Logo

Latvijas sporta Gada piemērs – Jānis Blūms, Gada cerība – Artūrs Žagars

Latvijas sporta Gada piemērs – Jānis Blūms, Gada cerība – Artūrs Žagars

Gadskārtējā sarīkojumā "Latvijas Gada balvas sportā 2018" divās nominācijās uzvarējušas basketbola personības.

Balvu “Paraugs sportā” ieguvis vīriešu basketbola valstsvienības kapteinis Jānis Blūms, kurš žūrijas vērtējumā apsteidza sieviešu basketbola valstsvienības kapteini Guntu Baško un bobslejistu Oskaru Melbārdi.

Nominācijā “Gada cerība” uzvarējis Latvijas U18 izlases līderis Bērnu un jauniešu basketbola skolas “Rīga/DSN” treneru Mārtiņa Fomina un Raivo Otersona audzēknis Artūrs Žagars, apsteidzot NBA debitējušo Rodionu Kurucu un autosportistu Mārtiņu Sesku.

Latvijas Gada balvai sportā’2018 basketbols bija nominēts vēl trijās kategorijās.

Nominācijā “Labākā sporta spēļu komanda”, kurā balvu pasniedza TTT “zelta meitenes” – Eiropas kausa ieguvējas Ilona Kalniņa, Maija Konstantinova un Anete Brice,   Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība un sieviešu basketbola komanda “TTT Rīga” tomēr piekāpās pasaules čempionātā 8. vietu izcīnījušajai Latvijas hokeja izlasei.

Nominācijā “Labākais treneris”, kurā bija izvirzīts Latvijas U18 izlases galvenais treneris un viens no vīriešu valstsvienības treneriem, “Gada balvas basketbolā’2018” ieguvējs Artūrs Visockis-Rubenis, kā arī hokeja izlases treneris Bobs Hārtlijs, uzvarēja  Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Savukārt par Gada sporta notikumu Latvijā otro gadu pēc kārtas atzina FIA Pasaules rallijkrosa čempionātaposmu “Neste World RX of Latvia”, kas žūrijas vērtējumā apsteidza Eiropas U18 čempionātu basketbolā, kā arī pasaules čempionātu orientēšanās sportā.

Par labāko sportistu atzīts bobslejists Oskars Melbārdis, labāko sportisti – tenisiste Anastasija Sevastova, labāko sportistu tehniskajos sporta veidos – motobraucēju Paulu Jonasu, kurš uzvarēja arī līdzjutēju balsojumā un tika atzīts par populārāko sportistu Latvijā. Balvu par mūža ieguldījumu saņēma kamaniņu braucējs, mehāniķis un tiesnesis Valdis Ķuzis.  

Gada balvas pretendentis izvirzīja Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), Latvijas Olimpiskās vienības pārstāvji, kā arī Latvijas sporta žurnālisti, sporta federācijas un citi nozares eksperti. Labākie tika noskaidroti žūrijas balsojumā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!