Logo

LBS Tiesnešu programmas rezultāts: FIBA licences 11 Latvijas tiesnešiem un pieciem komisāriem

LBS Tiesnešu programmas rezultāts: FIBA licences 11 Latvijas tiesnešiem un pieciem komisāriem

FIBA Tehniskā komisija piešķīrusi komisāru un tiesnešu licences uz nākamajiem diviem gadiem (01.09.2019-31.08.2021).

Latvijā FIBA licences piešķirtas pieciem komisāriem (pirmo reizi Jurim Kokainim) un 11 laukuma tiesnešiem, tai skaitā pirmo reizi Annai Belousovai, Ritvaram Helmšteinam, Kristīnei Simanovičai un Eināram Tukišam.

FIBA tiesnešu instruktors Latvijā Oskars Lucis:

“Jau vairāk nekā desmit gadus LBS Tiesnešu komisija īsteno jauno tiesnešu sagatavošanas programmu, kuras ietvaros pieredzējušie FIBA arbitri strādā ar jaunajiem kolēģiem, palīdzot profesionāli attīstīties un pilnveidoties. Programmas pirmie “augļi” ienācās 2015. gadā, kad FIBA kategorijas testus nokārtoja Mārtiņš Kozlovskis, kurš pēdējos gados jau strādājis gan Eiropas čempionātu medaļu spēlēs, gan Čempionu līgas finālspēlēs un septembrī tiesās pasaules kausa izcīņas spēles.

2015. gadā sākās mērķtiecīgs darbs, lai piecu gadu laikā FIBA licenci iegūtu arī kāda Latvijas tiesnese. Tiesāto spēļu analizēšana, kolēģu darbības vērtēšana Rīgā notikušo starptautisko spēļu laikā, praktiski padomi un sadarbība kopā tiesājot laukumā, arī starptautiskas klīnikas ar lekcijām, testiem un tiesāšanas iemaņu pārbaudi – piecās sezonās ar LBS atbalstu ieguldīts nopietns darbs un tagad ir gandarījums, ka arī FIBA novērtējusi Kristīnes Simanovičas un Annas Belousovas sagatavotību.

FIBA licenču kvotu daudzums valstij ir atkarīgas gan no vietas FIBA reitingā vīriešu, sieviešu un jauniešu konkurencē, gan labāko tiesnešu līdzdalības augstākā līmeņa sacensībās. Latvijai piešķirtās 11 tiesnešu  un piecas komisāru licences ir augsts novērtējums visam Latvijas basketbolam.

Licence pati par sevi gan vēl negarantē norīkojumus uz spēlēm. Septembra beigās Zagrebā būs četru dienu klīnika, uz kuru tiks aicināti jaunie FIBA licenču īpašnieki. Četriem debitantiem – abām dāmām, kā arī Ritvaram Helmšteinam un Eināram Tukišam – pirmajos divos gados darbosies “baltās” licences, kas dod tiesības strādāt tikai Eiropas mēroga turnīros. Tālākais atkarīgs no pašiem.

Pēc diviem gadiem licenču kvotas tiks pārskatītas un nacionālajām federācijām būs iespēja izvirzīt pretendentus, atbilstoši kvotu skaitam. Tie varēs būt šie paši tiesneši un komisāri, bet varēs būt arī jauni pretendenti. LBS tiesnešu programma turpina darboties, starp jaunajiem ir vairāki perspektīvi tiesneši un perspektīvas tiesneses.”

FIBA licencētie komisāri:

Ilze Gūtmane

Dainis Grīnbergs

Juris Kokainis

Agnis Pērkons

Aigars Rutkovskis

FIBA licencētie tiesneši

Andris Aunkrogers

Anna Belousova

Ingus Baumanis

Ritvars Helmšteins

Kristaps Konstantinovs

Mārtiņš Kozlovskis

Oļegs Latiševs

Oskars Lucis

Gatis Saliņš

Kristīne Simanoviča

Einārs Tukišs

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!