Logo

Ramirent LBL2 Februāra spēlētāji Mikus Sokolovs un Norberts Strautiņš

Ramirent LBL2 Februāra spēlētāji Mikus Sokolovs un Norberts Strautiņš

Ramirent Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas pamatturnīrā šonedēļ notiks pēdējās piecas spēles, bet intrigas asumu raksturo fakts, ka pagaidām zināmi tikai divi no astoņiem astotdaļfināla pāriem: Austrumu labākā komanda BK “Jēkabpils” divu spēļu sērijā sacentīsies BK “Liepāja”/LSSS (8. vieta Rietumos), bet “BA Turība” (3. vieta Rietumos) – ar “Valmiera Glass VIA”-2 (6. vieta Austrumos). Absolūti lielākai komandu daļai liktenis izšķirsies pamatturnīra finiša taisnē.

Kā būs – to zināsim ceturtdien pievakarē. Bet tagad par to, kā bija.

Februāra spēlētājs Austrumos – Mikus Sokolovs (BK “Jēkabpils”)

Jēkabpilieši februārī turpināja uzvaru gājienu (vienīgā komanda līgā, kas vēl nav zaudējusi!). Saspēles vadītājs Mikus Sokolovs (30) četru uzvaru izcīnīšanu sekmēja vidēji katrā mačā laukumā pavadot vairāk nekā 27 minūtes, gūstot 22,8 punktus, izdarot 7,5 rezultatīvas piespēles, izcīnot 3,5 atlēkušās bumbas, pārķerot 2 bumbas un sakrājot vidējo efektivitātes koeficientu 27,5.

Jēkabpilieši šosezon Austrumos ieguvuši četras no piecām mēnešu spēlētāja balvām (divreiz Kaspars Cipruss, vienreiz Jurijs Aleksejevs). Sagadīšanās?

Spēlējam kā komanda. Kam konkrētajā spēlē labāk iet, to partneri vairāk atbalsta. Ir vairāki spēlētāji, kuri var uzņemties līdera lomu, un katrā spēlē kāds var izšaut.

Pašam tas visefektīgāk izdevās 20. februārī  pret Valkas komandu. 50 punkti, trīspunktnieki 8/12, 8 rezultatīvās piespēles, efektivitāte 53 – Ramirent LBL2 sezonas rekordi! Kā top dabūji gatavu?

Īpašas receptes nebija. Labi jutos, spēlēju brīvi un viss izdevās. Izbaudīju basketbolu.

Pēc dažas “Jēkabpils” uzvaras gadījies dzirdēt, ka pieredzējušiem spēlētājiem neesot liela māksla pārliecinoši apspēlēt jauniešus…

No kuras puses skatās. Jaunieši trenējas daudz vairāk nekā mēs. Vajadzētu būt tā, ka viņiem arī acis deg vairāk – ja reiz ir vēlēšanās attīstīt profesionāļu karjeru.

Nedeg?

Šis jautājums jāuzdod pašiem jaunajiem. Talants, augumi, arī ātrums – tagad visa kā ir vairāk, nekā bija pirms 10-12 gadiem, kad pats biju tādā lomā. Cits jautājums, kā tas viss tiek likts lietā laukumā katrā mačā.

Ar jauniešiem tev darīšana tagad iznāk ne tikai spēlēs – arī ikdienā.

Jā, jau pusgadu strādāju par treneri Madonas sporta skolā – ar desmitgadniekiem, kuriem mācu basketbola pamatus un arī 15-16  gadus veciem puišiem, kam iepriekš bijuši citi treneri. Pats spēlējot dažādās LBL komandās esmu iepazinis basketbolu no vienas puses, tagad jāatrod veids, kā savu pieredzi nodot jaunajiem. Gribēšanas viņiem netrūkst, bet viens informāciju uzņem ātrāk, cits – lēnāk. Interesants process.

Ramirent LBL2 turnīrā tuvojas interesantākais – izslēgšanas turnīrs. Līdz šim esot uzvarējuši 19 spēlēs ar Austrumu zonas komandām. Ir priekšstats, kas notiek Rietumos?

Pirms sezonas Egīla Čakara piemiņas turnīrā Gulbenē spēlējām ar Jelgavas komandu, zinām arī citu komandu spēlētājus. Jaunas zvaigznes šogad klāt nav nākušas. Bet – nav lielas nozīmes skatīties uz pretiniekiem, viss būs atkarīgs no tā, kā spēlēsim paši.

Pavasara sagurums nedraud?

Nē, tieši otrādi. Pēc ilgiem gadiem jūtos kā Jaunatnes līgas laikos - gribas skriet, cīnīties. Gribas spēlēt basketbolu. Gaidu katru nedēļas nogali, kad varēšu to darīt.

Februāra spēlētājs Rietumos – Norberts Strautiņš (LU/BS “Rīga”)

“Latvijas Universitātes” fārmkluba aizsargs Norberts Strautiņš (19) palīdzēja komandai uzvarēt visās četrās spēlēs, vidēji katrā laukumā pavadot 26 minūtes 16 sekundes, gūstot 17,5 punktus, izcīnot 5,3 atlēkušās bumbas, izdarot 3,8 rezultatīvas piespēles, izprovocējot 4,5 pretinieku pārkāpumus un nopelnot vidējo efektivitātes koeficientu 17,5.

“Universāls spēlētājs, kurš ieklausās padomos un kritikā, apveltīts ar lielām darba spējām un pēdējā laikā veiksmīgi iejūtas saspēles vadītāja pozīcijā,” LU/BS “Rīga” galvenais treneris Edijs Šlesers uzteic savas komandas spēlētāju, kurš veiksmīgi izmanto iespēju basketbola spēlēšanu apvienot ar studijām.

Kā Norberts nonāca Latvijas Universitātes basketbola sistēmā?

BJBS “Rīga/Rīdzene” audzēknis pērn iekrita acīs LBL2 spēlēs. Maijā uzaicinājām viņu uz mūsu tradicionālajiem pēcsezonas treniņiem, kuru laikā novērtējām ne tikai sportisko varēšanu, bet arī gribēšanu. Bija gan viena, gan otra, tāpēc devām iespēju sevi pierādīt. Sezonas gaita apstiprina, ka neesam kļūdījušies.

Mēneša spēlētāja balva – nopelnīta atzinība?

Mūsu komandas rezultātu veido daudzi spēlētāji, un Norberts ir starp tiem, kurš to dara. Viņš iepriekš vairāk darbojies otrajā un trešajā pozīcijā, bet izdevīgā brīdī pamēģinājām viņu saspēles vadītāja postenī un eksperiments bija veiksmīgs. Universāls basketbolists, labi redz laukumu, ieklausās padomos un cenšas tos ņemt vērā. Protams, vēl daudz iespēju progresēt. Īpaši aizsardzībā, kur agresivitātes sākumā pietrūka, bet tagad brīžiem tās ir pārāk daudz. Iepriekš Norberts nav spēlējis jaunatnes izlasēs, bet, manuprāt, šogad varēs pacīnīties par vietu U20 komandā.

Komanda jau nodrošinājusi 2. vietu pamatturnīrā Rietumu zonā – esat apmierināti ar sezonas gaitu?

Vairākās spēlēs palīdzēja LU pirmās komandas spēlētāji, bet mums ir stabils kodols, un svarīgas uzvaras izcīnītas arī tikai pašu – jauno – spēkiem. Ramirent LBL2 netrūkst pieredzējušu meistarīgu spēlētāju, bet ar labu fizisko sagatavotību jaunie var gan noskriet pretiniekus, gan pie groziem kompensēt auguma centimetru un kilogramu trūkumu. Protams, gribas uzvarēt katrā spēlē un izcīnīt pēc iespējas augstāku vietu, bet mums ne mazāk svarīgi ir sagatavot spēlētājus pirmajai komandai. Šogad vairāki pakāpās uz augšu, atbrīvojot vietu nākamajiem, kam jācenšas izmantot savas izdevības.

Kādi ir komandas mērķi sezonas finiša taisnē?

Pirmais mērķis bija kvalificēties izslēgšanas turnīram no iespējami labākas pozīcijas – to esam sasnieguši. Otrais – pārvarēt pirmo kārtu. Iepriekšējās sezonās  bijām tuvu, tomēr svarīgākajos brīžos pretinieki – Jelgava, Kandava, Ventspils Augstskola – allaž guva virsroku. Ceru, ka šogad tas neatkārtosies. Kad sasniegsim, domāsim par nākamo mērķi.

Guntis Keisels

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!