Logo

Bagatskis: “Ukraiņu skarbajai pieredzei jāvairo sportisko agresivitāti laukumā“

Bagatskis: “Ukraiņu skarbajai pieredzei jāvairo sportisko agresivitāti laukumā“

“Arēnā Rīga” savas mājas spēles 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra trešajā posmā aizvadīs arī Ainara Bagatska trenētā Ukrainas izlase. Piektdien, 1. jūlijā, plkst.19 spēlēs Ukraina – Gruzija (biļetes šeit), ceturtdien, 7. jūlijā, plkst.19 Ukraina – Spānija (biļetes šeit). Pa vidu ukraiņi aizvadīs izbraukuma spēli Ziemeļmaķedonijā (4. jūlijā).

Ukrainas izlase 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas G grupas turnīrā novembrī startēja ar izbraukumā Tbilisi piedzīvoto zaudējumu mačā ar Gruzijas izlasi (83:88), kā arī uzvaru Kijivā pār Ziemeļmaķedoniju (78:61). Ziemas spēļu cikla pirmo spēli Ukrainas komanda izbraukumā Spānijā (74:88) aizvadīja 24. februāra vakarā – 16 stundas pēc kara sākuma. 27. februārī Kijivā paredzētais atbildes mačs, protams, tika pārcelts un notiks 7. jūlijā Rīgā.

Ukrainas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

Gatavošanos sākām maija beigās Rīgā, treniņos iesaistot vairākus basketbolistus, kuriem vēl nav lielas pieredzes valstsvienībā vai pēdējā laikā nav bijusi pietiekami liela spēļu prakse. Diemžēl “Covid-19” ierobežojumu dēļ bijām spiesti atteikties no brauciena uz Taivanu. Bija treniņnometne Itālijā un pārbaudes spēles Portugālē (ar Slovākiju 75:61, ar Portugāli 76:77), bet gatavošanās pēdējo posmu aizvadījām Rīgā. Varējām trenēties “Arēnā” un tā būs vērtīga priekšrocība, lai tiešām justos kā mājās.

Aicinu basketbola draugus Latvijā, kā arī protams, te dzīvojošos ukraiņus izmantot iespēju redzēt labu basketbolu un atbalstīt mūsu komandu. Atgādināšu, ka visa nauda, kas tiks iegūta par biļetēm, tiks izmantota, lai organizētu Ukrainas nacionālo izlašu darbu tik sarežģītos apstākļos.

Mums tikko pievienojās NBA spēlējošais Svjatoslavs Mihaļuks. Viņš nav pašā labākajā sportiskajā formā, tomēr jau pirmajos treniņos apliecināja ļoti augstu klasi. Ierindā ir Artems Pustovijs, Isufs Sanons, kā arī grupa jaunu, sportiski izsalkušu spēlētāju. Ceru, ka skarbie pārbaudījumi, kam ukraiņi gājuši cauri, vairos mūsu spēlētāju sportisko agresivitāti laukumā.

Mērķis ir izdarīt to, ko jau paveikusi Latvijas vienība – iegūt tiesības spēlēt otrajā posmā."

2023. gada FIBA Pasaules kausa kvalifikācija

G grupa. Pēc 4 kārtām: Spānija* 3-0, Gruzija* 3-1, Ukraina 1-2, Ziemeļmaķedonija 0-4.

1. jūlijā: Ukraina – Gruzija, Spānija – Ziemeļmaķedonija.

4. jūlijā: Ziemeļmaķedonija – Ukraina, Gruzija – Spānija.

7. jūlijā: Ukraina – Spānija.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!