Logo

“Krastu mačs” aicina svinēt Rīgas svētkus

“Krastu mačs” aicina svinēt Rīgas svētkus

Diennakts basketbola maratons, sportiski konkursi, izklaidējoši šovi – “Krastu mačs” ar plašu programmu aicina svinēt Rīgas svētkus

 

19.-20.augustā Rīgas svētku un Rīgas brīvostas svētku ietvaros laukumā pie Kongresu nama (K.Valdemāra ielā 5, Rīgā) notiks jau astotais diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” – viens no vērienīgākajiem galvaspilsētas svētku notikumiem. Ginesa rekorda vērtās diennakts basketbola spēles, kur sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji, rezultāts patlaban ir 4:3 par labu Daugavas kreisajam krastam jeb Pārdaugavai.

Sestdien, 19.augustā plkst.13 pasākumu atklās “VEF Rīga” bumbas triekšanas grozā no augšas jeb slam-dunk konkurss. Tieši “Krastu mačs” kļūs par vietu, kur konkursu apritē pēc smagās kājas traumas atgriezīsies prestižu Eiropas un pasaules ielu basketbola čempionātu konkursu laureāts Kristaps Dārgais. "VEF Rīga" slam-dunk konkursā līdz ar Dārgo piedalīsies un par EUR 1400 balvu cīnīsies Douglas Anderson (ASV), Vadim Piddubchenko (Ukraina) un Gediminas Žitlinskas no Lietuvas.

Konkursa žurija - viena no Eiropas labākajām basketbolistēm, ilggadēja Latvijas valstsvienības kapteine, vairākkārtēja Latvijas gada sportiste, Pekinas olimpisko spēļu dalībniece, Eirolīgas čempione, sieviešu NBA čempione Anete Jēkabsone-Žogota; Latvijas basketbola leģenda, bijušais leģendārās VEF meistarkomandas treneris, ilggadējs basketbola kluba "Ventspils" treneris Armands Krauliņš; Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis; trīskārtējs Latvijas čempions basketbolā, profesionālas basketbola skolas “VEF Rīga” direktors Gatis Jahovičs, Latvijas futbola izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, viens no Latvijas spilgtākajiem jaunajiem māksliniekiem, "Krastu mača" krekla dizaina autors, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) profesors Kristians Brekte.

Plkst.14 “Krastu mačs” turpināsies ar “Vitol” trīs punktu metienu konkursu, kur par galveno balvu – arī EUR 1400, sacentīsies Latvijas basketbola leģenda Kārlis Strēlis, iepriekšējā gada uzvarētājs Māris Gulbis ("Ventspils"), pieredzējušais latviešu basketbolists, bijušais valstsvienības spēlētājs Kristaps Valters, "VEF Rīga" jaunpienācējs Antwan Scott, Eduards Hāzners ("VEF Rīga"), Nauris Miezis ("Ķekava"), Andris Epners ("Barons kvartāls"), Edgars Krūmiņš (“Jelgava”) un Kristaps Ivanovs, kurš uzvarēja "Ghetto Games" strītbola turnīrā Grīziņkalnā izspēlēto wild card.

Plkst.15 ar Latvijas čempionvienības basketbolā “VEF Rīga” spēli pret “Ghetto Family” komandu tiks dots starts diennakts basketbola maratonam, kas noslēgsies 20.augustā tieši plkst.15, laukumā sacenšoties politiķu komandām.

“Krastu mača” atklāšanā uzstāsies grupa “Triānas Parks” un basketbola akrobātikas triku meistari “Lords of Gravity” (Ungārija). Visu diennakti uz apdrošināšanas sabiedrības BALTA mūzikas skatuves uzstāsies vieni no Latvijas labākajiem dīdžejiem – dj Monsta, dj Toms Grēviņš, dj Rudd, dj Aspirīns u.c. (lineup pieejams šeit: http://www.krastspretkrastu.lv/programma), bet plkst.22 kā īpašais viesis - mūziķis Intars Busulis ar grupu “Abonemneta orķestris”.

Plkst.19:30 ikviens ir aicināts uz lielajiem ekrāniem tiešrraidē no Arēnas Rīga kopīgi skatīties Latvijas valstvienības pārbaudes spēli pret Lietuvu, kas tiks iekļauta arī “Krastu mača” kopējā rezultātā, mūsu izlases gūtos punktus pieskaitot Daugavas labā krasta komandai, bet lietuviešu – kreisajam.

Kā ierasts, pusnaktī laukumā dosies mūziķu un aktieru komandas. Laukumā redzēsim Vari Vētru, Andri Buli, Artūru Krūzkopu, Romānu Bargo, Emīlu Kivlinieku, kā arī Intu Teterovski, Andri Ērgli, Andri Kiviču, Arti Dvarionas u.c.

Svētdien, 20.augustā pirms politiķu spēles notiks “PATA kokmateriāli” prasmju izaicinājuma jeb skills challenge konkurss, kas pirmo reizi iekļauts “Krastu mača” programmā. Tajā piedalīsies un par galveno balvu EUR 500 cīnīsies Mareks Mejeris (“VEF Rīga”), Artis Ate (“VEF Rīga”), Antwan Scott (“VEF Rīga”), Dāvis Rozītis, Artūrs Bērziņš (“Ventspils”), Rihards Kuksiks, Andris Epners (“Barons Kvartāls”), Andrejs Torsunovs (“Ghetto Basket Bite” skills challenge konkursa uzvarētājs U16 grupā).

Plkst.14 laukumā dosies politiķu komandas – Daugavas labā krasta komandas kapteine šogad būs “Latvijas Reģionu apvienības/ “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputāte Anete Jēkabsone-Žogota, bet Daugavas kreisā krasta komandas kapteinis - jau tradicionāli Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks (GKR).

Visu diennakti ik stundu notiks arī “Latvijas Kuģniecības” tālmetienu konkurss skatītājiem, kur par precīzu trāpījumu grozā no laukuma centra, finālā sacenšoties visiem priekšsacīkšu uzvarētājiem, iespējams tikt pie EUR 500 naudas balvas.

Arī šogad katrs “Krastu mača” dalībnieks dāvanā saņems unikāla diziana spēles kreklu, kas tapis sadarbībā ar vienu no spilgtākajiem Latvijas jaunajiem māksliniekiem Kristianu Brekti.

Kopvērtējumā uzvarējusī komanda savā glabāšanā uz gadu saņems “Krastu mača” ceļojošo kausu, kura autors ir LMA profesors, mākslinieks Aigars Bikše. Bronzas balva simbolizē Rīgas un šā turnīra vērtību simbiozi - Rīga parādīta caur Lielo Kristapu, saule un mēness – diennakts, un basketbolists uz Lielā Kristapa pleca šajā gadījumā ir jebkurš viena vai otra Daugavas krasta iedzīvotājs.

Turnīra īpašo notikumu tiešraides būs skatāmas Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā, bet sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv un LTV Facebook profilā pasākumam būs iespējams sekot līdzi tiešraidē visu diennakti.

Pasākums norisinās Rīgas brīvostas pārvaldes rīkoto “Ostas svētku” ietvaros. Vairāku izklaidējošu un ģimenēm draudzīgu aktivitāšu laikā būs iespējams iepazīt jūrnieku dzīvi un uzzināt vairāk par Rīgas ostas darbu. Krāšņā "Kanāla regate" pie Bastejkalna, "Ielu mūzikas svētki" Vecrīgā, "Baltic Sail" burinieku parāde Ķīpsalā un "Krastu mačs" pie Kongresu nama ir jau par tradīcijām kļuvuši notikumi. Šogad kā jaunums būs krastmalā pie Akmens tilta skatāmā multimediju bāka, kurā ierīkotās videoinstalācijas skatītājus ievedīs ostas rosīgajā dzīvē.

Pasākumu viesus izklaidēs "Ostas svētku" talismans Ronis Matrozis un viņa komanda, kas būs sastopami kādā no trim Roņa salām. Lieliem un maziem būs iespēja darboties zīmēšanas studijā, fotogrāfēties ar roni un tikt pie jūrnieka cienīgiem tetovējumiem. Aktīvākajiem apmeklētājiem Rīgas Brīvostas pārvalde ir sarūpējusi īpašu pārsteigumu – izpildot Roņa salas mistēriju, 5 ģimenēm būs iespēja doties jūras kruīzā uz Stokholmu. Vairāk informācijas par "Ostas svētkiem" rigassvetki.lvun facebook.com/RigasBrivosta.   

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!