Logo

Kaspars Cipruss: “Cilvēkiem, kuri vēlas strādāt basketbola labā, nav jādalās nometnēs“

Kaspars Cipruss: “Cilvēkiem, kuri vēlas strādāt basketbola labā, nav jādalās nometnēs“

Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis, LBS valdes 11. jūnija sēdē apstiprinātais jaunais ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss un Latvijas basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks piektdien, 12. jūnijā, preses konferencē informēja par aktualitātēm un atbildēja uz plašsaziņas pārstāvju jautājumiem.

LBS prezidents Raimonds Vējonis:

Valde 11. jūnijā pieņēma vairākus svarīgus lēmumus.

Nolēmām 30. jūnijā sarīkot jaunatnes basketbola forumu, lai ar jauniešu treneriem un sporta skolu vadītājiem izdiskutētu aktuālās problēmas, arī LJBL čempionāta izspēles sistēmu. Apstiprinājām, ka šovasar rīkosim 3x3 basketbola līgas turnīrus un nākamsezon Latvijas kausa izcīņu vīriešu komandām.

Pieņēmām divus ļoti būtiskus lēmumus, LBS darbā iesaistot divas jaudīgas personības – kādreizējos komandas biedrus jaunatnes izlasēs un arī valstsvienībā Kasparu Ciprusu un Kristapu Janičenoku.

Par jaunu ģenerālsekretāra amata kandidātu domājām kopš Edgara Šnepa paziņojuma, ka viņš vēlas atstāt amatu. Uzklausot Basketbola savienības biedru viedokļus un izvērtējot potenciālo ģenerālsekretāra amata kandidātu pieredzi, LBS ģenerālsekretāra amatam ieteicu Kasparu Ciprusu, un valde pēc diskusijām šo priekšlikumu atbalstīja.

Par labu Kasparam liecina viņa ilgā pieredze basketbolā, darbojoties dažādos statusos gan Latvijā, gan arī starptautiskā vidē, enerģija un izpratne par sporta procesiem. Jau prezidenta vēlēšanu procesa laikā teicu, ja labprāt iesaistītu kopīgā darbā abus toreizējos konkurentus, diemžēl Anete atteicās piedalīties padomes un valdes darbā.

Uz Latvijas līgu direktora amatu bija vairāki kandidāti, starp kuriem valde deva priekšroku Kristapam Janičenokam. Kristaps bija zvaigzne basketbola laukumā, viņam ir liela vēlēšanās strādāt Latvijas basketbola labā. Viņš laukumā prata ātri novērtēt situāciju un pieņemt pareizus lēmumus, kā arī spēja trāpīt svarīgus metienus stresa situācijās – šīs īpašības palīdzēs sasniegt labus rezultātus arī jaunajā amatā.”

LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss:

“Paldies Vējoņa kungam un LBS valdei par doto iespēju un uzticēšanos. Basketbols man kopš bērna kājas ir bijis hobijs, sirdslieta un darbs. Esmu gandarīts, ka man ir dota iespēja apvienot šīs lietas. Mani priecē, ka Vējoņa kungam basketbola interesēs izdodas apvienot cilvēkus no trim nometnēm, kuras bija izveidojušās janvārī LBS prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā. Ar to nedomāju manu un Kristapa iesaistīšanu – tas attiecas uz plaši pārstāvētajām komisijām un pilnīgi rekonstruēto LBS valdi. Cilvēkiem, kuri vēlas strādāt basketbola labā, nav jādalās nometnēs. Tikai kopā strādājot, Latvijas basketbols var sasniegt lielus mērķus. Pirmais lielais uzdevums – kopā ar komisijām un pamatojoties prezidenta Raimonda Vējoņa priekšvēlēšanu programmu sagatavot LBS Rīcības programmu, no kuras izrietēs aktuālie, prioritārākie un tālejošākie uzdevumi.”

Latvijas Basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks:

“Vienmēr esmu uzsvēris, ka gribu strādāt basketbolā. Paldies LBS valdei, kas dod tādu iespēju. Latvijas basketbola līgas vēlos veidot kā “produktu”, kas ir interesants visiem – spēlētājiem, skatītājiem, atbalstītājiem. Pats pirmais uzdevums būs sagatavot visiem interesantu un saprotamu Latvijas kausa izcīņas sistēmu. Par detaļām būšu gatavs runāt mazliet vēlāk – kad būšu iepazinies ar aktuālo situāciju.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!