Logo

Krastu mača ieskaitē arī Latvijas – Lietuvas spēle

Krastu mača ieskaitē arī Latvijas – Lietuvas spēle

19. un 20. augustā laukumā pie Rīgas Kongresu nama Rīgas svētku un Rīgas brīvostas svētku ietvaros notiks jau astotais diennakts basketbola turnīrs Krastu mačs – viens no vērienīgākajiem šo svētku notikumiem. Pirmo reizi krastu cīņas punktu summu papildinās Latvijas un Lietuvas izlašu pārbaudes spēles rezultāts Arēnā Rīga.

Krastu mača vēsture 2010. gadā aizsākās tieši pie Kongresu nama, bet pēc tam sešas reizes diennakts turnīrs notika pie Latvijas Nacionālās Operas un baleta nama, kura pievārtē būvdarbu dēļ šoreiz nav iespējams uzbūvēt basketbola laukumu un tribīnes.

“Šā gada Krastu mača lielākais jauninājums ir tas, ka 19. augustā plkst. 19:30 ar lielo video ekrānu starpniecību pārcelsimies uz Arēnu Rīga, kur tobrīd sāksies Latvijas – Lietuvas pārbaudes spēle,” ceturtdien Rīgas brīvostas telpās notikušajā preses konferencē uzsvēra basketbola kluba “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups. “Latvijas izlase krās punktus Labajam krastam, bet Lietuva pārstāvēs Kreiso krastu. Pie Kongresu nama Renārs Zeltiņš un Raimonds Zeps komentēs Arēnā Rīga notiekošo, bet pēc mača beigām aicinām visus basketbola līdzjutējus kļūt par Krastu mača skatītājiem!”

Otro gadu pēc kārtas Krastu mača spēļu kreklu dizaina autors ir mākslinieks Kristiāns Brekte, kurš šoreiz, turnīra norises astotās reizes mudināts, apspēlējis bezgalības tēmu.

“Tradicionāli Krastu mača laikā notiek arī dažādas papildus aktivitātes. Šogad nešaubīgi svarīgākais brīdis būs sestdien plkst. 22:00, kad uzstāsies Intars Busulis ar grupu”, piebilda Jaunups. “Plašās teritorijas ap Kongresu namu ļaus izpausties arī mūsu sadarbības partneriem, piedāvājot Krastu mača dalībniekiem un līdzjutējiem daudz dažādu izklaižu.”

2016. gadā septītais diennakts basketbola turnīrs Krastu mačs noslēdzās ar Daugavas kreisā krasta uzvaru - 1096:983. Rezultāts kopvērtējumā ir 4:3 par labu Pārdaugavai. Uzvarējusī komanda savā īpašumā uz gadu ieguva ceļojošo kausu, kas simbolizē Rīgas un šā turnīra vērtību simbiozi. Tā autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, mākslinieks Aigars Bikše.

“Tikai trešo dienu esmu jaunajā amatā, tādēļ var droši teikt, ka trešdaļu darba laika esmu veltījis tieši Krastu mačam,” preses konferences uzrunu sāka Rīgas brīvostas pārvaldes jaunais pārvaldnieks Ansis Zeltiņš. “Ne tikai ūdens vieno krastus, bet arī Krastu mačs. Tradicionāli turnīra dalībnieku pulkā būs arī Rīgas brīvostas basketbola komanda, kura pārstāvēs Labo krastu. Prieks, ka vismaz laikā, kad Latvijas izlases basketbolisti krās punktus par Labo krastu, mūs atbalstīs visi līdzjutēji.”

Arī šajā gadā Krastu mača īpašie notikumi, kas jau tradicionāli atklāj pasākumu, būs trīs punktu metienu konkurss un bumbas triekšanas grozā no augšas konkurss.

“Jau no pirmā gada esmu viens no Krastu mača organizatoriem. Šogad spēļu norises vieta atkal būs pie Kongresu nama. Var teikt, noslēdzies aplis, taču negribētos, lai laika apstākļi būtu kā 2010. gada, kad lija stiprs lietus,” sacīja Krastu mača radošais producents Renārs Zeltiņš. “Prieks, ka tieši Krastu mačs kļūs par vietu, kur “Slam dunk” konkursu apritē pēc smagās kājas traumas atgriezīsies Kristaps Dārgais, lai sacenstos ar konkurentiem no citām valstīm.”

Visu diennakti pasākuma dalībniekus un viesus izklaidēs Latvijas labākie dīdžeji, notiks dažādi šovi un konkursi skatītājiem. Jau divu gadu garumā Krastu mačs tiek papildināts ar “BALTA’s” mūzikas skatuvi, kur arī šogad gaidāma populāru mūziķu uzstāšanās.

Dalība turnīrā ir bez maksas. Reģistrācija turnīram tiks atklāta pirmdien, 7. augustā pl.10.00 http://www.krastspretkrastu.lv/registracija

Krastu mačs 2017 notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, AAS “Balta”, AS “Latvijas Kuģniecība”, “Vitol”, SIA “PATA kokmateriāli” un basketbola klubu “VEF Rīga”.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!