Logo

2020. gads Latvijas basketbolā: optimistiskā prognoze

2020. gads Latvijas basketbolā: optimistiskā prognoze

Skaistām uzvarām un neaizmirstamām emocijām bagātu 2020. gadu!

Janvāris

Latvijas Basketbola savienības biedri prezidenta vēlēšanās izraugās vislabāko no trim kandidātiem, paļaujoties uz argumentu loģiku nevis PR kampaņas efektiem.

Februāris

Latvijas basketbolists piekto gadu pēc kārtas iegūst tiesības piedalīties NBA Zvaigžņu festivālā un ceturto reizi tās izmanto.

Vīriešu valstsvienības pirmie soļi 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā nostiprina pārliecību, ka finālturnīra arēnās plīvos arī mūsu karogs.

Marts

Latvijas 3x3 basketbola izlase izcīna ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. Vismaz viena Latvijas komanda piedalās FIBA turnīra izslēgšanas spēlēs.

Aprīlis

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas finālmačā otro gadu pēc kārtas tiekas divas Latvijas komandas.

Maijs

Latvijas vīriešu basketbola čempionāta finālā uzvarētāji kļūst zināmi sērijas septītajā spēlē.

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīru seriālā 14 grupās čempionu titulus izcīna vismaz 10 sporta organizāciju komandas.

Pēc četru gadu pārtraukuma Latvijas basketbols Eirolīgas finālturnīrā tiek pārstāvēts ne tikai tiesneša Oļega Latiševa personā.

Jūnijs

Eiropas čempionātā 3x3 basketbolā Latvijas sieviešu izlase pierāda, ka 2019. gadā izcīnītās bronzas medaļas nav bijusi nejaušība.

Vīriešu valstsvienība ar vairākām zvaigznēm ierindā pārbaudes spēlē pulcē pilnas “Arēnas Rīga”  tribīnes, nedaudz remdējot līdzjutēju ilgas pēc augstākās raudzes basketbola.

Desmitā “Rozā lentītes” spēle Arēnā pulcē vairākus tūkstošus sieviešu valstsvienības atbalstītāju.

Jūlijs

Pēc 12 gadu pārtraukuma Latvijas basketbols ir pārstāvēts olimpiskajās spēlēs un 3x3 izlase attaisno cerības, cīņā par olimpiskajām medaļām nebūdama tikai statistes lomā – pie pjedestāla plīvo arī Latvijas sarkanbaltsarkanais.

Augusts

Jaunatnes izlašu sešu čempionātu seriālā Latvija finišē ar labāku bilanci nekā gadu iepriekš – vismaz viena izlase tikusi augstāk par 2019. gadā izcīnīto 7. vietu Eiropā, vismaz vienā no divām vecuma grupām puišiem izdevies atgūt vietu Eiropas A divīzijā, bet, pats galvenais, vismaz četri/as jaunatnes izlašu vecumam atbilstoši spēlētāji/as ir gatavi/as pilnvērtīgi iekļauties valstsvienībās.

Septembris

Latvijas Jaunatnes līgas nosaukumu pēc vairāku gadu pārtraukuma papildina ģenerālsponsora vārds un pirmo reizi startē vairāk par 400 komandām.

Latvijas – Igaunijas līgā atjaunojusies paritāte ar kaimiņiem – arī Latviju atkal pārstāv astoņas komandas.

Douglas Baltijas Basketbola līgas elites divīzijai pievienojas vēl vienas kaimiņvalsts labākās sieviešu komandas, padarot turnīru sportiski vēl vērtīgāku.

Oktobris

Vismaz trīs Latvijas komandas sāk cīņas oficiālajos FIBA klubu turnīros.

Novembris

Sieviešu valstsvienība no izbraukuma uz Horvātiju un Vāciju atgriežas ar reālām izredzēm astoto reizi pēc kārtas kvalificēties Eiropas čempionāta finālturnīram, bet vīriešu valstsvienības sniegums izbraukuma spēlēs Grieķijā un Bosnijā ļauj aizmirst NBA un Eirolīgā spēlējošo zvaigžņu trūkumu.

Devīto reizi pasniedzot LBS Gada balvas, nominācijās “Gada ieguldījums: un “Gada piemērs” konkurence ir nopietnāka, nekā jelkad iepriekš.

Decembris

Sarīkojumā “Latvijas Gada balva sportā’2020” mazo komandu nominācijā triumfē 3x3 basketbolisti, turklāt gan līdzjutēji, gan žūrija adekvāti novērtē basketbolistu izcīnītās pozīcijas NBA.

Olimpisko gadu pavadām ar iepriekš neizjusta gandarījuma sajūtu, un padarītajā darbā balstītu cerību ka 2021. gads Latvijas basketbolā būs vēl labāks.

Lai piepildās!

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!