Logo

Ramirent Nacionālā līga: olimpiskie čempioni, profesionālie pusprofesionāļi un jaunie talanti

Ramirent Nacionālā līga: olimpiskie čempioni, profesionālie pusprofesionāļi un jaunie talanti

Otrdien, 21. septembrī, ar Daugavas derbiju BK “Jēkabpils” – BK “Līvāni” (plkst.20 tiešraide Best4sport TV un LBS YouTube kanālā, kā arī spēlēm  “BA Turība” – “Gulbenes Buki”/BJSS un BK “Ķekava” – BS “Tukums”/TSS sākas Ramirent Nacionālās Basketbola līgas čempionāts. Šonedēļ paredzētas vēl sešas spēles. Turnīrā piedalās 22 komandas.

SACENSĪBU SISTĒMA. Pirmajā posmā komandas pēc reģionālā principa sadalītas Austrumu un Rietumu (pa 11). Katrā izspēlēs divus apļus, pa astoņām labākajām komandām kvalificēsies izslēgšanas turnīram. Astotdaļfinālā savā starpā spēlēs dažādu grupu komandas (1. vieta Austrumos – 8. vieta Rietumos, 2. vieta Austrumos – 7. vieta Rietumos utt.). Astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā, finālā un sērijā par 3. vietu cīņa ritēs sērijās līdz 2 uzvarām.

AUSTRUMI: BK “Jēkabpils”, “Gulbenes buki”/BJSS, “Latvijas Universitāte”/BS “Rīga”, RSU/”VEF Rīga”, OC “Limbaži”, “BA Turība”, BK “Līvāni”, “Valmiera Glass VIA-2”, BS “Ogre”, BJBS “Rīga”/A.Kraukļa VEF, “VEF BA Valkā”.

RIETUMI: BK “Jelgava”, BK “Saldus”, “Spars/Ventspils Augstskola”, “Kandava/Anzāģe”, BK “Ķekava”, RTU, BK “Liepāja”/LSSS, Rīga/DSN”, “Bauska”, BS “Tukums/TSS”, BK “Talsi”.

PĀRMAIŅAS. Viena no līgas stabilākajām vērtībām RSU komanda šogad startēs “VEF Rīga” fārmkluba statusā, otrai debijai gatavojas Tukuma komanda (pērn izdevās aizvadīt tikai divas spēles), pievienojušies “Talsi”. Interesantas pārbīdes notikušas arī komandu sastāvos. Tikai laukumā varēs novērtēt, kā atsevišķus spēlētājus un komandu spēku samērus ietekmējušas dīkstāve visas pērnās sezonas garumā. Vairākām komandām jauni treneri: “BA Turība” vadīs olimpisko čempionu treneris Raimonds Feldmanis, “RSU/”VEF Rīga” – Kristaps Zeids, Gulbenes komandu – Raimonds Gabrāns, jēkabpiliešus – Artūrs Brūniņš.

FAVORĪTI. Nepabeigtajā sezonā atsevišķās grupās uzvarēja BK  “Jēkabpils” un BK “Jelgava”, kas nedomā atdot pozīcijas. Bet konkurenti nesnauž – piemēram, nopietni pastiprinājusies Kandavas komandas

INTRIGA. Pati galvenā nav atrisināta vēl kopš 2020. gada: kas tad ir stiprāki – Austrumi vai Rietumi? Jācer, pandēmija neizjauks plānu šosezon turnīru izdosies ne tikai sākt, bet arī pabeigt. Ņemot vērā lielo intereses pieaugumu par līdzdalību Ramirent NBL, apspriešanas stadijā ir vairākas versijas par iespējām tuvākajā nākotnē ierobežot komandu skaitu un nodrošināt vairāk spēļu starp spēkos līdzvērtīgiem pretiniekiem. Katrai uzvarai un tabulā iekarotai pozīcijai var būt īpaša vērtība.

POLIGONS. Sešām NBL vienībām (RSU/”VEF Rīga”, BS “Ogre”, “Spars/VeA, „Valmiera Glass VIA-2”, „LU/BS “Rīga” un BK “Liepāja”/LSSS) ir Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas komandu fārmkluba statuss.

UZMANĪBAS CENTRĀ. NBL komandu sastāvos pieteikti gan esošie un topošie Latvijas jaunatnes izlašu dalībnieki, gan prominences – piemēram, olimpiskie čempioni 3x3 basketbolā Nauris Miezis, Agnis Čavars (abi BK “Ķekava”), Kārlis Lasmanis (“Kandava/Anzāģe”) un Edgars Krūmiņš (BK “Jelgava”), bijušais valstsvienības spēlētājs Pāvels Veselovs (“Gulbenes buki”/BJSS), kā arī vairāki Eiropas jaunatnes čempionātu medaļnieki. Starp pašiem jaunajiem basketbolistiem ir talanti, par kuriem vēl dzirdēsim arī augstāka līmeņa turnīros.

SEKOSIM INFORMĀCIJAI. Pandēmijas apstākļos iespēju spēlēt un skatīties spēles klātienē reglamentē Ministru kabineta noteikumi un pašvaldības. Atkarībā no epidemioloģiskās situācijas, iespējamas pēkšņas izmaiņas apstiprinātajā sacensību kalendārā un spēļu norises vietās. Sekojiet informācijai!

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!