Logo

LBS Tiesnešu komisijas strīdīgo epizožu skaidrojums #3

LBS Tiesnešu komisijas strīdīgo epizožu skaidrojums #3

Turpinām iesākto ar tiesnešu lēmumu skaidrošanu ar jaunu epizožu skaidrojumu. Atgādinām, lai palīdzētu labāk izprast tiesnešu lēmumus un uzlabotu informācijas apriti starp visiem basketbola procesa dalībniekiem turpmāk publiskosim LBS Tiesnešu komisijas oficiālu skaidrojumu par interesantām situācijām pašmāju basketbola līgu spēlēs. Rīkosimies sistemātiski – izskaidrojot noteikumu būtību un parādot praktiskus piemērus no izvēlētām spēlēm ar nosaukumu “Grūtie lēmumi”. Informācija regulāri tiks publicēta basket.lv, lielākajos par sportu rakstošajos medijos un tiesnešu komisijas sociālo tīklu profilā FB https://www.facebook.com/refereeLV/ un Twitter

Video 1. https://youtu.be/WfQNWQq8mb0

4. ceturtdaļas pēdējā minūtē LU spēlētājs Nr.23. driblē bumbu savā uzbrukuma zonā, kad pret viņu noteikumus pārkāpj TalTech spēlētājs Nr.4. Tiesneši fiksē parasto piezīmi.

Tiesnešu komisijas atbilde – pareizs tiesnešu lēmums, jo aizsargs centās izsist bumbu un nepielietoja pārmērīgu spēku, lai pārkāpumu traktētu kā nesportisku.

Video 2 https://youtu.be/w-1b4ZxU0bs

Jūrmalas spēlētājs Nr.16. saņem bumbu groza apakšā un, apspēlējot pretinieku, ar elkoni atgrūž aizsargu un gūst 2 punktus. Tiesneši fiksē uzbrukuma piezīmi atceļ gūto grozu.

Tiesnešu komisijas atbilde – pareizs tiesnešu lēmums, jo uzbrucējs, atgrūžot aizsargu, iegūst priekšrocību, lai gūtu 2 punktus.

Video 3 https://youtu.be/dK1NFSaH9fs

Ogres spēlētājs Nr.8. izpilda metienu no groza apakšas, bet to bloķē Liepājas spēlētājs Nr.4. Tiesneši pārkāpumu nefiksē.

Tiesnešu komisijas atbilde – nepareizs tiesnešu lēmums. 2 punkti jāskaita, jo bumba ir virs stīpas līmeņa un atsitusies pret vairogu, tāpēc nav atļauts to bloķēt.

Video 4. https://youtu.be/g5iG3e8Nh7k

Ventspils spēlētājs Nr.9., kad to cieši sedz Ogres spēlētājs Nr.12., izpilda metienu no stūra.

Tiesnešu komisijas atbilde – nepareizs tiesnešu lēmums, jāfiksē sods metienā, jo, aizsargs, uzbrucēja piezemēšanās brīdī, atrodas viņa cilindrā.

Metiena izpildītājam ir atļauts piezemēties jebkurā vietā uz laukuma, kura nav aizņemta tā izpildīšanas brīdī.

Video 5. https://youtu.be/xYMEcNtsGh0

Ventspils spēlētājs Nr.1. uzsāk metiena fāzi, kad Ogres spēlētājs Nr.12. pārkāpj noteikumus pret Ventspils spēlētāju Nr.21. Tiesneši fiksē pārkāpumu Ogres spēlētājam Nr.12. un ieskaita Ventspils spēlētāja gūtos 3 punktus.

Tiesnešu komisijas atbilde – pareizs tiesnešu lēmums, jo ,Ogres spēlētāja Nr.12. pārkāpuma brīdi, Ventspils spēlētājs Nr.1. ir uzsācis metiena fāzi, tāpēc gūtais grozs jāskaita un auta iemetiens pienākas Ventspils komandai.

Basketbola tiesnešu komisija darbojas saskaņā ar Latvijas Baskebola savienības statūtiem un ir atbildīga par basketbola tiesnešu, komisāru un galdiņa tiesnešu apmācības programmu sagatavošanu, attīstību un darbības uzlabošanu.

Tiesnešu komisijas sastāvs: Arnis Ozols (vadītājs), Andris Aunkrogers, Ingus Baumanis, Juris Kokainis,  Kristaps Konstantinovs, Oskars Lucis, Gatis Saliņš, Oļegs Latiševs, Ilze Gūtmane, Mārtiņš Kozlovskis

Vairāk informācijas https://www.facebook.com/refereeLV/  vai  tiesnesu.komisija@gmail.com

Arnis Ozols

TK vadītājs

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!