Logo

Krastu mačs: basketbola svētki pie Kongresu nama

Krastu mačs: basketbola svētki pie Kongresu nama

17. un 18. augustā pie Kongresu nama Rīgas svētku un Ostas svētku ietvaros desmito reizi notiks Ikgadējie basketbola svētki – diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”.

Cīņā par turnīra ceļojošo kausu Daugavas labā un kreisā krasta komandās sacentīsies arī populāri mūziķi, aktieri, politiķi un sportisti, tostarp, hiphop izpildītājs Ozols, aktieris Andris Bulis, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis un daudzi citi. Basketbola laukumā atgriezīsies ilggadējā valstsvienības līdere Anete Jēkabsone-Žogota. Pirmo reizi turnīra ietvaros dalībnieki apvienos spēkus labdarības iniciatīvā “Spēlē. Dzīvo. Droši”.

17. augustā plkst. 13.00 “Krastu maču” atklās “Sportland Slam Dunk” jeb konkurss bumbas triekšanā grozā no augšas. Tajā piedalīsies un par galveno balvu –1400 eiro – sacentīsies Latvijas pārstāvis, viens no pasaules labākajiem dankeriem Kristaps Dārgais, Konors Bārts un Maksvels Pīrss no ASV, CJ Champion no Lielbritānijas, kā arī viens no spilgtākajiem dankeriem pasaulē Isaija Rivera un divkārtējais šī konkursa uzvarētājs lietuvietis Gedimins Žitlinsks. Savukārt žūrijas sastāvā būs tādi basketbola spēles smagsvari kā Andžejs Pasečņiks, Kaspars Kambala un Gunta Baško.

 “Krastu mača” pirmajā norises dienā plkst. 14.00 klātesošos basketbola cienītājus priecēs “PATA Timber” trīs punktu metienu konkurss, kur par 1400 eiro balvu sacentīsies Latvijas labākie basketbolisti, tostarp Kitija Laksa no Latvijas sieviešu basketbola komandas “TTT Rīga”. Tāpat konkursā startēs arī “Rīga Ghetto Basket” 3x3 spēlētāji Edgars Krūmiņš, Artūrs Strēlnieks un Nauris Miezis, “VEF Rīga” leģionāri Ronalds Karijs un Lesters Medfords, kā arī Uģis Pinete, Mārtiņš Šteinbergs, Kaspars Vecvagars un Roberts Blūms.
Savukārt plkst. 15.00 ar basketbola kluba “VEF Rīga” spēli pret “Ghetto Family” sāksies 10. diennakts basketbola turnīrs. To atklās Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs, bet simboliskajā iemetienā piedalīsies Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš. Spēles puslaika pārtraukumā ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies “Ghetto Dance Academy”.
Elpu aizraujošu cīņu basketbola laukumā netrūks arī turnīra otrajā dienā – 18. augustā. Tā, piemēram, plkst. 12.00 notiks “AJ Power” metienu konkurss, kurā piedalīsies Latvijas basketbola čempionvienības “VEF Rīga” jaunieguvums Jānis Blūms kopā ar dēlu Robertu Blūmu, savukārt plkst. 13.00, pirms turnīru noslēdzošās politiķu spēles, norisināsies “USMA Skill Challenge” jeb prasmju izaicinājumu konkurss, kur viens no favorītiem būs “Rīga Ghetto Basket” 3x3 spēlētājs Kārlis Lasmanis. Abās pasākuma dienās apmeklētājiem būs iespēja piedalīties atraktīvos “Helio” skatītāju konkursos, kā arī sacensties “Mākslai vajag telpu” tālmetienu no laukuma centra konkursā, par precīzu metienu balvā saņemot 100 eiro.

Piesātināto muzikālo un izklaides programmu ar hiphop izpildītāja anša lielkoncertu uz AAS “BALTA” skatuves, starptautiski atzītās dziedātājas Aminatas, kulta grupas “Mazais princis” un repa improvizācijas grupas “Brīvrunu projekts” uzstāšanās papildinās “Mežpils alus” garšu festivāls, dažādas atrakcijas un konkursi.

“Krastu mača” ietvaros norisināsies arī labdarības aktivitāte, vācot līdzekļus projektam “Spēlē. Dzīvo. Droši”. Katrs punkts, kas tiks gūts spēlēs, tiks pārvērsts 2 eiro ziedojumā un novirzīts bērnu un jauniešu izglītošanai par drošību ūdenī un pie tā. Par iegūtajiem līdzekļiem Rīgas skolu un sporta skolu audzēkņiem tiks organizētas teorētiskās un praktiskās nodarbības ar mērķi vairot jauniešu izpratni par drošu atpūtu pie ūdens. Nodarbības vadīs sertificēti glābēji un peldēšanas treneri ar ilggadēju pieredzi glābšanas dienestā uz ūdens.

“Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” sadarbībā ar savu ilggadēju sadarbības partneri - apdrošināšanas kompāniju “Balta” - rūpēs par bērnu un jauniešu drošību vēlas sniegt iespēju gūt zināšanas, kas, iespējams, kādreiz var izglābt dzīvību,” par labdarības iniciatīvu stāsta “Krastu mačs” idejas autors, galvenais organizators un basketbola kluba “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.

“Pērn dzīvību noslīkstot zaudēja 124 cilvēki, no tiem 6 bērni. Divas reizes vairāk nekā dzīvību zaudēja ceļu satiksmes negadījumos. Noslīkšana kā nāves cēlonis mūsu valstī tiek konstatēts piecreiz biežāk nekā citās Eiropas Savienības valstīs. Iemesls tam ir zināšanu un atbildīgas rīcības trūkums, nepietiekama peldētprasme, kā arī pārgalvīga rīcība. Traģisko situāciju var mainīt zināšanas, izpratne un jauni ieradumi drošai atpūtai pie ūdens, tāpēc, jo īpaši svarīgi ir izglītot bērnus,” norāda biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Grundiņa – Arāja.

“Krastu mačs” ir diennakts basketbola turnīrs, kurā tradicionāli piedalās un savā starpā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Deviņu gadu laikā, kopš noris turnīrs, kopvērtējumā ar 5:4 vadībā izvirzījušies Daugavas kreisā krasta basketbolisti. Tradicionāli ik gadu komanda, kura uzvar, savā īpašumā iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše. Jāpiebilst, ka dalība turnīrā ir bez maksas un katrs dalībnieks saņem unikālu spēles kreklu – kreisais krasts baltā, bet labais – melnā krāsā. Kreklu dizaina autors arī šogad būs mākslinieks Kristians Brekte.

“Krastu mačs” 2019 notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, AAS “Balta”, basketbola klubu “VEF Rīga”, SIA "Tet", SIA "Uniso”, SIA “Pata Timber”, AS “Aldaris” un SIA “Sportland”.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!