisotne. Diemžēl neizturējām līdz galam, un nesagādājām kaimiņiem pirmo zaudējumu, taču vēl priekšā otrais aplis, kad viņi brauks uz Līvāniem. Arī mūsu skatītāji prot atbalstīt savu komandu, tā ka būs ļoti interesanti.

Kā pašam izdodas uzturēt sportisko formu?

Pēc pamatdarba – esmu atbildīgais par sporta dzīvi Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēkos – vakarā trenējos vai kopā ar dažiem komandas biedriem piedalos Ogres novada līgas spēlēs. Slodze pietiekama.

Kāds ir komandas mērķis sezonas turpinājumā?

Pašiem jau apnicis kulties pa otro grupu un izkrist play-off pirmajā kārtā, kā tas diemžēl notika iepriekšējos gados. Gribas atgriezties tur, kur vairāki jau bijām 2015. gada pavasarī, kad “Ogres” sastāvā uzvarējām LBL2 turnīrā. Tāpēc ejam pēc visaugstākā mērķa. Kā izdosies – redzēsim.

Novembra spēlētājs Rietumos – Arvis Savčenko (“Kandava/Anzāģe”)

28 gadus vecais kandavnieku spēka uzbrucējs kopā ar savu komandu decembrī uzvarēja visās četrās spēlēs, vidēji katrā laukumā pavadot gandrīz 34 minūtes, gūstot 15,5 punktus, izcīnot 11,3 atlēkušās bumbas, izdarot 5,8 atlēkušās bumbas, pārķerot 3,3 bumbas un sakrājot vidējo efektivitātes koeficientu 28.

Četras uzvaras decembrī palīdzēja jūtami uzlabot komandas bilanci (6-5) un pozīcijas tabulā. Veiksmīgs mēnesis?

Pamazām sākam ieskrieties. Sezonas sākums nebija pārāk labs. Pamainījās sastāvs, komandas “puzle” uzreiz nesalikās. Mūsu līgā dāvanas neviens nepasniedz, nopietni jācīnās ar visiem, ieskaitot sporta skolu komandas. Sākām biežāk pilnā sastāvā sanākt kopā arī  treniņos, darbojamies intensīvāk. Parādās efekts.

Pašam arī sezonas sākums īsti neizdevās?

Nebija pārāk labi. Paslimoju, parādījās dažādas mikrotraumas. Tagad sāku justies aizvien labāk, savainojumi atkāpjas. Ceru, ka līdz sezonas izšķirošajām spēlēm viss būs pilnīgā kārtībā.

Kā izdodas savienot basketbolu un darbu?

Labāk nekā iepriekš, jo tagad dzīvoju un strādāju Kandavā – organizēju sporta dzīvi tehnikumā, strādāju pašvaldības policijā.

Kuras spēles no sezonas pirmās puses visvairāk palikušas atmiņā?

Vairāk tās, kurās zaudējām – Ķekavai, Jelgavai, Saldus komandai… Arī mačs ar “Ventspils Augstskolu”, kurā uzvarējām. Otrajā aplī ar vairākām spēcīgām komandām spēlēsim savā laukumā un Kandavā viegli uzvarēt neizdosies nevienam.

Skatītāji nav novērsušies?

Nē, Kandavā basketbols ir kā svētki. Pat pilsētas čempionāta laikā tribīnes ir pilnas. Mūs atbalsta, kā reti kuru citu komandu.

Šogad pamatturnīrā jāspēlē tikai ar Rietumu komandām. Nekļūst garlaicīgi?

Nē, toties nav tālo divu dienu braucienu, uz kuriem daudziem bija grūti izrauties no darbiem. Šī sistēma ir ļoti laba. Ar spēcīgākajām Austrumu komandām varēsim pacīnīties izslēgšanas turnīrā.

Uz kādu vietu sezonas noslēgumā tēmējiet?

Konkrēti – neteikšu, citādi nepiepildīsies. Bet skaidrs, ka izslēgšanas turnīrā ar jebkuru pretinieku cīnīsimies līdz pēdējiem spēkiem.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!