Logo

15. un 16. augustā notiks diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”

15. un 16. augustā notiks diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”

15. un 16.augustā  Rīgas svētku un Ostas 820. gadadienas ietvaros AB dambī notiks ikgadējie basketbola svētki – diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”. Lai pasargātu basketbola mīļotājus no riska inficēties ar koronavīrusu, kas pieaug apmeklējot publiskus pasākumus, turnīrs norisināsies nedaudz citādā veidolā, aicinot līdzjutējus un sporta entuziastus spēles vērot un līdzi just nevis klātienē, bet gan TV ekrānos – tiešraidēs LTV7 un portālā Lsm.lv.

“Rīgas ostas 820. jubilejas gadā vēlu visiem “Krastu mača” dalībniekiem to sīkstumu un enerģiju, kas ir ostas procesu jaudā un tās cilvēku darba degsmē. Rītdienu un uzvaras veido mūsu uzstādītie mērķi, ambīcijas un ticība saviem un kopīgajiem spēkiem. Ejam kopā!” uzsver Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Kaut gan skatītāji turnīra spēles nevarēs apmeklēt klātienē, pasākumam būs bagāta izklaides programma un dažādi konkursi. Turnīra aktivitātes papildinās LTV7 raidījums "Sporta studija", ko vadīs žurnālists Reinis Ošenieks, uz studiju aicinot arī viesus, tostarp Latvijas Olimpiskās vienības sportistus. Turpinot turnīra tradīcijas, klātienē dalībniekus uzmundrinās "Krastu mača" atraktīvie vadītāji – Renārs Zeltiņš, Raimonds Zeps, Andris Bulis un Sandis Miltovičs. Šogad turnīrā atgriezīsies arī ratiņbasketbols, bet īpaši sīvas cīņas gaidāmas, spēkiem mērojoties aktieru un mūziķu, politiķu, kā arī mediķu komandām. Šogad pirmo reizi turnīra vēsturē aci pret aci basketbola laukumā tiksies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un Rīgas 2. Slimnīcas basketbolisti.

Šis būs otrais turnīra norises gads, kad tiks vākti līdzekļi bērnu izglītošanai par drošību uz ūdens un tā tuvumā. Katrs punkts, kas tiks gūts 2020. gada “Krastu mača” basketbola spēlēs, tiks pārvērsts 2 eiro un tiks izlietots sabiedrības izglītojošā kampaņā par drošību uz un pie ūdens. Tāpat turnīra norises laikā darbosies ziedojuma tālrunis.

“Noslīkušo cilvēkus skaits Latvijā ik gadu ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā. Lai mazinātu “melno statistiku”, sabiedrībā, it īpaši bērnos, ir jāvairo izpratne par drošību pie ūdens. Peldētprasme ir dzīvību saglabājoša prasme, un tā apvienojama arī ar atbildīgu rīcību. Katra iniciatīva, kas vērsta uz līdzcilvēku izglītošanu ir apsveicama, un esam pārliecināti, rezultātā glābs dzīvības,” norāda biedrības “Peldēt droši” dibinātāja un vadītāja Zane Gemze.

Turnīra oficiālā krekla dizaina idejas autors, kā jau ierasts, ir mākslinieks Kristians Brekte. Šogad mākslinieks par turnīra centrālo tēlu izvēlējies sporta aizbildni – Svēto Sebastianu, kurš, kā vēsta leģenda, ar aizlūgumu palīdzību savulaik Romā palīdzējis uzveikt mēri. Kā skaidro “Krastu mačs" organizatori, šādi mākslinieks tēlaini ataino turnīra norises laiku – 2020. gadu, kad visā pasaulē noris cīņa ar Covid-19.

"Krastu mačā" tradicionāli sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Uzvarējusī komanda savā īpašumā uz gadu iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše.

Desmit turnīra gados kopvērtējuma rezultāts ir neizšķirts – 5:5.

"Krastu mačs" notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, AAS "BALTA", basketbola klubu "VEF Rīga", SIA "Tet", SIA "Uniso", vides pakalpojumu uzņēmumu “Clean R” un A/S “Aldaris”.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!