Logo

64 labākie jaunie basketbolisti un basketbolistes no 26 Eiropas valstīm ieradīsies Latvijā uz 18. “Basketball Without Borders Europe” nometni

64 labākie jaunie basketbolisti un basketbolistes no 26 Eiropas valstīm ieradīsies Latvijā uz 18. “Basketball Without Borders Europe” nometni

Nacionālā basketbola asociācija (NBA), Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) un Latvijas Basketbola savienība (LBS) paziņojusi 64 basketbolistus un basketbolistes vecumā līdz 17 gadiem no 26 Eiropas valstīm, kuri piedalīsies 18. “Basketball Without Borders” (BWB) jauno talantu nometnē. NBA un FIBA starptautiskā basketbola attīstības un sabiedrības atbildības programma 9.–12. jūnijā tiks īstenota Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā, Latvijā.

No Latvijas uz nometni uzaicināti Madlēna Ģērķe, Kristiāna Kulačkovska, Marta Daniela Leimane, Līna Loceniece, Krišs Helmanis, Rodijs Mačoha un Toms Skuja.

“BWB Europe 2019” darbā piedalīsies vairāki pašreizējie un bijušie NBA spēlētāji, tostarp latviešu basketbolisti Dairis Bertāns (“New Orleans Pelicans”), Dāvis Bertāns (“San Antonio Spurs”), Rodions Kurucs (“Brooklyn Nets”) un Kristaps Porziņģis (“Dallas Mavericks”), kā arī i Sems Dekers (Sam Dekker; “Washington Wizards”) un Džonatans Aizeks (Jonathan Isaac; “Orlando Magic”). WNBA pārstāvēs bijusī “Connecticut Sun” un “Phoenix Mercury” spēlētāja Anete Jēkabsone-Žogota un Rafaela Maskiadri (Raffaela Masciadri;  “LA Sparks”, Itālija). Nometnē piedalīsies arī bijusī Latvijas valstsvienības spēlētāja Gunta Baško.

Kā ziņots iepriekš, nometnē strādās NBA kluba “Dallas Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails (Rick Carlisle) un NBA klubu galveno treneru asistenti Džamals Mozlijs (Jamahl Mosley; “Dallas Mavericks”) un Pablo Pridžioni (Pablo Prigioni; “Brooklyn Nets”), kā arī NBA spēlētāju attīstības treneri Kamerons Hodžs (Cameron Hodges; “San Antonio Spurs”) un Maikls Rafins (Michael Ruffin; “New Orleans Pelicans”). Nometnes fiziskās sagatavotības treneris būs Keisijs Smits (Casey Smith; “Dallas Mavericks”).

Nometnes direktori būs Marins Sedlāčeks (Marin Sedlaček; “Philadelphia 76ers”, Serbija) un Patriks Hants (Patrick Hunt; Pasaules Basketbola treneru asociācijas prezidents, Austrālija).

“BWB Europe 2019” pulcēs labākos basketbolistus un basketbolistes 17 gadu vecumā un jaunākus no visas Eiropas, lai dotu iespēju mācīties no esošajiem un bijušajiem NBA un nacionālo izlašu spēlētājiem un treneriem, kā arī sacensties ar labākajiem jaunajiem spēlētājiem reģionā.

Treneri vadīs dažādas aktivitātes laukumā un ārpus tā, tajā skaitā efektīvu pārvietošanos laukumā, prasmju pilnveidošanas stacijas, metienu un prasmju sacensības, 5x5 basketbola spēles un ikdienas prasmju seminārus, koncentrējoties uz veselību, līderu dotībām un komunikāciju. Nometnes noslēgumā viens jaunais basketbolists un viena basketboliste tiks atzīti par “BWB Europe MVP”. Programmas “NBA Cares” ietvaros spēlētāji un treneri, tai skaitā NBA spēlējošie Latvijas basketbolisti, viesosies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kur apciemos bērnus un viņu vecākus.

“NIKE” – globālais “BWB” partneris jau kopš 2002. gada – apgādās visus nometnes dalībniekus un trenerus ar “NIKE” inventāru.

NBA un FIBA kopā ir organizējušas jau 57 “BWB” nometnes 28 valstu 36 pilsētās piecos kontinentos. “BWB” ir uzņēmusi vairāk nekā 3400 dalībnieku no 129 valstīm un teritorijām. Nodarbības vadījuši vairāk nekā 290 pašreizējie vai bijušie NBA un WNBA spēlētāji un spēlētājas, kā arī 230 treneri no visām 30 NBA komandām. 60 “BWB” nometnes dalībnieki ir tikuši draftēti NBA, seši “BWB” nometnes dalībnieki ir noslēguši līgumus kā brīvie aģenti.

Seko “BWB” sociālo tīklu vietnēs Facebook, Twitter un Instagram, izmantojot tēmturi #BWBEurope.

Meiteņu sastāvs:

Vārds un uzvārds Valsts
Anna Gret Asi Igaunija
Jovana Boričič Serbija
Eleni Bosgana Grieķija
Ioanna Chatzileonti  Grieķija
Mama Dembele Traore Spānija
Mathilda Ekh Zviedrija
Marta Garcia Mateo Spānija
Madlēna Ģērķe Latvija
Caterina Gilli Itālija
Maud Huijbens Nīderlande
Petra Juric Horvātija
Kristiāna Kulačkovska Latvija
Marta Daniela Leimane Latvija
Līna Loceniece Latvija
Hana Muhl Horvātija
Alberte Marie Mehrenst Rimdal Dānija
Gisela Sanchez Iznajar Spānija
Magdalena Zuzana Szymkiewicz Polija
Nina Ulchenkova Krievija
Arife Vardar Turcija
Iryna Vensakaya Baltkrievija
Simona Visockaite Lietuva
Audrone Zdaneviciute Lietuva
Katerina Zeithammerova Čehija

Puišu sastāvs 

Vārds un uzvārds Valsts
Marko Andric Serbija
Juhann Bagarin Francija
Max Besselink Somija
Aleksa Bulajic Melnkalne
Abramo Canka Itālija
Adria Domenech  Spānija
Nikoloz Gaprindashvili Gruzija
Aleksa Gataric Bosnija un Hercegovina
Tibet Gorener Turcija
Ondrej Hanzlik Čehija
Krišs Helmanis Latvija
Ariel Hukporti Vācija
Markus Ilver Igaunija
Andreas Kalogiros Grieķija
Yannick Kraag Nīderlande
Gilad Levy Izraēla
Rodijs Mačoha Latvija
Ibrahim Magassa Francija
Augustas Marciulionis Lietuva
Zsombor Maronka Ungārija
Matthew Marsh Lielbritānija
Leo Menalo Horvātija
Sarper David Mutaf Turcija
Roko Prkacin Horvātija
Gabriele Procida Itālija
Lamin Sabally  Vācija
Joryam Saizonou Nīderlande
Pavel Savkov Krievija
Len Schoormann Vācija
Filip Siewruk Polija
Toms Skuja Latvija
Lazar Stefanovic Serbija
Emil Stoilov Bulgārija
Matthew Strazel Francija
Luka Tarlac Serbija
Boris Tisma Horvātija
Azuolas Tubelis Lietuva
Joshua Uduje Lielbritānija
Luc Van Slooten Vācija
Amari Williams Lielbritānija

 

 

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!