Logo

Kaspars Cipruss “Basketstudijā 2+1”: “Gādāsim, lai basketbola izglītības process būtu pēc iespējas drošāks”

Kaspars Cipruss “Basketstudijā 2+1”: “Gādāsim, lai basketbola izglītības process būtu pēc iespējas drošāks”

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss tradicionālajā ikmēneša sarunā “Basketstudijā 2+1” Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 29. sezonas priekšvakarā vērš uzmanību uz LBS prioritāti – pandēmijas apstākļos pēc iespējas mazināt riskus, lai bērni un jaunieši varētu trenēties un spēlēt. Vēl sarunā par citām aizvadītā mēneša aktualitātēm – 3x3 basketbola aktivitātēm Rēzeknē un Debrecenā, jaunatnes izlašu vasaras programmā paveikto un nākotnes izaicinājumiem, komandu skaita pieaugumu sieviešu līgā un attiecībām ar kaimiņiem pandēmijas laikā.

 

“Apsveicu izlases puišus ar uzvaru Masters turnīrā. Patika arī tas, ko redzēju “Top Gun posmos Latvijā. Ir spēlētāji, kuri līderiem elpo pakausī. Ir rezerves un to loks paplašinās. Strādāsim., lai iesaistītu vairāk meiteņu komandu.”

“Sieviešu valstsvienībā notiek paaudžu maiņa. Jaunajām spēlētājām un galvenajam trenerim spēles ar Somiju bija vērtīga pieredze, kas, cerams, noderēs oficiālajās spēlēs jau novembrī.”

“FIBA ir stingra nostāja – novembrī izlašu spēlēm jābūt. Latiņu pacēlusi Starptautiskā volejbola federācija, kas spēja noorganizēt Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru.”

“Baltijas kauaa izcīņas turnīri jauniešu izlasēm parādīja, ka mums ir problēmas, kuras jārisina. Palaidīsim Reģionu izlašu programmu, LJBL treneri jau iepazīstināti ar tikko izstrādātajām fiziskās sagatavošanas vadlīnijām. Tas ir pirmais posms lielā projektā – tuvāko gadu laikā ar mūsu fiziskās sagatavotības speciālistu spēkiem soli pa solim tiks izveidota treneru rokasgrāmata, kur ikviens speciālists varēs smelties idejas.”

“Par puišu zaudējumiem Lietuvai lielu trauksmi neceltu, bet tā ir vielās pārdomām un motivācija strādāt. Pirmie soļi jau tiek sperti.”

“LJBL čempionātā būs jāievēro ierobežojumus – vismaz pirmajā aplī zālē laidīsim tikai dalībniekus. Jāsaprot, ka LJBL visupirms ir platforma bērni attīstībai nevis pieaugušo izklaidei. Galvenais, lai bērni varētu trenēties un spēlēt.”

“Spēlētāju pārejām starp LJBL komandām ir ļoti dažādi iemesli. Pirmais, kas jādara – treneriem savā starpā jāizrunājas. Bet bērns nepieder nevienai sporta skolai – gala vārds ir vecākiem.”

“Latvijas Basketbola līgas darbinieki izstrādā vadlīnijas, kas būs jāņem vērā Latvijas kausa izcīņas un līgu čempionātu spēlēs. Pareizs bija lēmums čempionātu sākumā spēlēt savā starpā. Ja kaimiņos ieviesīs stingru karantīnu, sitiens nebūs tik sāpīgs. Galvenais, ka varēsim spēlēt savā starpā.”

“Prieks par tendenci sieviešu basketbolā – komandu skaits palielinās.”

“Latvijas līgu spēles būs gan TV, gan internetā. Skatīsimies un analizēsim, kā attīstīsies Ramirent Nacionālā basketbola līga – lai turnīrs būtu gan interesants, gan veicinātu jauno spēlētāju attīstību.”

Komentāri (2)

Seko mums!