Logo

Brāļi vai konkurenti: jauna lappuse Latvijas – Lietuvas basketbola dueļos

Brāļi vai konkurenti: jauna lappuse Latvijas – Lietuvas basketbola dueļos

Sestdien, 23. martā, Latvijas un Lietuvas komandas sacentās pirmajā valstssacīkstē virtuālajā spēlē NBA 2K jeb e-basketbolā. Minisērijā līdz 2 uzvarām Latvijas komanda uzvarēja ar 2:0 (73:30 un 80:47).

Pirms spēles Latvijas komandas noskaņojums bija piesardzīgs.

“Spēlei kopā gatavojamies apmēram mēnesi, un šai ziņā pretinieki varētu būt labākā situācijā. Dzirdēts, ka lietuvieši spēlē jau sen un darbojas kā profesionāla komanda. Taču reālos spēku samērus parādīs tikai pati spēle,” saka Latvijas komandas kapteinis RSU students Daniels Goba.

Daniels e-basketbolu spēlē jau gadus desmit, pakāpeniski audzējot spēles prasmi. “Spēle dod iespēju veidot spēlētājus, “piešķirot” viņiem individuālas īpašības – garumu, pozīciju laukumā, spēles stilu un meistarības nianses, kā arī audzējot viņa spēles līmeni. Gluži kā īstajā basketbolā svarīgi ir nosegt visas pozīcijas, panākt, lai katrs spēlētās veiktu savus uzdevumus. Spēlē ar lietuviešiem katru mūsu komandas spēlētāju vadīs viens izlases dalībnieks, un svarīga būs komandas saskaņotība. Mēneša laikā to nevar noslīpēt līdz ideālam līmenim, bet spēlē darīsim, ko varēsim.”

Uz vietu Latvijas izlasē pieteikušies daudzi gribētāji. Veidojot komandu, Daniels ņēmis vērā spēlētāju iepriekšējo pieredzi e-sporta vidē. Visiem ir vērā ņemama prakse arī reālajā basketbolā, kas palīdzot gan veidot savus spēlētājus, gan vadīt viņus e-basketbola cīņās. “Spēlējuši esam daudz, bet valsts izlašu līmenī šī būs pirmā pieredze. Darīsim, ko varēsim.”

Latviju spēlē pārstāvēs Daniels Goba, Kaspars Valkovskis, Jēkabs Toniņš, Roberts Kučāns, Rūdolfs Boļšakovs, Roberts Āmanis.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Latvijas valstsvienība pret Lietuvas izlasi, VEF pret “Žalgiri”, TTT pret “Kibirkšti” – Latvijas un Lietuvas basketbola komandu dueļi allaž bijuši aizraujoši, veicinot izaugsmi un basketbola popularitāti. Prieks, ka senioru iedibinātās tradīcijas turpina arī jaunieši – ne tikai regulāri sacenšoties basketbola laukumos, bet arī atrodot jaunas, modernus sacensības formas un pārceļot konkurenci virtuālajā vidē. Kopā kļūstam stiprāki!”

Lietuvas izlases sastāvā spēlēs kādreizējā val;sts izlases un Kauņas “Žalgiris” centra spēlētāja Gintara Einiķa dēls Aidas Einiķis, kā arī Pauļus Narausks, Edvards Vaitkevičius, Osvalds Mosejūks, Karolis Pauliks un Andrius Sejons.

“Iesaistoties jaunā un interesantā projektā tu nekad nezini, ko gaidīt, bet esmu lepns kļūt par Lietuvas izlases dalībnieku,” saka P. Narausks, kurš NBA spēles datorā sācis spēlēt pirms 16 gadiem. “Cik vien sevi atceros, es nekad neesmu gribējis spēlēt viens pats, vienmēr esmu gribējis sacensties. Bija laiks, kad dienā spēlēju 16 stundas un tagad katru dienu to daru vismaz dažas stundas.” “Mūsu komanda trenējusies vairākus mēnešus un tagad gaidām lielisku un neprognozējamu spēli.

Lietuvas Basketbola federācijas prezidents Arvīds Sabonis:

"Lieliski, ka ejam roku rokā ar inovācijām un mūsu redzeslokā ir viss, kas piesaista jauniešus. E-sporta vide attīstās visā pasaulē, notiek čempionāti un turnīri, kuri pulcē tūkstošiem interesentu. Lietuvā ceļam "Basketbola māju", kurā sava vieta būs arī e-basketbolam. Tā būs vieta, kur  profesionāļi varēs trenēties, bet amatieri varēs izmēģināt e-basketbolu un rīkot savus turnīrus. Ceru, ka spēle ar Latvijas komandu noritēs veiksmīgi un palīdzēs attīstīt sadarbību ar Latvijas Basketbola savienību. Šis ir tikai ievads nākotnes projektiem e-basketbolā.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!