Logo

Arnis Ozols: “Norīkojums tiesāt EuroBasket2017 ir gods, atbildība un profesionāls izaicinājums”

Arnis Ozols: “Norīkojums tiesāt EuroBasket2017 ir gods, atbildība un profesionāls izaicinājums”

Latvijas tiesnešu korpusu Eiropas vīriešu čempionāta finālturnīrā 2017. gadā pārstāvēs Arnis Ozols, kuru FIBA oficiāli uzaicinājusi strādāt EuroBasket2017. Turnīrs no 31. augusta līdz 17. septembrim risināsies Helsinkos (Somija), Klužnapokā (Rumānija), Telavivā (Izraēla) un Stambulā (Turcija).

“Iespēja pārstāvēt Latviju gada lielākajā basketbola turnīrā ir gan gods, gan atbildība, gan profesionālais izaicinājums. Esmu priecīgs par šo norīkojumu un centīšos godam pārstāvēt Latviju.”

Kāda bijusi iepriekšējā pieredze augstākā līmeņa turnīros?

Eiropas vīriešu čempionāta finālturnīros esmu strādājis 2003. gadā Burosā (Zviedrija) un 2005. gadā Podgoricā (Melnkalne). Toreiz biju jauns tiesnesis, pirmo reizi iemests “lielajā katlā”. 2003. gadā vēl tiesājām divatā, 2005. gadā laukumā jau bijām trijatā. Pie izslēgšanas spēļu tiesāšanas gan nepieaicināja. Pēc tam strādāju ULEB Eirolīgā un FIBA klubu turnīros, arī pērn Čempionu līgā, Eiropas un pasaules jaunatnes čempionātos. Tikko atgriezos no sieviešu U20 čempionāta Portugālē. Jā, un bija vēl trešais EuroBasket turnīrs – 2015. gadā, kad darbojos kā Rīgas posma organizācijas komitejas mārketinga un komunikāciju direktors.

Norīkojums uz EuroBasket saņemts pēc 12 gadu pārtraukuma. Pārsteigums?

Prieks. Norīkojumu autoriem noteikti ir savi apsvērumi, bet tiesneša pienākums ir strādāt spēlēs, uz kuru tiek saņemts norīkojums, un katru reizi darīt to pēc iespējas labāk. To arī vienmēr esmu centies darīt. Zināmā mērā mans gadījums apstiprina, ka dzīvē visu ir iespējams sabalansēt – tiesāšanu, profesionālo karjeru un ģimenes dzīvi. Lai arī runā, žonglējot trīs bumbiņas, vienlaikus rokās var būt tikai divas (smejas).

Kā gatavosies EuroBasket turnīram?

Ikdienas rituāls izstrādāts jau sen un to cenšos ievērot. Ir individuāla programma, kā uzturu sevi fiziskajā formā. Vidēji trīs reizes nedēļā no rītiem skrienu, braucu ar divriteni. Piedevām vēl priekšā Eiropas U18 meiteņu čempionāts Ungārijā, kā arī divas Pasaules kausa izcīņas prieškvalifikācijas spēles Armēnijā un Zviedrijā.

Kā šādu grafiku var saskaņot ar pienākumiem darbā un ģimenē?

Ar lieliskas ģimenes un saprotošu kolēģu palīdzību. Basketbola tiesnešiem vasaras ir karstas – pie tā jau pierasts.

Kurā pilsētā vajadzēs strādāt?

Pagaidām ir tikai uzaicinājums tiesāt EuroBasket2017 spēles. No pieredzes zinu, ka parasti dažas dienas pirms sākuma notiek uzaicināto tiesnešu seminārs, pēc kura sadala pa grupām. Protams, gribētos tiesāt Stambulā – grupas turnīra laikā tas nebūs iespējams, jo tur spēlē arī Latvijas komanda, bet uz izslēgšanas turnīru šis ierobežojums vairs neattieksies.

P.S. Šosezon Eiropas sieviešu čempionātā strādāja Mārtiņš Kozlovskis, kurš tiesāja arī bronzas spēli. 

Attēlā: Arnis Ozols Eiropas U20 sieviešu čempionāta pusfināla spēlē Slovēnija - Francija. 

Foto: FIBA.com

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!