Logo

1.jūlijā stājas spēkā LBS Noteikumi par aģentu pakalpojumu izmantošanu

1.jūlijā stājas spēkā LBS Noteikumi par aģentu pakalpojumu izmantošanu

Ar Latvijas Basketbola savienības valdes 12. jūnija lēmumu no 2018. gada 1. jūlija stājas spēkā LBS Noteikumi par aģentu pakalpojumu izmantošanu (turpmāk – Noteikumi), kas saskaņoti ar Starptautisko Basketbola federāciju (FIBA).

“Latvijas Basketbola savienība ciena aģentu profesionālo darbību un augstu vērtē rūpes par spēlētāju attīstību un konkurētspējas paaugstināšanu. Šai ziņā esam sabiedrotie un LBS negrasās ierobežot aģentu darbību. Vienlaikus praksē esam saskārušies ar gadījumiem, kad aģentu funkcijas veic cilvēki bez skaidri definēta statusa un oficiālām pilnvarām, tiek pārkāpti ētikas principi un kaitēts gan atsevišķu spēlētāju, gan Latvijas basketbola interesēm. Izstrādājot Noteikumus par aģentu pakalpojumu izmantošanu, ņēmām vērā citu valstu pieredzi un FIBA ieteikumus. Esmu pārliecināts, ka šīs jomas reglamentēšana sakārtos basketbola vidi Latvijā, kā arī palīdzēs tajā orientēties jaunajiem sportistiem un viņu vecākiem,” uzsver LBS prezidents Valdis Voins.

Basketbola aģentam, kurš vēlas veikt profesionālo darbību Latvijas teritorijā, jāreģistrējas LBS Aģentu reģistrā. Aģenti aicināti līdz 15. jūlijam iesniegt LBS rakstisku reģistrācijas pieteikumu (brīvā formā) un FIBA aģenta licences kopiju, norādot Latvijas pilsoņus un Latvijas basketbola līgu spēlētājus, kurus aģents ir tiesīgs pārstāvēt uz pārstāvības līguma pamata.

Ja aģents turpina savu darbību Latvijas teritorijā bez reģistrēšanās, LBS ir pienākums nekavējoties vērsties FIBA un pieprasīt anulēt attiecīgā aģenta darbības licenci. Tāpat LBS ir tiesības apturēt reģistrāciju darbībai Latvijas teritorijā tiem aģentiem, kuri tiek izmantoti Latvijā nereģistrētu aģentu darbības organizēšanai, kā arī vērsties pret klubiem, kuri izmanto Latvijā nereģistrētu aģentu pakalpojumus.

LBS Noteikumos par aģentu pakalpojumu izmantošanu definētie principi tiks iekļauti Latvijas basketbola līgu Nolikumos.

Pilns LBS Noteikumu par aģentu pakalpojumu izmantošanu teksts

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!