Logo

Galvanovskis: “Pareizi ieliekot pamatus, varam jūtami paaugstināt spēlētāju vidējo līmeni”

Galvanovskis: “Pareizi ieliekot pamatus, varam jūtami paaugstināt spēlētāju vidējo līmeni”

Latvijas Basketbola savienības Treneru komisija apstiprinājusi “LBS treneru attīstības programmu”, kuras koordinēšana uzticēta pieredzējušajam trenerim Agrim Galvanovskim. Paraugtreniņi Rīgā un reģionos dažāda vecuma spēlētājiem un treneriem, talantīgo jauniešu izaugsmes veicināšana, perspektīvo jaunatnes treneru apzināšana, spēlētājus un trenerus motivējošu testu sistēmas izveide – tie ir tikai daži no programmā minētajiem mērķiem Latvijas basketbolistu sagatavotības veicināšanai.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Šovasar būsim vienīgā valsts Eiropā, kuras komandas piedalīsies visos sešos Eiropas čempionātos un abās U19 Pasaules kausa izcīņās, taču labie rezultāti neliecina, ka jaunatnes basketbola sistēmā viss ir nevainojamā kārtībā. Gan jaunatnes izlašu, gan pieaugušo klubu un arī valstsvienību treneri signalizē par trūkumiem mūsu spēlētāju individuālajā sagatavotībā. Šīs problēmas risinot, turpināsim strādāt, lai pie “Daugavas” sporta nama uzbūvētu basketbola jaunatnes izlašu treniņcentru, kā arī dialogā ar valsti nodrošinātu basketbola talantiem tādu pašu atbalstu, kādu Murjāņu Sporta ģimnāzijā saņem volejbolisti un handbolisti. Taču ir lietas, ko varam darīt saviem spēkiem. Tāpēc izstrādāta “LBS treneru attīstības programma”, ko apstiprinājusi Treneru komisija. Agrim Galvanovskim, kuram ir pieredze darbā gan sporta skolās, gan Latvijas un ārzemju klubos, gan jaunatnes izlasēs, uzdots spert pirmos soļus tās īstenošanā. Pēc diviem mēnešiem LBS Treneru komisija izvērtēs trenera Galvanovska pārskatu un lems par turpmāko.”

Par programmas mērķiem un pirmajiem soļiem tās īstenošanā – uz basket.lv jautājumiem atbild Agris Galvanovskis.

Kādi galvenie iemesli liek ķerties pie šādas programmas īstenošanas?

Basketbolā ir masveidība, Jaunatnes līgā – daudz komandu un spēlētāju, bet Latvijas līgas klubos trūkst spēlētāju. Dažādu iemeslu dēļ vairāki OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas klubi ir gatavi sastāvā iesaistīt jaunos basketbolistus, bet – nav, ko paņemt.

Daudzi jaunatnes izlašu līderi ir ārzemēs…

Latvijas basketbols ir pietiekami bagāts, lai pēc dažu talantu aizbraukšanas nepaliktu tukšums! Cik spēlētāju ir LJBL U19 grupā? Jā, ne visi grib un var spēlēt profesionāli, bet daudzi gribētu izmēģināt, tikai ne fiziski, ne tehniski nav gatavi to darīt.

Kāpēc?

Pietrūkst stabili ieliktu pamatu. Mūsdienās grēks sūdzēties par informācijas trūkumu – pilns internets ar pamācībām, kā pareizi ķert bumbu, kā jākustas rokai metiena brīdī. Taču tehnikas pamatu iemācīšana prasa uzmanību, koncentrēšanos gan no treneriem, gan audzēkņiem. Ikdienas steigā fokuss dažkārt pazūd un rezultātā pēc 8 vai pat 10 gadu treniņiem slaids jaunietis nonāk klubā, kur tiek konstatēts, ka metiens nav tehniski pareizs. Tādā vecumā stereotipu laušana ir ļoti sarežģīta un spēles stresā ieradumi ņem virsroku, samazinot precizitāti.

Vairāk jāstrādā ar treneriem vai jauniešiem?

Nešķirošu, bet skats no malas bieži noder – palīdz saskatīt problēmu un atrast risinājumu. Ieceru ir daudz – braukšu pa visu Latviju, gan skatoties treniņus sporta skolās, gan pats vadot paraugnodarbības. Protams, vienatnē nevar atrisināt visas problēmas, tāpēc mans uzdevums būs palīdzēt veidot apstākļus, kas būtu labvēlīgāki izaugsmei. No pieredzes zinu, ka talantu Latvijā netrūkst, bet svarīgi ir laikus ne tikai pamanīt, bet arī pareizi motivēt un nodrošināt izaugsmi veicinošus apstākļus. Gan spēlētājiem, gan jaunajiem treneriem. Visiem, kuri gatavi mācīties un progresēt. Būšu sabiedrotais, nevis kontrolētājs.

P. S. Agris Galvanovskis trenera darbu sācis Madonas BJSS un Gulbenes BJSS. Darbojies “Gulbenes buku” spēlējošā trenera un galvenā trenera amatā. No 2006. līdz 2009. gadam – BK “Ventspils” treneris un galvenais treneris (Latvijas čempions’2009). No 2010. līdz 2012. gadam – “Liepājas Lauvu” galvenais treneris, no 2012. līdz 2014. gadam strādājis Ukrainā, no 2015. līdz 2016. gadam – “Barons kvartāls” galvenais treneris, no 2016. līdz 2018. gadam “Liepājas Lauvas” galvenais treneris. Vadījis Latvijas U20 izlasi (2008., 2011., 2019), valstsvienības treneris (2010-2011), 2019. gada sezonā – Latvijas U16 izlases galvenais treneris.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!