Logo

LBS padome: Latvijai jāspēj finansēt Eiropas sieviešu basketbola čempionāta sarīkošanu

LBS padome: Latvijai jāspēj finansēt Eiropas sieviešu basketbola čempionāta sarīkošanu

Latvijas Basketbola savienības Padome, reaģējot uz Nacionālā sporta padomes lēmumu nepiešķirt līdzekļus 2019. gada Eiropas sieviešu basketbola čempionāta rīkošanai, 16. aprīlī sanāca uz ārkārtas sēdi, kurā piedalījās arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, kā arī Starptautiskās Basketbola federācijas struktūras FIBA Europe Properties izpilddirektore Monika Puhnere (Puchner).

Padome uzklausīja LBS prezidenta Valda Voina ziņojumu par sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministriju, Nacionālās sporta padomes 28. marta lēmumu nepiešķirt pieprasīto finansējumu sacensību rīkošanai, kā arī Rīgas domes lēmumu čempionāta rīkošanu atbalstīt tikai 25% apmērā no iepriekš saskaņotās summas.

Pirms Padomes sēdes IZM pārstāvji kopā ar LBS vadību izskatīja detalizētu čempionāta tāmi, konstatējot, ka sadārdzinājums 274  000 EUR apmērā, salīdzinot ar 2017. gadā pavasarī iesniegto provizorisko tāmi, radies objektīvu iemeslu dēļ un uzskatāms par pamatotu.

LBS padome uzklausīja ekonomista Elmāra Kehra ziņojumu par lielo sporta sacensību ietekmi uz tautsaimniecību un Eiropas sieviešu čempionāta paredzamo devumu.  

LBS Padome pieņēma zināšanai izglītības un zinātnes ministres  informāciju, ka uz 23. aprīlī paredzētu Ministru kabineta sēdi tiks virzīts jautājums par 165 000 EUR piešķiršanu 2019. gada Eiropas sieviešu čempionāta rīkošanai.

LBS Padome aicina valdību un Rīgas domi novērtēt Eiropas čempionāta pozitīvo ietekmi uz valsts un galvaspilsētas ekonomiku, kā arī tēlu un rast iespēju piešķirt Eiropas čempionātam trūkstošo finansējumu pilnā apmērā .

LBS padome neatbalstīja priekšlikumu 2019. gada Eiropas sieviešu basketbola čempionāta rīkošanai izmantot 2015. gada Eiropas vīriešu čempionāta rīkošanā nopelnītos līdzekļus, kas rezervēti, lai nodrošinātu basketbola ilgtermiņa attīstības intereses – veicinātu basketbola treniņu un spēļu zāles celtniecību Rīgā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!