Logo

Latvijas basketbola senioru klubam jaunības jubileja

Latvijas basketbola senioru klubam jaunības jubileja

Trešdien, 10. oktobrī, Mazajā ģildē 25. gadu jubileju svinēja Latvijas basketbola senioru klubs. “Liela dūša, basketbola prieks un patriotisms,” kopš pirmās dienas basketbola senioru kustības aktīvais dalībnieks un organizētājs Jānis Karpovs nosauc trīs pīlārus, uz kuriem savās aktivitātēs balstās klubs un visa plašā Latvijas maksibasketbolistu saome.

Latvijas basketbola senioru klubs dibināts 1993. gadā, bet patiesībā rosība sākusies vairāk nekā 10 gadus iepriekš. “Kad jaunie mūs izkonkurēja no meistarkomandām, spēlēt vēl gribējās un spēka bija daudz. Sākām meklēt iespējas. VEF sporta kompleksa mazajā zālē trenējāmies un cīnījāmies savā starpā. Kad sapratām, ka iet gluži labi, sarunājām uzspēlēt ar lietuviešiem un igauņiem. Krūmiņu Jānis uztaisīja smuku lielu kausu – 1981. gadā Ādažos sarīkojām tā pirmo izcīņu. Kopš tā laika Baltikas mēroga turnīri kļuva tradicionāli,” atceras Jānis Karpovs.

Kopā pulcējušies gan bijušie meistarkomandu Rīgas ASK un VEF, kā arī Latvijas izlases spēlētāji, gan basketbola entuziasti, kuri savas labākās spēles aizvadījuši jau senioru kārtā. Latvijas neatkarības atgūšana  atvērusi robežas uz visu pasauli un seniori aktīvi izmantojuši jaunās iespējas.1993. gadā reģistrēts Basketbola senioru klubs, deviņdesmito gadu vidū Latvijas komanda debitēja otrajā pasaules maksibasketbola čempionātā, izcīnot otro vietu. Kopš tā laika bez latviešu līdzdalības nav noticis neviens pasaules čempionāts, turklāt seniori vēlreiz ierakstījuši Latvijas vārdu Eiropas basketbola norišu hronikas pirmajā ailētē, 2000. gadā apņemoties un noorganizējot pirmo Eiropas čempionu maksibasketbolā.

“Mums bija daudz atbalstītāju – kāds palīdzēja ar 100, kāds ar 1000 latiem. 2000. gadā pirmo Eiropas čempionātu maksibasketbolā palīdzēja sarīkot apmēram 30 sponsori. Rīikojām Latvijas čempionātu, organizējām braucienus uz starptautiskajiem turnīriem. Arī pasaules senioru olimpiskajām spēlēm – World Master Games, kas pulcē trīsreiz vairāk dalībnieku nekā “īstās” olimpiādes,” J.Karpovs atgādina senioru sporta kustības vērienu.

Senioru klubs nav bijis un arī tagad ne tuvu nav vienīgā organizācija, kas Latvijā rūpējas par maksibasketbolu. Komandas izbraukumiem uz pasaules čempionātu organizējušās dažādos veidos. Latvijas čempionātu daudzās vecuma grupās jau daudzus gadus rīko biedrība Basketbola klubs “Vecmeistars”.

“Rīgas, Latvijas, Eiropas un pasaules mēroga turnīros esam izcīnījuši 42 kausus. Šovasar no Eiropas čempionāta Slovēnijā atgriezāmies ar otro vietu. Cīnāmies visiem spēkiem – ar lepnumu par Latviju,” J. Karpovs uzsver, ka latviešu maksibasketbolisti dod savu artavu Latvijas tēla spodrināšanā.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins,  sveicot Senioru klubu 25. gadu jubilejā, uzsvēra, ka maksibasketbolā vēl svarīgākas par labu rezultātu ir pozitīvās emocijas un sportojot gūtais enerģijas lādiņš. “Ir lieliski, ja cilvēks aktīvi dzīvo mūža garumā un basketbols ir spēle, kas piemērota visiem vecumiem. No senioriem jaunā paaudze var mācīties uzticību basketbolam un arī noskatīt kādu nepelnīti aizmirstu tehnisko vai taktisko gājienu. Galvenais – spēlējot gūstiet prieku.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!