Logo

Basketbols Jēkabpilī: uzlabojas infrastruktūra, turpinās tradīcijas

Basketbols Jēkabpilī: uzlabojas infrastruktūra, turpinās tradīcijas

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Edgars Šneps, Latvijas basketbola līgu un 2019. gada Eiropas sieviešu čempionāta rīcības komitejas pārstāvji, Jēkabpilī tiekoties ar Jēkabpils domes priekšsēdētāju Raivi Ragaini, Sporta centra direktoru Juri Bobrovu, Sporta skolas direktoru Edgaru Lambu un treneriem pārrunāja basketbola aktualitātes un sadarbības projektus.

Jēkabpils basketbola vizītkarte pēdējos gados bijusi vīriešu komanda, kas divreiz izcīnījusi bronzas medaļas Latvijas čempionātā (2014, 2015), aktīvi popularizējot basketbolu visā reģionā un prasmīgi piesaistot skatītājus. 2018./2019. gada sezonā sarežģītā situācijā apvienojot  Jēkabpils pilsētas un uzņēmēju, kā arī piesaistīto atbalstītāju spēkus komanda piedalījās Latvijas – Igaunijas čempionātā. Pēdējos gados vairāki Jēkabpils sporta skolas audzēkņi izauguši līdz Latvijas jaunatnes izlašu kandidātu statusam, bet Jēkabpilī trenēties sākusī Raina Tomašicka pārstāvējusi Latviju un visu Eiropu NBA Junioru līgas pasaules čempionātā.

LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps:

“Basketbola klubs “Jēkabpils” kopš 2012. gada bijis svarīgs Latvijas basketbola sistēmas dalībnieks un esam ieinteresēti, lai tradīcijas turpinātos. Pārrunājām jēkabpiliešu startu aizvadītajā sezonā un iespējas spēlēt līmenī, kas atbilst ekonomiskajām iespējām un sabiedrības interesēm. Svarīgi, ka Jēkabpilī uzlabojas infrastruktūra – topošajā jaunajā sporta kompleksā būs labāki apstākļi basketbolistu treniņiem un spēlēm, bet pie sporta centra un citās pilsētas vietās būs jauni brīvdabas laukumi, tai skaitā vismaz viens profesionāls laukums 3x3 basketbolam. 2014. gadā Jēkabpilī  veiksmīgi notika LBL Zvaigžņu spēle un, uzlabojoties infrastruktūrai, varēsim piedāvāt jēkabpiliešiem rīkot arī citas interesantas sacensības. Prieks, ka Jēkabpils jaunajiem basketbolistiem vasarā būs iespēja redzēt Eiropas sieviešu čempionāta spēles.”

Latvijas Basketbola līgu direktors Edgars Bērziņš:

“Sarunā ar Jēkabpils basketbola dzīves organizētājiem un treneriem pārrunājām gan pieaugušo, gan jauniešu turnīru aktuālos organizatoriskos jautājumus. Kritiku un lietišķos priekšlikumus ņemsim vērā, izstrādājot Latvijas Basketbola līgu un Latvijas Jaunatnes basketbola nolikumus.”

Eiropas sieviešu čempionāta rīkotāju organizētajā un vadītajā nodarbībā Jēkabpils sporta namā piedalījās apmēram 50 Jēkabpils pamatskolas 1a. un 1b.klase audzēkņi, sacenšoties veiklības stafetēs un erudīcijas konkursos.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!