Logo

Jānis Zeltiņš apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni

Jānis Zeltiņš apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni

Ordeņu kapituls 2017. gada 20. oktobrī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru un par ordeņa virsnieku iecelt ilggadējo basketbola treneri Jāni Zeltiņu. Basketbola sabiedrība un Latvijas Basketbola savienība sveic Jāni Zeltiņu ar augsto apbalvojumu!

Naukšēnu septiņgadīgās skolas un Rūjienas vidusskolas audzēknis, Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūta absolvents no 1959. līdz 1966. gadam spēlēja VEF meistarkomandā, palīdzot savai komandai izcīnīt lielākos panākumus – bronzas medaļas PSRS čempionātos 1960. un 1966. gadā.

1966. gadā sācis strādāt par treneri rūpnīcas VEF basketbola skolā, kur starp daudziem spurainiem padsmitniekiem viens bijis īpašs. (“Zeltiņš mums rīkoja sacensības 12-13 sporta veidos un disciplīnās, ieskaitot šahu. Treniņos vienmēr gribēju būt labākais, gribēju būt uzvarētājs. Savā grupā problēmu nebija, ar gados vecākajiem gan vajadzēja papūlēties. Zeltiņa aiziešana uz ASK meistarkomandu man bija baigais trieciens. Tādu treneri man būtu vajadzējis līdz sporta skolas beigām...” pasaules čempions Valdis Valters grāmatā “Dumpinieks ar ideāliem”).

No 1972. līdz 1988. gadam Rīgas ASK basketbolistu treneris gan meistarkomandas, gan junioru komandas vadītāja statusā. Arī daudzu jauniesaukto likteņu lēmējs, talantīgākos desmitus – Edgaru Kauguru, Rolandu Grobiņu, Ivaru Liepu, Gundaru Vētru, Jāni Laksu, Ainaru Bagatski, arī nākamos olimpiskos čempionus Rimu Kurtinaiti (Lietuva) un Viktoru Pankraškinu (Ukraina) – priviliģētajā sporta rotā nošķirot no simtiem, kas dienesta gadus pavadīja krietni mazāk komfortablos apstākļos.

Palīdzējis izaugs divām meitām – arī PSRS čempionei leģendārās Rīgas TTT komandas sastāvā un pasaules maksibasketbola čempionei Dacei Zeltiņai.

No 1989. līdz 1994. gadam bija Rīgas sieviešu komandas TTT treneris un galvenais treneris, pēc tamvadījis vīriešu komandas “ASK Brocēni”, “Gulbenes buki”, BK “Roja” un “Barons/Latvijas Universitāte”.

Viņa komandas astoņas reizes izcīnījušas Latvijas čempionu titulu (skaitot kopā ar padomju laikiem), bet profesionālās karjeras spožākās spēles Jānis Zeltiņš nodiriģēja 1996. gada 28. februārī Tallinā un 27. novembrī Rīgā, valstsvienības priekšgalā palīdzēdams izcīnīt uzvaras pār Igaunijas un Vācijas izlasēm, kas kļuva par pagrieziena punktu Latvijas galvenās komandas vēsturē.

Pēdējos gados saikni ar basketbolu uztur, konsultēdams Limbažu komandas.

Komentāri (1)

Seko mums!