Logo

Komentējam aktualitātes jeb “minūte” ar LBS prezidentu Valdi Voinu

Komentējam aktualitātes jeb “minūte” ar LBS prezidentu Valdi Voinu

Kas notiek un kāpēc notiek tā, kā notiek – basket.lv piedāvā atbildes no pirmavotiem par tēmām, kas bijušas aktuālas medijos, sociālajos tīklos un līdzjutēju/speciālistu sarunās. Ja arī Tev ir kas jautājams: lbs@lbs.lv (ar norādi “jautājums minūtei”).

Zvaigžņu spēle, kurā piektdien, 16. februārī Tallinā sacentīsies OlyBet LBL un Igaunijas līgas izlases esot pasākums igauņiem – kurš tad piektdienā no Latvijas dzīsies uz Tallinu…

Tas ir pasākums visiem, kam patīk basketbols. Zinu, ka no Latvijas uz Tallinu brauc klubu delegācijas un spēlētāju līdzjutēji.Protams, priekšroka ir talliniešiem, kuriem līdz “Saku Surrhall” ceļš tuvāks. Ja viss ritēs kā cerēts, nākamgad priekšroka būs kādas Latvijas pilsētas basketbola draugiem. Pasākuma laiku un formātu izvēlējās rīkotāji – Delfi.ee, kuri uzņēmušies visu finansiālo risku. Viņu pieredze liecina, ka ceturtdienas un piektdienas šādiem pasākumiem ir labākas, jo tad ir mazāka konkurence ar citiem izklaides pasākumiem uj netiek ietekmēti cilvēku brīvdienu plāni.  Izdevās vai nē – par to spriedīsim pēc rezultātiem. Biļešu tirdzniecība sokas ļoti labi, sekosim TV reitingiem abās valstīs.

Sešus gadus darbojas Latvijas –  Igaunijas sieviešu līgā Igaunijas klubu konkurētspēja samazinās. Vai tāda sadarbība ar ziemeļu kaimiņiem Latvijai ir izdevīga?

Par Igaunijas klubu un spēlētāju attīstību lai spriež paši igauņi. Latvijai konkrētajā situācijā regulāras spēles ar igaunietēm – pēc ceļošanas, ar viņu tiesnešiem – noteikti iet labumā. Īpaši jaunatnes izlašu spēlētājām, kurām tas ir papildus rūdījums.

Kamēr nav izdevies īstenot teorijā skaistos, bet praksē dažādu iemeslu dēļ grūti īstenojamos plānus par ciešāku draudzību ar Lietuvu vai Baltijas valstu , Somijas un Zviedrijas kooperāciju, tikmēr negrasāmies atteikties no igauņu varianta. Esam sākuši arī sarunas ar igauņu vīriešu klubu pārstāvjiem, kurus nodarbina līdzīgas problēmas kā mūs – nepieciešamība palielināt līdzvērtīgu spēļu skaitu un intrigu, Baltijas līgas organizatoriskā degradācija utt. Problēmas apzinātas, kad tiksim līdz konkrētiem risinājumiem – informēšu.

BK “Ventspils” komandai neizdevās iekļūt Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā. Vai nav apdraudēta Latvijas vieta šajā turnīrā nākamajā sezonā?

Nē, nav apdraudēta. Ventspilnieku bilance – sešas uzvaras, tai skaitā divas pār iepriekšējā gada Čempionu līgas uzvarētājiem un divas pār Francijas čempioniem, kā arī 5. vieta grupas noslēguma tabulā nekādā ziņā nav pazeminājusi Latvijas kopējo reitingu. Nākamās sezonas projekts patlaban tiek izstrādāts un apspriests. Visticamāk, Latvijai atkal būs garantēta viena vieta pamatturnīrā un vēl divām komandām, kuras Latvijas čempionātā ieņems ne zemāku vietu par 4., būs iespēja spēlēt kvalifikācijas turnīrā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!