Logo

Latvietes pieskāriens Neismita Basketbola Slavas zālei

Latvietes pieskāriens Neismita Basketbola Slavas zālei

Džeimsa Neismita Basketbola slavas zālē Springfīldā piektdien uzņemti jauni dalībnieki. Starp godinātajiem bija Serbijas basketbola leģenda Vlade Divacs, vienīgais centra spēlētājs NBA vēstutē, kurš sezonā sasniedzis labāko precizitāti soda metienos Džeks Sikma (1988. gada sezonā 92,8%), olimpiskā un WNBA čempione Terēze Viterspūna, kā arī pirmais NBA draftētais afroamerikāņu basketbolists Čaks Kūpers.

Slavas zālē uzņemta arī Veilandas Baptistu universitātes sieviešu komanda “The Hutcherson Flying Queens”. Savulaik šī augstskola bijusi pirmā, kura iedibinājusi stipendijas basketbolistēm. Komandas nosaukums saistīts ar vietējo aviosabiedrību, kas atbalstījusi basketbolistes. Piecdesmitajos gados “Lidojošās karalienes” studentu līgā uzvarēja 131 spēlē pēc kārtas, sasniedzot sacensību absolūto rekordu, bet no 1948. līdz 1982. gadam uzvarēja 10 AAU (Amerikas Atlētu savienība) čempionātos.

Neismita Basketbola Slavas zālē Veilandas Baptistu universitātes komanda godināta par sasniegumiem laika posmā no 1948. līdz 1982. gadam, bet uz svinīgo ceremoniju ielūgumu saņēmušas daudzas bijušās “The Hutcherson Flying Queens”  – arī latviešu basketboliste Edīte Kresa, kura šajā augstskolā studēja un spēlēja no 2006. līdz 2010. gadam.

1993. gadā kā pirmā Eiropas basketboliste Neismita Slavas zālē tika uzņemta Uļjana Semjonova.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!